PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625219}

Zakazane uczucie

La que no podía amar
7,3 1 340
ocen
7,3 10 1 1340
Zakazane uczucie
powrót do forum serialu Zakazane uczucie

„Zakazane uczucie” to jeden z lepszych seriali meksykańskich, jakie oglądałam. A to dlatego, że nie jest tak bardzo wtórny, sztampowy i banalny, jak np. „Triumf miłości”.

1. Oryginalny tytuł brzmi „La que no podia amar” - w wolnym tłumaczeniu oznacza „Ta, która nie potrafiła kochać”, co świetnie odzwierciedla sytuację głównej bohaterki. Nie rozumiem więc polskiego odpowiednika „Zakazane uczucie”, które kompletnie nie pasuje.
2. Główna bohaterka Ana Paula jest co prawda przerysowana i raczej nie wzbudziła mojej sympatii, ale przynajmniej nie jest ślepo wpatrzona w pierwszego lepszego, który się nawinie, jak np. Maria Desamparada z „Triumfu miłości”. Niektórzy mogliby przypuszczać, że zostanie z Gustavem, a jednak tak się nie dzieje, mimo iż zachodzi z nim w ciążę. Sprawnie poprowadzono ten wątek, choć nie jest on pozbawiony pewnych mankamentów.
3. Główny męski bohater, czyli Rogelio Montero jest bardziej prawdziwy. Na początku jest raczej zły, ale z czasem obserwujemy jego stopniową przemianę. Popełnia błędy, jak każdy człowiek. To bohater z krwi i kości, prawdziwy, pozbawiony pretensjonalności. Bez wątpienia Jorge Salinas świetnie sprawdził się w roli Rogelia i – choć większość tego oczekiwała – Rogeliowi nie udaje się odzyskać władzy w nogach; pozostaje na wózku inwalidzkim. Na szczęście scenarzysta nie poszedł na łatwiznę i zrobił coś, czego inni się nie spodziewali.

„Zakazane uczucie” to typowa telenowela, pełna nieścisłości, powielanych schematów, w której mimo wszystko znalazło się miejsce na trochę kreatywności i oryginalności. Nie wszystkim przypadnie do gustu, ale jeżeli macie ochotę na niezobowiązującą rozrywkę, to polecam ;)

ocenił(a) serial na 8
sienna_k

Przeczytałam Twój opis i po części się zgadzam się z Tobą. Jednak jak dla mnie w telce pojawia się dużo wątków odbiegających całkowicie od życia realnego. Można powiedzieć, że jest on fajny w porównaniu do ,,następcy" (mam na myśli Ukrytą miłość, w której niektóre sceny uważam za komediowe :P) Ale mam jednak pytania a mianowicie takie czy oglądałaś ,,Kiedy się zakocham"?

madzia124

Myślę, że w każdej telenoweli znajdzie się kilka momentów rodem wyjętych z powieści fantastycznych, ale w "Zakazanym uczuciu" rzadko kiedy zwracałam na to uwagę. "Kiedy się zakocham" oglądałam nieregularnie, ale na tyle żeby się połapać o co chodzi. Nawet przyjemny serial, fajnie by było gdyby od nowa puścili na TV4, bo "Ukryta miłość" to jakaś porażka ;D

ocenił(a) serial na 8
sienna_k

,,Kiedy się zakocham" jak dla mnie jest najlepszą jak dotąd telką i nie sądzę by to uległo zmianie, bo puszczane są coraz to gorsze.
Chociażby właśnie ta ,,Ukryta miłość". Co prawda oglądam ją ale tylko na necie i wybrane wątki ;p

madzia124

Miło wspominam "Kiedy się zakocham", choć początek telenoweli nie bardzo mnie wciągnął i trochę później zaczęłam regularnie oglądać ;) Zgadzam się, TV4 emituje coraz słabsze seriale, ale z braku innej alternatywy oglądam od czasu do czasu "Ukrytą miłość", bo nawet zainteresowały mnie wątki poboczne. Liczę, że po tej telenoweli puszczą coś lepszego ;)

ocenił(a) serial na 8
sienna_k

Telka może nie jest zbyt fajna ale jak jest teraz ta przerwa i nie jestem z żadnym odcinkiem do tyłu to z chęcią obejrzałabym kolejne wątki niektórych bohaterów :P
Również mam nadzieję, że kolejna telka będzie lepsza i mam nadzieje, że pojawią się lubiani aktorzy :)

sienna_k

Zdecydowanie jedna z oryginalniejszych telenoweli, zawsze denerwowalo mnie w telenowelach to, ze protagonistki i watki byly praktycznie te same- niesmiala dziewczyna zakochuje sie w pierwszym lepszych ciachu jakie jej sie nawinie, maja na drodze mnostwo przeszkod w tym babke, ktora lata jak glupia za meskim protagonistą, on w koncu sie z nia przespi, ona udaje, ze jest w ciazy zeby wziasc z nim slub ale na koniec odwidzi mu sie i chce byc z kobieca protagonistka. Tu wreszcie cos inne, jedyna telenowela poza Santa Diabla i Teresa, ktora nie meczy przewidywalnoscia i powtarzalnoscia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones