Zakazane imperium
powrót do forum 5 sezonu

Sezon 5 rozczarowuje.

ocenił(a) serial na 9

Sezon 5 jest dużym rozczarowaniem. Kilka lat przeskoczonych, wiele wątków zakończonych
między sezonami 4 a 5 czego nie mogliśmy zobaczyć. Całość wydaje się ciągle w pośpiechu. To
wszystko nie jest winą twórców, bo historia była ewidentnie na 8 sezonów a po 4-tym sezonie
dowiedzieli się, że muszą kończą już w 5-tym.

W 4 sezonach widzieliśmy Ala Capone dochodzącego do władzy a w 5-tym już u jego schyłku.
Nie ma nic o tym jak doszedł do wielkiej sławy i fortuny. Rozczarowujące.

Arnold Rothstein został zamordowany przez innych hazardzistów prawdopodobnie na zlecenie
Lansky'ego i Luciano. To mógłbyć świetny temat przewodni jakiegoś sezonu, ale niestety nie
zobaczyliśmy tego i dostajemy tylko chwilę rozmowy między Lanskym a Nuckym o zmarłym
Rothsteinie. Szkoda, bo Rothstein to moja ulubiona postać w serialu i chyba najlepiej zagrana.

ocenił(a) serial na 9
Xogador

Temat poruszany praktycznie od momentu gdy świat dowiedział się, że 5 sezon ma 8 odcinków i będzie ostatnim. Ktoś kto trzyma pieniądze w swojej sakiewce po prostu olał widzów.

Xogador

Nic z tego co piszesz nie świadczy o rozczarowaniu. Taki był po prostu zamysł twórców i nie można się z tym kłócić. Moim zdaniem, obok pierwszego sezonu, ten jest najlepszy! Finał - godny najlepszego serialu. Lepiej być nie mogło.

ocenił(a) serial na 9
Kubala_82

Stwierdziłbym trochę inaczej. Sezon 5 bardzo dobry ale końcówka poniżej oczekiwań. Wiele wątków pominiętych, akcja nazbyt przyspieszona i tak naprawdę oglądając 8 odcinek nie wierzyłem ze to koniec i jeszcze raz musiałem sprawdzić czy na pewno oglądam ostatni odcinek tego serialu. Dr Narciss odstrzelony jak kaczka. Historia i cały wątek Al capone tak żałośnie zakończony, w ogóle nie wykorzystali potencjału który budowali przez tyle odcinków...Na dodatek dosyć śmiesznie zakończony żywot Arnold Rothstein, który był genialna postacią a powiedzieli tylko tyle ze nie żyje... Moim zdaniem zakpili sobie z widzów. Końcówka tez bardzo słaba. Thomas bał się własnej matki i wątpię żeby ją kochał W wieku bodajże 7 lat został całkowicie odcięty od Atlantic City i trafił do przyzwoitej "rodziny". Wątpię zęby wpajali mu nienawiść do kogokolwiek i rządzę zemsty na Nuckym, chyba ze ktoś na sile chce wierzyć że miał powód by zabić głównego bohatera..Takim obrotem spraw trochę zachwiali moją oceną serialu ale na szczęście jej nie wypaczyli. Zamiast mocnej, to troche naciagana 9.

ocenił(a) serial na 10
Xogador

Wg mnie wszystko poszło idealnie.
To nie był serial o Capone czy Rothsteinie. Tylko o Nuckym.
Co się miało wydarzyć to już się wydarzyło w czterech sezonach, piąty był zamknięciem całej historii i wyjaśnieniem jak to to się stało że Thompson jest tu gdzie jest. I tyle. O tym był ten serial, a nie o postaciach (w całym serialu) drugoplanowych.

James_House

Inna sprawa, że o ile w większości wypadków fabuła filmu zgadza się z rzeczywistymi wydarzeniami, to w przypadku Nucky'ego kompletnie się rozbiega z faktami. W rzeczywistości facet dożył dość późnej starości.

Ale fakt, szkoda, że pominęli te 7 lat. Miałem nadzieję na wątek z Arnoldem i z "Dniem Św. Walentego". No ale wtedy ten serial zamieniłby się w kolejny serial o mafii, a Scorsese na pewno nie o to chodziło.

ocenił(a) serial na 8
Xogador

Proszę pamiętać, że sprawa śmierci Arnolda nigdy nie została wyjaśniona. Podejrzanych było kilka osób: hazardziści Nigger Nate Raymond i Titanic Thompson oraz, że było to zlecenie od Lucky Luciano i Meyera Lansky'ego (według wikipedii)

Ogólnie 5ty sezon dawał radę, ale ostatni odcinek pozostawił spory niedosyt. Mimo to całą serię oceniam na 8/10 i kiedyś chętnie obejrzę jeszcze raz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones