PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=133834}

Zagubieni

Lost
7,6 174 080
ocen
7,6 10 1 174080
7,2 20
ocen krytyków
Zagubieni
powrót do forum serialu Zagubieni

Dopiero w tym roku zadebiutował u mnie ten słynny serial. Pierwszy sezon dobry, drugi jeszcze lepszy, następne to zjazd. Skończyłem na czwartym, gdy realizm z domieszką fantastyki zmienił się w niespójne, baśniowe s-f.

W pierwszym sezonie atrakcyjność wyspy, postaci, ich doświadczeń ukazanych w retrospekcjach oceniłem zdecydowanie na plus. Choć było też parę minusów. Oto pierwszy: tygodnie mijają, a wszyscy zadbani, ogoleni (ew. dwudniowy zarost), przystrzyżeni, panie w gustownych dżinsach - biodrówkach (obowiązujący model na wyspie) prezentują kuszące dekolty i zadbane, rozpuszczone włosy (Kate spięła je po raz pierwszy chyba dopiero w drugim sezonie). Całe towarzystwo po dwóch miesiącach walki o przetrwanie mogłoby bez problemy pokazać się np. w galerii handlowej, nie wzbudzając większego zainteresowania. Ale taka jest serialowa reguła upiększonej rzeczywistości. Gorzej, że zupełnie brakuje negatywnych bohaterów. Nawet Sawyer okazuje się skrzywdzonym w dzieciństwie nieszczęśnikiem. Dlatego porwanie Walta przez ponurych nieznajomych w finale pierwszego sezonu dało nadzieję, że w kolejnym od szlachetności bohaterów nie będzie już mdliło.

Faktycznie, drugi sezon nie zawiódł. Podobał mi się nawet bardziej niż pierwszy. Co dla mnie ważne, zostały zachowane proporcje pomiędzy wątkami realistycznymi a tymi tajemniczymi, jakby pożyczonymi z horroru czy mrocznej baśni. Niestety, w kolejnych sezonach proporcje uległy odwróceniu. realizm codziennego życia rozbitków ustąpił rozbuchanej baśniowości, tyleż efektownej co niespójnej. Poddałem się w finale czwartego sezonu, gdy Ben z wysiłkiem obraca oblodzonym kołem, w celu "przesunięcia" wyspy, która po chwili z fanfarami znika z horyzontu. Wraz z nią zniknęło całe moje zaangażowanie i zainteresowanie tym serialem.

silentviper

jak mozna nie obejrzec do konca tego arcydziela?!? owszem sa gorsze odcinki ale generalnie przez caly czas serial trzyma ciekawy poziom, moze jeszcze wrocisz jak odpoczniesz troche od wyspy

ocenił(a) serial na 10
Dawid_WILK12

Owszem, to arcydzieło ale z czasem zaczyna się coraz większa odkleja a szkoda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones