PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110859}

Zorro

7,6 12 233
oceny
7,6 10 1 12233
Zorro
powrót do forum serialu Zorro

Gdy castingi trwały w najlepsze, studio podjęło działania mające na celu odtworzenie wyglądu Kalifornii z dawnych lat. W czerwcu 1955 roku rozpoczęto budowę scenografii. Niedługo po tym powstało Pueblo La Reina de Los Angeles, garnizon i palisada, kosztujące ponad 100000$. Wraz z dodatkowymi elementami, które są niezbędne do realizacji serialu, np. do wystroju wnętrz, czy poszczególnymi „miejscówkami” wstępne koszta zamknęły się w kwocie łącznej 208000$. Sprawiło to, iż „Zorro” stał się najdroższym serialem tamtych lat. Twórcy dobrze zagospodarowali te pieniądze, dzięki czemu klimat wręcz wylewał się z ekranów telewizorów.

Wkrótce Disney postanowił ustalić budżet serialu. Pierwszy sezon (39 odcinków) miał kosztować niemal 3200000$, co oznaczało średnio 50000$-100000$ na 30 minutowy epizod. W tamtych czasach budżet typowo godzinnych emisji oscylował w granicach 13840$. Walt Disney wydawał znacznie więcej, na produkcję o połowę krótszą.

Mimo wszystko, Studio starało się ciąć koszta na tyle, aby nie wpłynęło to na jakość ich produkcji. Jedną z nich było kręcenie scen do kilku odcinków z rzędu po kolei, gdy odbywały się w tym samym miejscu, z identycznymi rekwizytami. W jednym z wywiadów Guy Williams powiedział kiedyś: „Nie raz ciężko jest wczuć się w daną scenę. Z tego powodu niekiedy powtarzamy sceny, gdyż zapominamy dialogów”.

Do tej roli Guy Williams musiał porządnie się przygotować. Studio wymagało, aby był silnym, wysportowanym bohaterem serialu. Oznaczało to niezwykle ciężką pracę i treningi. Przyszły gwiazdor co prawda władał już całkiem sprawnie szpadą, mimo to musiał doszkalać się pod bacznym okiem Freda Cavensa. Nauczyciel ten już w przeszłości miał styczność z postacią „Zorro”, gdyż szkolił aktorów uprzednio wcielających się w tę postać – sr. Douglasa Fairbanksa i Tyrone'a Powera. Pozostali aktorzy, którzy brali udział w scenach walcząc na szpady, również zostali przez niego profesjonalnie wyszkoleni.

źródło http://www.billcotter.com/zorro/history-of-series.htm

piotrek899

Super. Dzięki za news. A wiesz może, dla czego zakończono produkcję serialu? Podobno było to spore zaskoczenie, ponieważ serial cieszył się wciąż ogromną popularnością.

ocenił(a) serial na 8
HotChocolate90

Racja. Serial był dochodowy i niezwykle popularny. Niestety - sprawy się pokomplikowały bodajże przed premierą ostatniego sezonu. Dokładniej mówiąc miała miejsce seria spraw prawno-sądowych między ABC a Disneyem, przez co Walt musiał przesunąć premierę finałowych odcinków, co odbiło się negatywnie na liczbie oglądalności. Na tyle, by studio stwierdziło, że to już nie ma sensu. Ostatecznie Disney zrzekł się praw do Zorro w 1967 roku.

to by było na tyle o ile nie namieszałem

piotrek899

Nie wiem czyja to strona może nawet twoja;) https://www.facebook.com/znakzorro - Ale też są tutaj przeróżne ciekawostki na temat serialu .

ocenił(a) serial na 8
buterfly

Dziękuję za link. Nie, to nie jest moja strona :). Miałem zamiar zrobić jakiś a'la portal, ale to na razie tylko plany.

ocenił(a) serial na 8
piotrek899

tzn na planach się skończyło.

piotrek899

Nie ma za co ;) - Oprócz konta na Facebooku o serialu jest też strona internetowa, niestety z powodu regulaminu Filmwebu nie mogę podać linka ale właśnie na stronie Facebooku jest on podany .

ocenił(a) serial na 8
buterfly

Byłem kiedyś na tej stronie. Nie mniej widząc koszta w cenniku tego kreatora, da się zrobić to taniej i to bez reklam ;), oczywiście dostawcy usługi, a nie użytkownika. Co do reszty to podziwiam czas i zaangażowanie. Kiedyś miało się go więcej ;)

piotrek899

Nie wchodziłem już w takie szczegóły ;) - Ale dla fani serialu za pewno z takiej strony są zadowoleni .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones