PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=778692}

Zaraza

La peste
6,8 418
ocen
6,8 10 1 418
Zaraza
powrót do forum serialu Zaraza

kanał 69 na NCPlus, w chwili obecnej - juz 2 odcinek.
Pięknie zrealizowany, realia epoki odwzorowane niesłychanie wiernie, mroczny klimat przypomina TABU.

Isa_bella_H

Czy to jest kanał premium kodowany, bez przerywania na reklamy?

ocenił(a) serial na 10
frych3

Nie, reklam jest mnóstwo (ok 4 bloki na 1h), ale w porach wieczornych, im później, tym mniej, po 24ej reklam w zasadzie brak, są tylko krótkie przerywniki z migawkami seriali na kanale. Kanał jest dostępny w rozszerzonym pakiecie NCplus, i w Polsacie , trzeba się zorientować na stronie www. epicdrama. Oferta jest stricte kostiumowa i historyczna.
Sam serial zaskoczył mnie totalnie, jak dla mnie -ODKRYCIE.
Atmosfera "gęsta", poważna, bez mrugania do widza. Zdjęcia kręcone zapewne przy naturalnym świetle epoki (świece) , a zatem klimat jest podwójnie mroczny. Realia epoki wiernie oddane z okrutną wręcz pieczołowitością. Dość powiedzieć, że wnętrza (częściowo), to na pewno wnętrza tzw Casa de Pilates, oryginalnie zachowanego domu szlacheckiego w Sevilli udostępnionego do zwiedzania. Ponadto zdjęcia kręcono w innych miastach i obiektach zabytkowych w Hiszpanii. Gratka dla miłośników realistycznie oddanej historii.

Isa_bella_H

Tak realistycznej scenografii i charakteryzacji to ja jeszcze nie widziałem. A wiele seriali mam na koncie.

Gasza1910

Ja tak samo. Pod tym względem z La Peste nie równa się żaden serial. Dbałość o szczegóły poraża. Każda scena to mała uczta dla oka. Oglądając Zarazę wręcz można było poczuć smród ulic Sewilli. Mam nadzieję, że serial odniósł/odniesie sukces, bo z ogromną chęcią chciałbym zobaczyć dalsze losy Mateo albo podobną produkcję w takich klimatach od tych samych twórców.

drenz

W samej Hiszpanii serial został bardzo dobrze przyjęty. Ale czy będzie kontynuacja, to jeszcze nie wiem. Jak się czegoś dowiem, to dam znać.

Ale naprawdę po pierwszym odcinku szczękę zbierałem z podłogi

Gasza1910

Bardzo szkoda, że większość nie docenia tego telewizyjnego arcydzieła i średnia ciągle spada...

ocenił(a) serial na 10
drenz

Żeby tylko smród;) u mnie prawie szczury tyrały po podłodze. Ale prawdą jest, że realizm kapitalny, do tego żadnych ckliwych zwrotów akcji, ani romansów w krynolinach. Potworna rzeczywistość, ludzie zmiażdżeni przez biedę, chorobę, depresję i religię. Szalejący fanatyzm i hipokryzja. Ile przy tym można dowiedzieć się o życiu w takich czasach.
W takich okolicznościach można odczuć właściwą wagę słów "pojawiła się machina, która wyciągnęła ludzi z mroków niewiedzy" (czy jakoś tak, gdy chodziło o druk) . Całość OKRUTNIE PRZEPIĘKNA. Całe szczęście, że powtarzają to często i można wrócić do całości. Czekam na wiecej.

ocenił(a) serial na 7
Isa_bella_H

bd 2 sezon??

Bodek_Was

Tak. za 31 dni będzie na Epic Drama po polsku https://www.filmweb.pl/serial/R%C4%99ka+La+Gardu%C3%B1y-2019-850264

ocenił(a) serial na 10
Gasza1910

TABU i RZYM mogą się bronić, jeśli chodzi o realizm. To moje zdanie. Inna rzecz, gdy pomyślimy, jak rzeczywiście mogła wyglądać Sevilla 1600 lat po jej założeniu , i porównamy do cywilizacji, którą zniszczyło chrześcijaństwo.... Gdzie moglibyśmy już być, gdyby nie inkwizycja, ściganie naukowców, czarownic i heretyków.

Isa_bella_H

A może już by nas nie było, bo człowiek dąży raczej do samo destrukcji

Isa_bella_H

Gdyby nie chrześcijaństwo dzisiaj bylabyś muzulmanką. Z resztą co.się odwlecze to nie uciecze. Patrząc na to jak choćby na zachodzie ludzie masowo atakują kościół to islam prędzej czy później Europę przejmie. Była jak narazie dopiero pierwsza fala emigracji. Kolejne przed nami.

ocenił(a) serial na 10
AgusKa1993666

Szanowna pan koleżanko, gdyby nie chrześcijaństwo, muzułmanów w ogóle by nie było. Chronologia się kłania. Na zachodzie bywam dosyć często i zamordyzm religijny zauważam jedynie w kraju nad Wisłą. Ale zapewne moje komentarze są zbędne, bo być może należy pani do hojnie opłacanych klakierów, którzy wypisują brednie , by zarobić trochę grosza i zohydzić normalnym ludziom tak zwany "zachód". Ale ja już to przerabiałam lata temu, w poprzednim systemie. Było, minęło.

ocenił(a) serial na 6
Gasza1910

Z realizmem to bym nie przesadzał

ocenił(a) serial na 6
Isa_bella_H

Ale właśnie realia epoki są tak sobie odwzorowane, kostiumy mniej więcej ale już sposób ich noszenia i cała reszta nie bardzo. Bardziej przypomina to powszechne wyobrażenie (w dodatku bardziej o średniowieczu) niz rzeczywistość

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones