PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10001682}
5,1 278
ocen
5,1 10 1 278
Magia nagości. Polska
powrót do forum programu Magia nagości. Polska

re:mini.scencje

ocenił(a) program na 4

z cyklu to co się dzieje naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego, tylko karmić zmysły.. randka w jasno.. zbyt jasno.. tak jasno, że aż oślepia.. zaczyna się dobrze, dobrze znaczy tam, gdzie na stopklatce¹ kończył się The Full Monty, kończy, niestety, w tym samym miejscu - przedsionku, który na pewno nie prowadzi do raju..

ocenił(a) program na 4
Westernik

[1] a propos wspomnianej stopklatki, ta bardzo ładnie uzupełnia i współgra z pamiętną stopklatką z Rocky'ego, na zasadzie odwrotności, przeskoku w punkcie widzenia. oto Rocky zatrzymywał kadr niejako w momencie swojego największego życiowego triumfu, po wygranej walce z apollo. Goło i Wesoło też to robiło, jednak percepcja nie była po stronie aktora spektaklu, ale publiczności. to ona przeżywała orgiastyczne ekstazy, twarzy aktorów nawet nie widzieliśmy - widzieliśmy zaledwie ich tyłki²

ocenił(a) program na 4
Westernik

[2] warto w tym miejscu wspomnieć dwie inne stopklatki, równie udałe, które - wzorem chińskiego porzekadła mówiącego o tym, że piękno to ta chwila tuż przed zwiędnięciem kwiatu - przypominają ten cudowny banał, iż u samego szczytu doznaje się jednocześnie największej klęski: sztandarowy Butch Cassidy und Sundance Kid oraz jego ejtisowski odpowiednik, Do Utraty Tchu z gerem. stopklatka będzie w nich funkcjonowała jako konieczny element transcendencji.³

ocenił(a) program na 4
Westernik

[3] eee - tu się wstawi byle co, i tak nikt nie czyta ni ogląda tego szajsu - więcej stopklatek nie pamiętam, czego bardzo żałuję, ale obiecuję szczerą poprawę.

ocenił(a) program na 4
Westernik

ps. ale żeby odrzucić sześćdziesięciopięcioletniego tarocistę z warszawy? do tego już w pierwszym odcinku? no bójcie się boga, kto to widział..

ocenił(a) program na 4
Westernik

pps. a ten, a może by tak pozostawić zapoznaną sztukę łączenia dwóch połówek jabłka w cudostwórczych rękach intergalaktycznych architektów wszechrzeczy, skoro nam to tak pięknie, ķùŕvvä, nie wychodzi?

ocenił(a) program na 8
Westernik

Rozbieraja sie wszyscy w programie tylko nie prowadzaca a ma co pokazac w odroznieniu od wielu uczestniczek

ocenił(a) program na 4
sador1991

heh, jednak mistrz ceremonii musi trzymać dystans, niejako z definicji, pilnować porządku, stać na straży macierzy, być odgrodzonym szybą konwencji i tak dalej, i tak dalej. gdyby taki na przykład hubert urbański samemu odpowiadał na pytanie o milion, wojciech pijanowski samemu kręcił kołem, a niejaki marcin meller był pierwszym agentem - to by dopiero było..

Westernik

Cześć! jeśli widziałeś/widziałaś program "Magia nagości. Polska" (wystarczy jeśli obejrzałeś/obejrzałaś fragmenty) to bardzo proszę o wypełnienie ankiety: https://forms.gle/d8i5UoJbWi59SbZNA - piszę pracę licencjacką o nagości w polskim kontekście kulturowym na podstawie odbioru tego właśnie programu. Ankieta jest oczywiście anonimowa, byłabym ogromnie wdzięczna za wypełnienie :)

ocenił(a) program na 4
piatek91

no jasne, jeśli chodzi o mnie to zaraz się za to zabieram!:) tylko zdradź proszę szczegóły a propos choćby konspektu tej pracy, bardzo jestem ciekaw..

Westernik

super, bardzo dziękuję! więcej będę mogła powiedzieć o samej pracy po uzyskaniu wyników z ankiety :) ale ogólnie chodzi o podejście Polaków do wizerunku nagości w mediach. Gdybyś jeszcze znał kogoś, kto oglądał program to byłabym bardzo wdzięczna za przesłanie ankiety, nie tak łatwo dotrzeć do widzów, a zależy mi żeby próba była możliwie jak najbardziej zróżnicowana :)

ocenił(a) program na 4
piatek91

no dobra, to zareklamuję gdzie tylko mogę:)

co do samego tematu - nie wiem czy słyszałeś jak rodacy reagowali na Wielkiego Szu, który swego czasu bił rekordy popularności (sprzedaży biletów) z jednego tylko powodu? to jak mniemam rzuca trochę światła na zubożałą mentalność żądnego natychmiastowego roznegliżowania polaka..

piatek91

Cześć @piatek91! Mogę do Ciebie napisać na pw apropo Twojej pracy? ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones