Znaki
powrót do forum 2 sezonu

No to się porobiło. Nie rozumiem kilku wątków z 6 odc. Dlaczego Błażej zrezygnował z kandydowania na burmistrza po tym jak Jonasz dał mu klucz do kół. O jaki grób chodzi temu gościowi z gór który spowiadał się. Dlaczego Nina rozmawia z ojcem a przed Adą udaje że nie mówi. ??? O co chodzi z ziemią na samochodzie który Ada ogląda na końcu odcinka. Czyj to samochód?

Kasia_Kokok

Jonasz ma niego "haka". Ten grób to to miejsce o którym mówił Ukrainiec Elizie. Nina kryje ojca. Ziemia z butów Niny to ziemia z samochodu Sobczyka.

shekla

Mozesz napisac, jakiego haka na Blazeja ma Jonasz? Nie moge sobie przypomniec, co zrobil Blazej poza pomaganiem Dzikowskiemu w I sezonie.

Kasia_Kokok

czy to nie jest klucz, którym Trela zabił Emilka? I samochód Treli? i Błażej mówi Adzie: chcesz mieć dziecko z mordercą (czyli że niby z Trelą?). Też nie łąpię jaki to miałby być hak na Błażeja

briela

aha a w ostatniej scenie widać rękę Elizy, jak wycina strzałki na drzewie. czyli może ona żyje.

ocenił(a) serial na 10
briela

Faktycznie wychodzi na to że Błażej mówił o Treli bo najpierw myślałam że mówi o sobie bo był podejrzewany o morderstwo. Tylko skąd Jonasz wie że tym kluczem Trela zabił Sobczyka. Przecież Dorotka nie mówi no chyba że mówi. Może rozmawia tylko z Jonaszem. A jak myślicie czyja to była ręka w koncowej scenie, pomaranczowy rękaw dłoń raczej kobiety i po co wycinała te strzałki na drzewach?

ocenił(a) serial na 10
Kasia_Kokok

Doczytałam Briela. To ręka Elizy. Nie wpadłabym na to. Muszę uwwzniej oglądać. W tym filmie jest tyle szczególików że gdy coś umknie to potem nie łapie się wątku

ocenił(a) serial na 7
Kasia_Kokok

Bardzo interesujące jest to, dlaczego Jonasz tak walczy o Dorotkę, może to jest jego córka? Nie pamiętam dokładnie czy było to w serialu wyjaśnione.
Druga sprawa to zastanawiam się, dlaczego Nina chce się właśnie Dorotką zaopiekować.
Trzecie to kim była ta osoba, której imię i nazwisko widnieje na pomniku w jaskini.

ocenił(a) serial na 7
Kluza_filmweb

czy Dorotka nie pomagała Emilkowi w przetrzymywaniu Niny?

ocenił(a) serial na 7
Kluza_filmweb

Osoba z grobu w jaskini to Jakob Gotard, "człowiek z blizną" ze starego filmu. Eliza robiła o nim prezentację - bodajże w czwartym odcinku.

Kluza_filmweb

Nina chce się zaopiekować Dorotką ponieważ Dorotka widziała jak Trela morduje Sobczyka i podejrzewam że Nina chce ją zlikwidować.

Wanilia77

ciekawe czemu weszla do niej skoro nie jest z rodziny?

monja88

Nina podjęła tam pracę

ocenił(a) serial na 7
briela

Błażej uważa że Ada i Trela są razem, Jonasz da mu po wyborach dowód że Trela zamordował Emila. Ten klucz przyniosła po wszystkim Dorotka, która była świadkiem, a i Jonasz swą inteligencję też ma więc połączył fakty.
Dla mnie największa tajemnicą jest ten typ z plecakiem...

ocenił(a) serial na 10
Atusia13

Myślę że Dorotka jest córką Jonasza bo bardzo mu na niej zależy. Faktycznie ona pomagała Emilowi w przetrzymywaniu Niny i mozliwe że Jonasz dobrze o tym wiedział. A Nina prawdopodobnie chce się zemscić przybliżając się do Dorotki. Typ z plecakiem to dziwna postać. Kombinuje z tą parą od Błażeja. Ciekawy jest też wątek Elizy i jej faceta. Co się z nimi stało? Czemu porzucili dziecko? Mam przeczicie że to dziecko jest księdza.

ocenił(a) serial na 7
Atusia13

Gość z plecakiem to prawdopodobnie tzw "rezydent" - osoba pilnująca skarbów pozostawionych przez Niemców po wojnie. Dlatego ciągle biega po lesie. I dlatego groził księdzu.

ocenił(a) serial na 7
Atusia13

A jeśli chodzi o wrobienie Treli, to można dodać że Jonasz podczas wizyty w komisariacie zabrał niedopałek komendanta. To wraz z kluczem zwiększa siłę dowodów obciążających Trelę.

Movie_raider

głupio by było gdyby sezon skończył się tym że Trela jedzie do więzienia. Swoją drogą czy on nie wyczyścił ze swoich odcisków tego klucza? i dlaczego w pożarze nie spalił Sobczyka? a najgłupsze już było pytanie do strażaka, czy gdzieś tej nocy nie jechali do pożaru.

ocenił(a) serial na 10
briela

Myślał że jak go zakopie to go nie znajdą. Mogł klucz wziąć ze sobą i wyczyscić. Dorotka niby umysł dziecka a z drugiej strony sprytna.

ocenił(a) serial na 7
briela

Nie wyczyścił, co nie najlepiej o nim świadczy. Pewnie liczyl że ogień zatrze ślady, ale zanim wrócił podpalić szopę po pochowaniu sobczyka, dorotka zabrała klucz.

briela

Ale co ma Błażej i klucz którym Trela zabił Emila do pomocy burmistrzowi w wygraniu wyborów?

ocenił(a) serial na 7
monja88

Błażej dostanie klucz (dowód przeciwko Treli, którego Błażej lekko mówiąc nie lubi), w zamian za wycofanie się Błażeja z wyborów. Jak wiadomo kandydat zostaje tylko jeden, Paszke -on ma w zamian pomóc w wypuszczeniu Dorotki z zakładu.

ocenił(a) serial na 7
Kasia_Kokok

Odpowiadając na pytania poruszone w tym wątku, ja to widzę tak:
1.Jonasz dał Błażejowi narzędzie zbrodni, którym Trela zabił Sobczyka. Narzedzie przyniosła mu Dorotka. Jonasz powiedział pewnie Błażejowi o morderstwie Treli i wyda mu dowody jak przestanie kandydować. Błażej nienawidzi Treli bo myśli że on jest z jego byłą żoną i mają razem dziecko. W rzeczywistości dziecko pewnie jest Błażeja.
2. Nina nie rozmawia z Ada bo wie że jej ojciec zabił i chce go chronić. Ale Ada znalazła kawałek ziemi, który porównała z ziemią z auta Sobczyka i pewnie może zacznie się domyślać (swoją drogą nieźle to rozkiminiła po kawałku ziemi domyślić się zbrodni).
3. Nina chce się opiekować Dorotka bo chce się zemścić za to co jej zrobili, nie bez powodu po tym jak Nina powiedziała że się zaopiekuje Dorotce popłynęły łzy.
4. Eliza i jej facet szukają czegoś w bunkrach i podziemiach, jakiegos skarbu? pytanie tylko czemu porzucili dziecko, które jest księdza. O to tak bardzo oburzyła się gosposia i powiedziała że z takim księdzem nie będzie mieszkać.
5. Dla mnie zagadka jest ten gość z plecakiem, ktoś dobrze napisał że może być 'rezydentem', co łączy Elizę i Księdza i czego szukają i czy wiedzą o sobie że oboje czegoś szukają, wydaje mi się że ksiądz mógł pomagać w np. Przestawieniu auta na drugi koniec miasteczka, co pokazywał na mapie Trela.

ocenił(a) serial na 10
paziu2301

1. Czyli strażnik Feliks czlowiek z plecakiem wspólpracuje z Twerskim i Kają którzy po wyborach chcą łapy połozyć na tym czego on pilnuje. O tym czymś tez wie Eliza i Ksiądz. Pytanie czy Eliza i ksiądz działają osobno czy razem.
2. Ada jest w ciąży z Błażejem ale oczy wyglada za Trelą. Tak wychodzi na to że zabujała się w nim.
3. Nina w pierwszym sezonie jest grzeczną dziewczynką a w drugim zaczyna pokazywać pazurki. Ta scena z Dorotką w psychiatryku pokazuje że ma w stosunku do niej złe intencje.
4. Ciekawą ale niewiadomą jest postać za którą szedł Trela na końcu 6 odcinka.
5. Nie wiadomo też jak Piotrowski znalazł Kasię. Raczej sam by jej w tym drzewie nie namierzył.

ocenił(a) serial na 8
Kasia_Kokok

5. Kasię znaleźli myśliwi, wspominali o tym w serialu

ocenił(a) serial na 7
Estrella_Rain

Myśliwi znaleźli Piotrowskiego ,o Kasi nie było mowy.

ocenił(a) serial na 8
Movie_raider

W sumie racja. To może ten policjant, który wymiotował zauważył przypadkiem, bo się oddalił od wisielca, a tu BAM! i kolejna "rewelacja "

ocenił(a) serial na 7
Estrella_Rain

To całkiem prawdopodobne, przeszukanie miejsca zbrodni itp. Piotrowski prawdopodobnie znalazł Kasię , więc albo powiesił się sam (zakładając że przypadkiem miał przy sobie sznur), albo ktoś mu "pomógł". Tylko że wtedy musiałby być spity do nieprzytomności., bo sekcja nie wykazała śladów walki.

Kasia_Kokok

2. Ada nie jest w ciąży z Błażejem, bo od czasu, kiedy go wywaliła po namiętnym seksie w pierwszym sezonie, minęło pół roku - rzut okiem na liczbę kresek wyciętych na ścianie przez uwięzioną Ninę. A Ada oczy wypatruje nie za Trelą tylko za Błażejem, widać jak bardzo jest zazdrosna o nową żonę itp. Z Trelą jest raczej z przyjaźni i z obustronnej potrzeby ciepła i jakiegoś ukojenia bólu.

ocenił(a) serial na 10
paziu2301

Zastanawia mnie też czy gosposia która jest matką Emila Sobczyka wiedziała o tym co robi jej synuś. Jest dziwna i coś mi w niej nie pasuje.

ocenił(a) serial na 7
Kasia_Kokok

Gosposia nie jest jego matką. Co prawda mówi do niego "synku" , ale Sobczyk do niej zwraca się per "pani".

ocenił(a) serial na 10
Movie_raider

Aha nie wiedziałam. Ciekawe czemu tak rozpaczała po jego śmierci.

ocenił(a) serial na 7
Kasia_Kokok

Pewnie nie ma własnych dzieci, więc Sobczyka traktowała jak syna.

ocenił(a) serial na 10
paziu2301

Myślę że dużo wie o tym co kryje się w górach Zofia Blawatska. W 1 sezonie odwiedzał ją Niemiec który kombinował z Jonaszem. Zofia zna niemiecki. Kiedyś była zakochana w burmistrzu Paszke.

ocenił(a) serial na 10
paziu2301

Jeszcze pytanie czy Piotrowski popełnił samobójstwo czy mu pomógł ten który za nim stał w ostatniej scenie 5 odcinka.

ocenił(a) serial na 7
Kasia_Kokok

Sekcja zwłok Piotrowskiego raczej wykluczyła udział osób trzecich, chyba że był spity do nieprzytomności. Postać stojąca za nim ma na sobie mundur (niemiecki?) i kaburę przy pasie (przynajmniej z daleka tak to wygląda). Werwolf? Potomek niemieckiego partyzanta? Nie wiem.
Swoją drogą postać którą ściga Trela jest ubrana bardzo podobnie,w jakieś szare wdzianko. Być może to ten sam człowiek.
Wg mnie Eliza szuka dokumentacji technicznej wunderwaffe, od paru lat ma na tym punkcie obsesję. Czego szukają Feliks i Twerski? Może tego samego, tylko mają dokładniejsze dane i stąd wizyta w kanale pod komisariatem. Za teorią "cudownej broni" przemawiają też ujęcia "Muchołapki" z Ludwikowic Kłodzkich. Wg niektórych jest to parking dla statków napędzanych antymaterią.
Dorotka wcale nie musi być upośledzona,
Bławatska jeszcze zabłyśnie. Oprócz znajomości niemieckiego i dziwnych odwiedzin ma też pistolet parabellum używany przez armię niemiecką. No i rejestrator, może w końcu coś przejrzy zamiast nagrywać i dowiemy się więcej o wypadku. Chyba że nagra Liczyrzepę, którym okaże się facet goniony przez Trelę. Tak sobie gdybam...

ocenił(a) serial na 10
Movie_raider

Czyli czekamy na 7 odcinek. Może coś się wyjaśni :)

Movie_raider

Sekcja zwłok Piotrowskiego wskazywała na zadzierzgnięcie (ucisk na narządy szyi wywiera pętla zaciskana ręcznie przez człowieka) i bardzo sporadycznie spotyka się samobójstwa popełniane tą "metodą", więc nie możemy na 100 % wykluczyć udziału osób trzecich.

ocenił(a) serial na 7
karola_miki

Zgadza się, dlatego napisałem, że sekcja "raczej" wykluczyła udział postronnych.

ocenił(a) serial na 7
Kasia_Kokok


Może to był właśnie Liczyrzepa ?

Kasia_Kokok

Dziwne, że niespełna rozumu Dorotka dała radę zakosić doświadczonemu glinie narzędzie zbrodni. Albo inaczej - dziwne, że doświadczony glina w tak kretyński sposób zgubił narzędzie zbrodni... To dość nieprawdopodobne. Możliwe, że to nie Dorotka dała Jonaszowi ten przedmiot, lecz ktoś inny, kto też był świadkiem. Finał będzie raczej polega na tym, że Treli ujdzie wszystko na sucho i w tym kierunku rozpatrywałbym możliwe scenariusze.

Kasia_Kokok

A tak poza tym, to Paszke roz***ie wszystkich, którzy go wku***ają. Nie bez powodu pofatygował się, żeby wstać z wózka inwalidzkiego. On jeszcze odegra pierwszoplanową rolę. Te wszystkie lokalne rzezimieszki mogą Burmistrzowi Paszkjemu co najwyżej obciągnąć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones