PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=819949}

Zdążyć przed zmrokiem

Dublin Murders
7,0 1 074
oceny
7,0 10 1 1074
Zdążyć przed zmrokiem
powrót do forum serialu Zdążyć przed zmrokiem

Za jednym z portali: "Dublin Murders" pochodzi z bestsellerowych powieści "Dublin Murder Squad" Tana French. Każda książka jest prowadzona przez innego detektywa z tego samego zespołu. Serial łączy dwie pierwsze powieści: "In The Woods" i "The Likeness", aby przedstawić mroczną psychologiczną tajemnicę wystarczająco głęboko i dokładnie. Historia skupi się na dwóch śledztwach dotyczących morderstw, prowadzonych przez ambitnych i charyzmatycznych detektywów: Roba Reilly (Killian Scott-"Strike") i Cassie Maddox (Sarah Greene-"Penny Dreadful"). Ofiary: młoda utalentowana baletnica, znaleziona martwa na starożytnym kamiennym ołtarzu i druga- zasztyletowana kobieta - są pozornie niezwiązane, ale jak się przekonamy, w rzeczywistości łączą je wspólne-makabryczne-elementy."

pogodno_2

Premiera-prawdopodobnie-jesienią na BBC One. Trailer: https://streamable.com/jvld6

pogodno_2

Jest już zwiastun.
https://www.youtube.com/watch?v=zUZxz7mic-0&t=0s
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

pogodno_2

Start: poniedziałek, 14 października, 21:00, BBC One.

użytkownik usunięty
pogodno_2

Project Haven będzie tłumaczył napisy do tego serialu.

Zacieram łapki ;)

ocenił(a) serial na 9
pogodno_2

Ja też :) Może się zabraliby też za "Paulę" :) ?

JOANNA108

Masz na myśli to: https://www.filmweb.pl/serial/Paula-2017-787570 ?
"Dublin Murders", po trzech odcinkach-super.

ocenił(a) serial na 9
pogodno_2

Oj tak, tak :) mój ANGILESKI isn't as perfect as should be :) żeby obejrzeć w oryginale... choć się starałam! Dublin... nie mogę znaleźć 4 odcinka, jest od razu piąty, chyba, że pomylili się w numerowaniu. Poszperam w sieci i książka ma ponoć dość niejasne zakończenie...jeśli kontynuacja będzie wiernie podążała tez za książkami, to każda ma innego bohatera... szkoda trochę, bo ten duet mi się podoba :) jest sporo seriali brytyjskich, które nie są tłumaczone na nasz jeżyk a bardzo bym chciała, żeby były :)

JOANNA108

Nie ma czwartego, ja też nie znalazłam, ale czekam, bo warto.

ocenił(a) serial na 9
pogodno_2

Myślałam, że pisze z mężczyzną :) warto, warto... lubię takie klimatyczne seriale!

JOANNA108

Może być, że z mężczyzną. wszystko jest kwestią wyobraźni ;)

ocenił(a) serial na 9
pogodno_2

Jestem po ostatnim odcinku i powiem krótko :

REWELACJA !

Jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy serial kryminalny jaki obejrzałem w 2019.

Doskonałe aktorstwo, jeszcze lepsze dialogi, a już scena kulminacyjna przesłuchania to po prostu majstersztyk !

W zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Nawet nie rozwiązane wątki i slangowy ajryszowo-angielski, który powodował, że musiałem cofać sceny, żeby zrozumieć co mówią - koniec końców nie są w stanie zmienić mojego końcowego werdyktu.

Postacie przekonujące, zwłaszcza para głównych bohaterów. Chętnie zobaczyłbym jeszcze jakieś śledztwo z ich udziałem. W hierarchii policyjnych duetów w mojej skali stoją ex aequo obok pary Linden - Holder ("The Killing") i Saga - Henrik ("Broen")

Szkoda, że już koniec....

schellenberg

Jestem wprawdzie po odcinku piątym, więc do finału jeszcze fiu, fiu, ale....trudno mi się nie zgodzić z Interlokutorem ;)
Serial ma wszystkie składniki niezbędne do wyjątkowego efektu. Dawno nie miałam podobnego wrażenia, że to tytuł o szczególnych walorach.

ocenił(a) serial na 7
schellenberg

Dodalbym parę z broadchurch.

ocenił(a) serial na 8
Niskobudzetowy

A ja z Unforgotten i Line of Duty :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones