PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35375}

Zmiennicy

7,5 39 848
ocen
7,5 10 1 39848
7,7 6
ocen krytyków
Zmiennicy
powrót do forum serialu Zmiennicy

poezja

ocenił(a) serial na 10

najlepsza polska serial-komedia, gdzie oprócz szarości rzeczywistości jest przede w. szarość między-wierszy i ukryta numerologia na wzór USA, w formie satyry; poezja!

serial pozwolił mi obrać kierunek w życiu, jako pięciolatkowi uświadomił polską rzeczywistość i 'prawidłowe" relacje damsko-męskie.
jego historia to historia mojego życia, która właśnie, subiektywnie i w przenośni, spełnia się na moich oczach.

ocenił(a) serial na 10
winndzor

nadchodzi recenzja, id zgłoszenia 4807595

ocenił(a) serial na 10
winndzor

Zmiennicy nie mają zadania, jest to zadanie domowe do odrobienia.
Większość poruszanych wątków jest na planie polskiej rzeczywistości aktualnych do dzisiaj, czasem w innym przebraniu.
Nie ma tutaj miejsca na nudę, a jeśli się pojawia, to tylko po to, by odetchnąć.
Jak na tamte czasy serial moim zdaniem przebijał McGyvera, Drużynę A, Airwolfa, i wszystkie podobne klony-betony.
Jest gatunkiem samym w sobie, coś jak 1984 Orwell sci-fi. Niedosłowność, półsłówka, niedopowiedzenia w formie poezji nieodgadnionej, skłonność do refleksji nad samym sobą, to tylko motyw przewodni. Cała reszta dostarcza świetnej rozrywki na poziomie, jeśli ktoś dość już ma teatru w swoim życiu i zakładaniu wszelorakich masek.
Jak dla mnie nie ma potrzeby pisać więcej. Polecam z całego serca.
Minusy zależą od subiektywnego widza, a nadają jedynie kontrastu do szarości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones