PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=133834}

Zagubieni

Lost
7,6 174 080
ocen
7,6 10 1 174080
7,2 20
ocen krytyków
Zagubieni
powrót do forum serialu Zagubieni

Arcydzielo

ocenił(a) serial na 10

Kocham seriale i filmy, które wprowadzają taki klimat który nazywam horrorem psychiatrycznym:) zdecydowanie do takich zaliczam lost. Oglądałam chyba z 10 razy. Akcja rozciągnięta na sześć sezonów mogłaby być krótsza, bo momentami staje się nudnawa, przekomplikowana, a niektórych postaci mogłoby po prostu nie być. Natomiast zdecydowana większość postaci, ich historii była jak najbardziej potrzebna do tego żeby stworzyć jeden z arcy seriali ostatnich kilkudziesięciu lat. Tajemnicza wyspa, tajemnicze zdarzenia, coś na granicy horroru, science fiction, podróży w czasie, podróży w przestrzeni, zwariowanych teorii naukowych. I wszystko to w cholernie ciężkim, poważnym, dramatycznym klimacie, pomimo że tłem całej akcji jest przepiękna wyspa gdzieś prawdopodobnie na Pacyfiku, kusząca swoją urodą, złotym piaskiem, palmami itd. Perfekcyjna gra aktorska, przynajmniej u większości aktorów, świetnie napisany scenariusz, bardzo dobre dialogi, świetnie rozbudowane historie bohaterów, bardzo dobrze zlokalizowane w akcji sześciu sezonów retrospekcje dotyczące życia bohaterów, ale także perfekcyjnie wtopiona w historię akcja po uratowaniu się z wyspy i powrotu na nią. Bardzo dziwne zakończenie, smutne, trochę banalne. Myślę że Lost był prekursorem wszystkich seriali które bazują na podobnym klimacie: tajemnicy, trochę horroru, trochę science fiction, trochę dramatu

ocenił(a) serial na 10
Kasia_20_15

Najlepszy serial jaki powstał :)

DaveR1

Ze co prosze? Zachecony tymi wszystkimi 'ochami' i 'achami' postanowilem obejrzec sezon 1 i nie za bardzo wiem o co ten caly szum. Szablonowe jedno-wymiarowe postacie bohaterow 1 planowych, Rozwleczone watki przeplatane zapychaczami ( retrospekcjami ), ktore tylko rozbijaja napiecie. Co rusz jakes wielkie tajemnice, szkoda tylko ze sami tworcy nie mieli pomyslu jak je wyjasnic. Wiec mamy z jednej strony serial szablonowy do maximum mozliwosci, schematyczny i przewidywalny a z drugiej strony przeplatany przypudrowanymi bzdurami bez ladu i skladu majacymi udawac jakis glebszy sens. Do tego jeszcze te tandetne cliff hangery. Rozczarowujacy.

ocenił(a) serial na 10
m3tz

Nice

ocenił(a) serial na 10
m3tz

watki przeplatane zapychaczami ( retrospekcjami ) - może zdaj sobie sprawę, że jest 6 sezonów, więc jeśli nie zostało wyjaśnione coś w pierwszym to może być w kolejnych. To że nie rozumiesz po co są retrospekcje to nie znaczy, że są zbędne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones