PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=133834}

Zagubieni

Lost
7,6 173 939
ocen
7,6 10 1 173939
7,2 19
ocen krytyków
Zagubieni
powrót do forum serialu Zagubieni

Właśnie skończyłem oglądać 1 sezon, czyli ten powszechnie uważany za najlepszy. Kontynuować jednak nie będę, bo serial mnie zawiódł. Męczyły mnie bardzo wątki niektórych bohaterów (przede wszystkim murzyna, Shannon, Charliego). dokończyłem sezon 1 tylko ze względu na tajemniczość serialu, no i liczyłem na jakiś nagły zwrot akcji, wyjasnienie zagadek w ostatnich odcinkach. Czegoś takiego jednak nie było. Było jednak bardzo powolne poruszanie się do przodu i sflaczała fabuła. Jednak jak już wspominałem tajemnice w serialu mnie zaciekawiły, także żeby nie marnować kilka miesiecy na oglądanie pozostałych 5 sezonów mam pare pytań, na które jeśli ktoś udzieli mi odpowiedzi to zaspokoją moją ciekawość jeśli chodzi serial.
Tak więc pytania:

1. Skąd pochodziły szepty w dzungli?
2. Czym był dinozaur?
3. Skąd niedźwiedzie polarne?
4. Dlaczego Jack widział swojego zmarłego ojca?
5. Kim byli "inni"?
6. Po co innym potrzebne było dziecko Francuzki?
7. W jakim sensie Walt (ten dzieciak) był różny (padło takie stwierdzenie) i dlaczego akurat jego inni potrzebowali?
8. Czy był jeszcze jakiś wątek z tymi liczbami?
9. Czy któryś z bohaterów 1 sezonu był w zmowie z "innymi"?
10. Czy Ethan był od tych "piratów" co zabrali Walta i czemu był taki silny?
11. Mam wrażenie, że wszyscy bohaterowie przed lotem w jakiś sposób byli ze sobą powiązani, czy to że znaleźli się na jednym pokładzie to przypadek, czy było to ustawione przez kogoś?

Myślę, że na daną chwilę to wszystko, byłbym wdzięczny za jakiekolwiek odpowiedzi;)

ocenił(a) serial na 10
kepinsky23

Nie pamiętam dokładnie i pewnie się mylę w niektórych punktach, ale może jeszcze zastanów się nad dalszym oglądaniem? Skoro tyle wątków Cię męczy, to może jednak spodobał Ci się :D Pierwsze 3 sezony trzymają ogromnie wysoki poziom, więc namawiam ;) Pozostałe dla mnie też genialne, każdy 10/10, ale niektórzy narzekają na końcówkę.


1. Chyba dusze zmarłych na wyspie, to chyba nie zostało jakoś dokładnie wyjaśnione
2. nie było żadnego dinozaura, był wielki dym/brat Jacoba/człowiek w czerni/potwór - wiem, że nic nie rozumiesz, żałuj, że nie oglądałeś ;)
3. Uciekł z którejś stacji, pewnie eksperymentowali z nim czy coś
4. wcielał się w niego wielki dym/brat Jacoba/człowiek w czerni/potwór
5. Mieszkańcami wyspy
6. Kobiety które zachodziły w ciążę na wyspie nie mogły urodzić czy nawet umierały przez to, nie pamiętam dokładnie, córka się z nimi wychowywała, potem zabił ją dym/brat Jacoba/człowiek w czerni/potwór
7. nie wiem, był normalnym dzieciakiem, a potrzebowali chyba, żeby szantażować jego ojca
8. tak, i to wiele
9. Tak, inni mieli u nich wtyczkę
10. Ethan był normalnym człowiekiem, po protu był silny, tak był od piratów, czyli od innych
11. Ustawione

Generalnie to tutaj: http://pl.lostpedia.wikia.com/ masz dosłownie wszystko powyjaśniane :)

extranick

Dzięki:)
Serial mi sie spodobał ale tylko po części. Jakby akcja toczyła się 2-3 razy szybciej to bym pewnie obejrzał dalej, a tak to szkoda czasu na irytowanie się nudnymi wątkami.

extranick

Co do 6 pytanie to nie tak. W sezonie 5 jest pokazane jak Ben wykrada dziecko Francuzki kilka dni po jego urodzeniu. Przynosi je do innych z czego ich przywódca Charles Widmore nie jest zadowolony. Ben miał zabić to dziecko (Alex), jednak je zabrał i wychował jak swoją córkę. Alex zostaje zabita przez ludzi Charlesa Widmorea a nie przez dym, tak samo jej matka Daniele.

ocenił(a) serial na 10
doni123

Rzeczywiście, taka tragiczna scena tą córką, a ja zapomniałem ;(

ocenił(a) serial na 10
kepinsky23

1. To szepty tworzą osoby które zmarły na wyspie.
2. Ten "dinozaur" to czarny dym, czyli rozszczepiona dusza wroga Jacoba.
3. Inicjatywa Dharma sprowadziła je na wyspę do badań.
4. Widział tylko ciało swojego ojca, tak naprawdę to była całkowicie inna osoba a konkretnie wróg Jacoba.
5. Ci "Inni" to tak naprawdę zwykli ludzie którzy byli wcześniej na wyspie. W ostatnich sezonach tak ich niby władza i wiedza równa się poziomem z bohaterami serialu. :) (w piątym sezonie gdy możemy obserwować jeszcze trwający projekt Dharma jest troche o tym).
6. Z tego co pamiętam, to Ben (ten od Innych) został wysłany aby zabić Rousseau, ale zobaczył że ma dziecko więc zaimprowizował i zabrał dziewczynkę.
7. Dokładnie nie wiadomo, ale miał jakieś nadnaturalne zdolności (chociaż w serialu nie odgrywało to jakiejś wielkiej roli).
8. Wątek z liczbami pojawiał się właściwie do końca serialu, co jakiś czas.
9. Ethan, którego śmierć mogłeś oglądać. Jakbyś obejrzał drugi sezon to byś zobaczył jeszcze grupe rozbitków po drugiej stronie wyspy ;)
10. Ethan i Ci co nazywasz ich piratami to właśnie jedni z tych Innych (czyli mieszkańcy wyspy)
11. Jakob sprawił że znaleźli się na tym samolocie bo wybrał ich na kandydatów do strzeżenia wyspy. Może wydawać to się trochę niesprawiedliwe że tak wyrwał ich z życia, ale w jego ostatniej rozmowie uświadomił ich dlaczego to zrobił.

DaveR1

Dzięki bardzo:) CHyba co raz bardziej się przekonuje, ze warto obejrzec całość na spokojnie.
Ad11: To, że Ethan był wtyką to wiadomo - bardziej chodziło mi o któregoś z głownych bohaterów. Najbardziej podejrzewałem Charliego albo Claire, że po porwaniu tak naprawde bawią się w gierki z resztą rozbitków, służac komuś innemu.

ocenił(a) serial na 8
kepinsky23

Obejrzyj lepiej cały serial, bo wszystkie pytania, które zadałeś zostały jasno wyjaśnione.
Wg mnie nie kieruj się pierwszym sezonem jako wyznacznikiem jakości, sam przestałem oglądać LOST po odcinku kiedy Jackowi ukazywał się ojciec (serial leciał wtedy na TVP1). Później powróciłem. Kolejny kryzys serialu to sezon 3. trochę dziwnie poprowadzili fabułę, było dosyć nudno - był o wszystkim i o niczym, jak przebrniesz przez trzeci sezon to reszta wejdzie na luzie :)
Wątpliwości będziesz miał dopiero po ostatnim sezonie, bo zostało wiele otwartych wątków.

ocenił(a) serial na 9
Johny3

Dokładnie. Najgorsza rzecz jaką można zrobić to przestać oglądać w trakcie jakiegoś sezonu. Sam miałem dłuższą przerwę w ogłądaniu w 5. sezonie gdy "wyspa zniknęła".

ocenił(a) serial na 10
sandro_

5-ty sezon był najlepszy!

ocenił(a) serial na 10
kepinsky23

7. W jakim sensie Walt (ten dzieciak) był różny (padło takie stwierdzenie) i dlaczego akurat jego inni potrzebowali?

"Wyjątkowy", nie "różny". Wyjątkowy, gdyż miał jakiegoś rodzaju moc sprawczą (w pewnym odcinku w retrospekcjach Michaela lub Walta, ptak narysowany przez małego Walta- mieszkającego wówczas u matki i jej gacha- rozbija się od razu o szybę ich domu). Określani jako "wyjątkowi" przez Richarda, byli również Ben oraz Locke. Obu dostała się posada przywódców Innych. W odcinku 19 sezonu 6 (The New Man In Charge), swoistym bardzo krótkim epilogu dla całości, Hurley i Ben zabierają dorosłego już Walta spowrotem na wyspę, oferując mu pewną "posadę". Domyślać się można, że chodzi właśnie o odbudowanie i przywództwo społeczności Innych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones