Zakazane imperium
powrót do forum 1 sezonu

W dzieciństwie dzięki "kredytowi" w wypożyczalni obejrzałam niemal wszystkie dostępne filmy gangsterskie i sensacyjne (aż po Gniewną Pięść 7 ;) ). Gdy tylko czytam opis i pojawiają się w nim "gangi, strzelaniny, mafia, narkotyki", zwykle rezygnuję - ma uraz ;) Ale przemogłam się i Peaky Blinders obejrzałem z zachwytem. Tęskniąc za klimatem, postanowiłam wreszcie zabrać się za Zakazane Imperium, jestem w 3. odcinku 1. sezonu i... no słabo jest. Poza genialnym aktorstwem Buscemiego i kilku innych aktorów nic nie przykuwa uwagi, ulice i ludzie są czyściutcy i piękni (dla porównania świetne Ripper Street, Taboo), i właściwie nic się nie dzieje :( Oglądając ten serial, spokojnie mogłabym obierać ziemniaki lub czytać książkę i mam wrażenie, że niewiele bym straciła... W PK zachwycałam się np. językiem, dialogami, klimatem, a tutaj... Kto oglądał ten wie... Myślałam, że serial będzie podobny a filmweb twierdzi, że 90% w moim guście, a rzadko się myli ;) Rozumiem, że serial ma wielu fanów, nie hejtujcie mnie, po prostu chciałbym wiedzieć, czy taki klimat i poziom serial zachowuje i czy warto w ogóle inwestować w to czas... Lubię dobre period drama, ale ten obrazek jest jakiś taki zbyt lukrowy... Ktoś, coś?

ocenił(a) serial na 10
mgraf

Oglądaj przynajmniej do końca pierwszego sezonu. W 5 czy tam 6 odcinku pojawia się Harrow. W 3 sezonie do obsady dołącza Bobby Cannavale, który jest jednym z najlepsztch villainów jakich widziały filmy i seriale. Jeśli szukasz gangsterskiego serialu w ktòrym ciągle ktoś ginie i spiskują przeciw sobie to sprawdź Gomorre. Seriale HBO zawsze są przegadane i powoli się rozpędzają, a kulminacja następuje w ostatnich epizodach sezonu, warto dać szansę.

ocenił(a) serial na 10
mgraf

I nie wiem co masz na myśli pisząc o lukrze, ale to bez wątpienia jeden z najbardziej brutalnych seriali. Rozwalanie głowy kluczem francuskim, czy robienie tego samego łopatą, facetowi zakopanemu po szyję na plaży to przykłady.


stringer_bell

Dzięki, może się przekonam :) Co do lukru, zaczęłam oglądać bezpośrednio po Peaky Blinders, mając wciąż w pamięci Taboo, Ripper Street, Damnation, Terror (sez. 1.) czy The Alienist, pewnie dlatego trochę liczyłam na podobny klimat, bardziej realistyczny, nie tylko w kwestii muzyki czy filtra, ale pewien "brudny autentyzm" - a w BI wszystko jest kolorowe, najbiedniejsi mają ząbki bielutkie, jakby właśnie wrócili od dentysty. No i wszyscy tacy czyści, kwiaty i firanki kolorowe, panie w pełnym makijażu tuż po przebudzeniu, brukowane ulice czyste jak w skansenie ;) Może to wrażenie subiektywne, może fakt, że serial z 2013 r. (choć Wikingowie też są, z tego, co pamiętam) To tak jakby zestawić odcinek specjalny (XIX. w.) Sherlocka z wersją z R.D.Jr. Natomiast do produkcji HBO mam wielkie zamiłowanie, choć do Sześciu stóp... też trochę podchodziłam jak pies do jeża. Ale już np. taki Czarnobyl to perełka :D The Wire nie pokonałam, może kiedyś wrócę, gdy nastrój będzie odpowiedni. No nic, ogromne dzięki za zachętę i rzeczową odpowiedź :)

ocenił(a) serial na 10
mgraf

Atlantic City było prekursorem Las Vegas. Przyjazny kurort turystyczny, który miał przyciągać bogatych, dlatego wszystko w rejonie promenady musiało być na bogato. Jednak w pewnym momencie dojdzie tam do rozłamu, kiedy biedni murzyni zaczną bunt, a to zatrzyma całą gospodarkę w regionie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones