PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=133834}

Zagubieni

Lost
7,6 173 963
oceny
7,6 10 1 173963
7,2 19
ocen krytyków
Zagubieni
powrót do forum serialu Zagubieni

nazwiska

ocenił(a) serial na 8

czy nazwiska postaci były wybierane przypadkowo?john locke to również nazwisko filozofa, ktory żyl w XVII w. , podoobnie nazwisko Rousseau. Czy te nazwiska miały coś mowic o postaciach czy są one przypadkowe?

ocenił(a) serial na 6
bernadzia

Na początku wiele wskazywało na fajne i ciekawe aluzje do tych postaci historycznych, podobnie jak inne aluzje do nazwisk (np. Jack Shephard znaczy "pasterz", i właśnie Jack był takim pasterzem dla rozbitków w pierwszych sezonach). Później niestety się okazało, że to nic nie warte nawiązania, totalnie przypadkowe. Podobnie zresztą jak cała masa wątków.

ocenił(a) serial na 10
darek_sith

O a jak widzę, Ty znowu musisz się przyczepić i chcesz wytknąć jako następna domniemana wadę, hehe ;D Jack był tym pasterzem i został do końca, nie wiem jak oglądałeś. Locke przez cały swój żywot kierował się ku rozwiązaniu wyjątkowości wyspy, tak samo z resztą jak Desmond, którego inspirowało, z biegiem czasu, coraz bardziej jego powiązanie z wyspą. Filozofowie John Locke i David Hume wysuwali koncepcje empiryzmu, czyli po krótce opieraniu się na zmysłach, czyli tym co możesz zobaczyć. Od początku te postawy ich były sprzeczne z tymi filozofami, stworzono je na opak, by skonfrontować postawy filozofów ze światem. Dużo było tych ciekawych aluzji. David Hume był Szkotem, tak samo jak Desmond, serialowy Locke zajmował się sprzedażą, bądź księgowością też, filozof był ekonomistą. Jeden i drugi Faraday byli fizykami, jego matka miała na nazwisko Hawkins, tak jak znany nam współcześnie naukowiec. Kate Austen ma nazwisko po pisarce Jane Austen, która (zgodnie z wikipedią) pisała o zamążpójściu itd, a więc relacjach damsko-męskich. Jak wiadomo Kate miała z tym pewne problemy, całe czas była niezdecydowana czy jednak woli jacka, czy może Sawyera. To symbolizowało tą postawę. Znalazło by się jeszcze tego sporo. Więc powiedz mi, czego Ty oczekiwałeś, że to sie okaże, że serialowy Locke to drugie wcielenie filozofa i wtedy miało by to sens ? To od początku była tylko ciekawostka dodająca smaczku, pozwalająca się domyślać, co może wiązać się z tym bohaterem, jakie działania, postawy. Każda okazja jest dobra, by ponarzekać? Wystarczy rzucić zdanie, że nic nie wytłumaczyli i "cała masa wątków" jest przypadkowa i do razu człowiek szczęśliwszy ;). Około 90% wszystkich wątków i tematów opowiedzianej historii została wyjaśniona, gdzie jednak trzeba czasami ruszyć trochę głową i się zastanowić. To jest bardzo filozoficzny i symboliczny serial. Jeśli ktoś, podam przykład, zadaje pytanie, kto zbudował posąg itd, to nie wiem czy wie o czym był ten serial i nie potrafi takiej prostej rzeczy wydedukować, wystarczy przemyśleć widoczne symbole, oznaczenia itd.

ocenił(a) serial na 9
volker92

volker92 ♥ przepraszam za komentarz, który nic nie wnosi, ale miałam dokładnie takie same przemyślenia.

ocenił(a) serial na 10
pospolitazuzanna

Hura ! Moje pierwsze serduszko na filmwebie ;D Ciesze się z naszych podobnych przemyśleń ;p

ocenił(a) serial na 9
darek_sith

volker92 dobrze prawi. Wystarczy odwiedzić lostpedię, by poczytać sobie o nazwiskach, dla przykładu:

James Ford : Jego imię i nazwisko - James i Ford może być powiązane z imionami dwóch sławnych amerykańskich "wyjętych z pod prawa" byli to Jesse James i Robert Ford (a może z Jamesem Deanem, również buntownikiem i płynącym pod prąd?). Jest powiązany z głównym bohaterem "Przygód Tomka Sawyera" on również był sierotą.

Oczywiście nie dotyczy to imienia i nazwiska każdej postaci z serialu, jednak jestem pewna,że jeszcze parę takich nawiązań by się znalazło ;-)

ocenił(a) serial na 10
bernadzia

Przypadkowo nie, Faraday jest na przykład wybitnym fizykiem, a Faraday z Lostów również był fizykiem

ocenił(a) serial na 10
extranick

John Locke to też nie przypadek.

ocenił(a) serial na 10
bernadzia

http://www.filmweb.pl/serial/Zagubieni-2004-133834/discussion/Co+nam+si%C4%99+ni e+podoba+w+%22LOST%22%21+Opinie+i+b%C5%82%C4%99dy+w+serialu%21,1847941?page=3#po st_7107390
http://www.filmweb.pl/serial/Zagubieni-2004-133834/discussion/Co+nam+si%C4%99+ni e+podoba+w+%22LOST%22%21+Opinie+i+b%C5%82%C4%99dy+w+serialu%21,1847941?page=3#po st_7106168

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones