PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35375}

Zmiennicy

7,5 39 795
ocen
7,5 10 1 39795
7,7 6
ocen krytyków
Zmiennicy
powrót do forum serialu Zmiennicy
użytkownik usunięty
lihhan

Ja bardziej wolę "Zmienników",bo ten serial oglądałam od dziecka (urodziłam się w 1991) i znam wszystkie odcinki na pamięć. Według mnie Mieczysław Hryniewicz (Jacek) i Ewa Błaszczyk (Kasia/Marian) zagrali swoje życiowe role.

ocenił(a) serial na 10

Minimalnie "Zmienników", ale "Alternatywy" też 10/10.

użytkownik usunięty
Winston_Wolf

bez wątpienia Zmiennicy ten serial to ikona Polskie telewizji

użytkownik usunięty
Winston_Wolf

bez wątpienia Zmiennicy ten serial to ikona Polskie telewizji

użytkownik usunięty
Winston_Wolf

bez wątpienia zmiennicy wg mnie to ikona Polskiej telewizji uwielbiam ten serial A4 już nie są tak dobre jak to

U mnie znow na odwrot. Choc jest to przyjemny serial w odbiorze, bardzo odczuwalny jest brak satyry, ktora stanowila baze dla Alternatywy 4. Bareja usilowal wplatac pewne przesmiewcze watki, dotyczace okresu PRL, niestety fabula serialu byla tak scisle powiazana z losami glownych bohaterow, ze nie pozostawila wiele miejsca na zdarzenia poboczne . Z reszta nabyte podczas realizacji Alternatyw doswiadczenie z cenzura, rowniez przyczynilo sie do zlagodzenia scenariusza. Niemniej bardzo chetnie sobie odswieze "Zmiennikow", gdyz uwielbiam poczucie humoru Stanislawa Barei.

użytkownik usunięty
Havard

Zgadzam się, Alternatywy 4 bardziej ambitny serial, wymagający minimalnej wiedzy historycznej aby go zrozumieć.

ocenił(a) serial na 9

Jacek, swoją życiową rolę, gra teraz w Na Wspólnej! A tak serio, z sentymentu, Zmienników. Może z uwagi na piosenkę, którą non-stop nuciłem będąc dzieciem. A poza tym to chyba pierwszy i jedyny polski serial drogi.

ocenił(a) serial na 8
loczeokos

Zmiennicy to mój serial z dzieciństwa, pamiętam jak zawsze rano wstawałem przed szkołą i się oglądało na tvp2 :)

Damian56

No to było nas dwóch.

ocenił(a) serial na 10
loczeokos

Muszę się nie zgodzić, bo już wcześniej w Polsce Ludowej pojawiały się seriale w konwencji kina drogi np. bardzo udany serial "Droga" z 1973 z W. Gołasem w roli głównej, opowiadający o perypetiach kierowcy ciężarówki który jeździ nią po całej Polsce i często pomaga napotkanym ludziom rozwiązywać ich mniej lub bardziej poważne problemy.

ocenił(a) serial na 9

zdecydowanie ZMIENNICY !!!!!!!!!

ocenił(a) serial na 10

Oba seriale były genialne i można by powiedzieć, że jest to porównywanie najlepszych modeli Ferrari z najlepszymi modelami Porsche, ale jakoś bardziej podobali mi się "Zmiennicy". Szczególnie świetny był odcinek 5 "Safari" w którym znany aktor próbuje dostać się z Warszawy do Krakowa w wyjątkowo krótkim czasie, oczywiście z pomocą naszych tytułowych zmienników i taksówki WPT 1313, co jak łatwo się domyślić kończy się szaloną wyprawą przez pół Polski która momentami doprowadzała mnie do bólu brzucha ze śmiechu.

ocenił(a) serial na 10
lihhan

Ciężko wybrać- jeden i drugi jest świetny:)

ocenił(a) serial na 10
lihhan

Oba są na tym samym poziomie.Po prostu inne historie .Nawet był motyw wspólny .

ocenił(a) serial na 8
lihhan

Bezapelacyjnie wolę Zmiennicy.:).

ocenił(a) serial na 8
lihhan

Oba świetne, ale bardziej lubię Alternatywy 4.

ocenił(a) serial na 10
Rahabiel

Zgadzam się. Alternatywy 4 są mniej egzotyczne, nie ma żadnego wątku typu przemyt narkotyków z Bangladeszu, ale za to bardziej zakorzenione w rzeczywistości PRL-u.

ocenił(a) serial na 10
lihhan

Sama nie wiem ,który z tych seriali wolę,ale oba są rewelacyjne i za każdym razem oglądam jak tylko natrafię w telewizji.

ocenił(a) serial na 10
lihhan

Jedno i drugie tak samo lubię! Zresztą, te dwa seriale są ze sobą powiązane i jakby to dzisiaj powiedzieli, dzieją się w tym samym "universum", w Zmiennikach pojawia się przecież mieszkanie Winnickiego na ul. Alternatywy 4 :)

ocenił(a) serial na 8
lihhan

Oba seriale bardzo lubie ale chyba jednak Alternatywy jak dla mnie odrobinę lepszy.

lihhan

Zmiennicy to zbyt nierowny serial, zdazaja sie niestety dluzyzny, Alternatywy to zupelnie inna jakosc, gra aktorska, postaci, gagi, teksty,
PRL' owska satyra, wszystko przemawia za Alternatywami.

ocenił(a) serial na 8
lihhan

Nie można ich porównywać, Zmiennicy są bardziej plenerowi- np. ciekawy wątek z narkotykami, Krashanem, strażakiem, pieniędzmi zaszytymi w fotel i inne, Alternatywy są bardziej klaustrofobiczne-po prostu wszystko prawie dzieje się w bloku na Ursynowie, a dookoła pustynia!!!

ocenił(a) serial na 10
lihhan

cinzko panie wybrac ale jak juz na mus musialbym ktorys odstrzelic to byliby to zmiennicy, ale to bylby taki wybor typu: kogo zastrzelic, syna czy corke..... Na szczescie takich wyborow nie mamy i mozemy "zezrec" dwa:)

ocenił(a) serial na 10
lihhan

Wolę Zmienników. Rewelacyjny!

ocenił(a) serial na 10
lihhan

Oba seriale są rewelacyjne, ale z lekkim wskazaniem na "Zmienników" ze względu na większą liczbę niezapomnianych gagów i komicznych sytuacji rodem z PRL. To były śmieszne czasy, ale dla dzisiejszego pokolenia jest to już tylko abstrakcja. Ja w tych czasach chodziłem do szkoły podstawowej i liceum...i dość dobrze pamiętam tę propagandę sukcesu.

lihhan

Oba seriale są u mnie na DVD, oba szanuje i uwielbiam, mimo wszystko przekaz dolarowy w Zmiennikach trafia mocniej, w dodatku tego serialu jest więcej ;) Plączą się różne wątki :) jest kilka kultowych scen w każdym odcinku, w A4 też są fajne wątki, tylko A4, to bardziej lata 70, Z to już zdecydowanie 80, czyli czasy, w których kumałem więcej ze względu na wiek, były bliżej mnie. Odcnek z Rewińskim i szafą miażdży do dziś! 55-45 dla Z!

lihhan

zmiennicy ale alternatywy tez sa dobre fajne jest w zmiennikach to ze nawiązują do alternatyw

ocenił(a) serial na 10
lihhan

Ja osobiście wolę Zmienników ale Alternatywy 4 też są dobre.

użytkownik usunięty
lihhan

Zdecydowanie "Alternatywy 4". Ten serial wydawał mi się być lepiej zrobiony, był zabawniejszy i miał lepsze aktorstwo, jednak "Zmiennicy" to też dobry serial.

ocenił(a) serial na 10

Zmiennicy to ikona Polskich komedii ale Alternatywy zdecydowanie na drugim miejscu.

lihhan

Wybrałbym Zmienników, ale Romek Wilhelmi z A4 to już legenda......

ocenił(a) serial na 7
lihhan

"Alternatywy 4" - głównie za humor oraz bardziej charakterystyczne postacie

ocenił(a) serial na 10
lihhan

Pierwszą produkcją w reżyserii Stanisława Bareji, którą obejrzałem po raz pierwszy byli właśnie "Zmiennicy". Już wtedy mnie się spodobał ten serial jak miałem z ok.11-12 lat. Więc dla mnie zdecydowanie "Zmiennicy" na pierwszym miejscu. Na drugim "Alternatywy 4".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones