PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611580}
4,8 1 163
oceny
4,8 10 1 1163
Aliens: Colonial Marines
powrót do forum gry Aliens: Colonial Marines

Wrażenia ;)

ocenił(a) grę na 3

Jakie wrażenia? Po 5 latach oczekiwania gra okazała się porażką na całej linii !!! Od strony graficznej gra wygląda okropnie jakby została zrobiona w 2002. Od strony fabularnej tak gierka nie ma nic wspólnego z filmem poza nazwą w tytule. Przeciwnicy są tak głupi ze nie posiadają żadnej inteligencji nawet sztucznej poprostu stoją jak słup ! Kolejna zmarnowana licencja :(((
3/10 Omijać !!!

ocenił(a) grę na 5
ALiEN29

Z jedną rzeczą się nie zgodzę, z ostatnim tekstem tzn OmijaćGra od strony fabularnej jest powiązana z filmem, tyle że pokazuje zdarzenia dziejące się po tym co działo się w Aliens a przed tym co w Alien 3.A że wygląda to jak wygląda to druga sprawa.! Każdy fan Aliens powinien w grę zagrać a potem sam ją ocenić, ja właśnie skończyłem i muszę się zgodzić z tobą w kwesti inteligncji przeciwników, jest żenująca, tekstury na High detalach wyglądają jak z przed conajmniej dwóch lat, nasi koledzy z druzyny są w większośći przypadków bezużyteczni.Jednego grze nie można odmowić ma klimat, lokacje są fajne, muzyka też dodaje klimatu ale ta gra to zmarnowany potencjał.Mogli zrobić grę która była by strzelanką połączoną z survival horrorem a zrobili bezmyślną łupanine do hord obcych i najemników Weyland Yutani.Jak dla mnie to 5/10 ale jestem zawiedzony na maxa.

ocenił(a) grę na 3
Shade83

Fakt lokacje może wyglądają fajnie ale to tylko kropla w morzu potrzeb spodziewałem się o wiele więcej po takim tytule jak Alien a przede wszystkim spodziewałem się iż gra odda choc trochę klimatu z filmu a tu jak sam wspomniałeś mamy bezsensowne nawalanie do "głupich" przeciwników. Masz rację każdy kto ma ochotę powinien w nią zagrać ale wydaje mi się ze fani Aliena zawiodą się na tym tytule tak jak ja ale to oczywiście już tylko kwestia gustu.

ocenił(a) grę na 2
Shade83

Właśnie na takim czymś bazują. Na fanach serii. Dla mnie to brak realizmu przy strzelaniu, czy walisz w głowę czy plecy tak samo reagują. I ogólnie całość taka bez polotu. Stare dobre AvP biją tą grę na głowę.

ocenił(a) grę na 5
Shade83

Co tam inteligencja przeciwników i grafika. W przypadku pierwszego ma być jatka i jest jatka, a drugie nie zwracam osobiście wielkiej uwagi. Niemniej zgadzam się, ma klimat i muzykę niemal wyjętą z filmu. Lokacje też niczego sobie. A fabuła no cóż... w kilku momentach zaskakuje, nie wiem tylko czy nie wprowadza zbyt dużego zamieszania do samego universum Obcego ale to już pozostawiam do oceny własnej. Ja nie jestem do końca zwiedzony...

ALiEN29

Zgadzam się gra jest fatalnie wykonana ( powinna wyjść tak w 2009 wtedy graficznie byłaby hitem :). Przeciwnicy są głupi to fakt - ale gra jest przyjemna ma klimat i nie wnerwia mnie tak jak dead space 3 :)

ocenił(a) grę na 2
forest122

Ma klimat... heh. Miejscami ma klimat - skradanie się po kanałach miało klimat. Bieganie po Hadley's Hope (pomijam jak ogromnie gra nagina z istnieniem tej kolonii) i rozmieszczanie wykrywaczy ruchu, gdy nie było żadnych wrogów, gdy widziało się znane z filmu pomieszczenia i ekwipunek - to miało klimat. Po czym pojawiają się nagle obcy, w zdecydowanie zbyt dużej ilości, klimat się ulatania, napięcie spada, a gra przeradza się w nędzną siekaninę poziomu DNF.

Brak tu odpowiedniego tempa. Xenomorphy ze swoją inteligencją - nie stanowią jakiegoś specjalnego zagrożenia, etapy są na ogół dobrze oświetlone, a my niemal non-stop jesteśmy w towarzystwie przynajmniej 1 czy 2 rozmownych kompanów i zawsze mamy wystarczającą ilość amunicji - po prostu nie ma się czego bać. Dodaj drętwą mechanikę, fabułę z masą błędów i leniwych wytłumaczeń - cóż wspaniały rezultat 6cio letniego cyklu developerskiego i milinów wpompowanych w produkcje gry...

Dobrze, że przynajmniej styl lokacji udało im się wiernie odwzorować.

ocenił(a) grę na 10
ALiEN29

lepszy rydz niż nic

ocenił(a) grę na 5
Predator2012

Dokładnie

ALiEN29

Graficznie wam się nie podoba? Wg mnie momentami wygląda lepiej od Far Cry 3, który wcale nie wygląda super extra duper

KaeM_4

Co ty gadasz gra Aliens Colonial marines ma poziom graficzny ale far cry 2.

ocenił(a) grę na 5
forest122

No nie wiem, dla mnie grafika po prostu jest kiepska. Może tu nawet nie chodzi o kwestie czysto techniczne ale lokacje są po prostu bez artystycznego polotu, a universum daje przestrzeń do tego żeby wymyśleć coś super. Nic nowego. A AVP2 to było arcydzieło pod każdym względem w porównaniu do tego.
Taka zwykła odmóżdżająca strzelanka.

delpl

czy aliens vs predator 2010 to jest nowa gra czy jakiś remake ?

ocenił(a) grę na 6
forest122

Far Cry 2 na max detalach i w full HD miał lepszą grafikę ( DirectX 10).

KaeM_4

Ja mówię o maksymalnych detalach, 1920x1200 w grze A:CM. Oczywiście też przy dostrojonym monitorze. Nie mówcie że widok na Hadley's Hope nie zalatuje artyzmem. Albo cmentarzysko obcych w kanałach... Gry światła i cieni wielu developerów mogłoby się uczyć od twórców tej gry

użytkownik usunięty
KaeM_4

Mimo iż jest różnica między wersją finalną, a wcześniejszymi demami, nie jest źle, ale oczywiście wielcy gracze muszą psioczyć na grafikę (grafa jak z 2002 roku? widać jak się znają). Myślałem że będzie kicha a jak zagrałem to tak źle nie jest, troszkę zaniżone oceny, ale często tak jest.

ocenił(a) grę na 3

Każdy ma prawo wyrazic swoją opinię na temat tej gry co mu się podoba a co nie i wcale nie trzeba być wielkim graczem żeby to zrobić, a jeżeli tego nie rozumiesz to masz wielki problem.

użytkownik usunięty
ALiEN29

Nie, wybacz, rozumiem, uniosłem się. Grafika nie jest najgorsza, jakiś gracz nawet ją poprawia grzebiąc w plikach .ini. Dla mnie nie grafika stanowi problem, czy problemy ze skryptami, fizyką, tylko ta gra pozbawiona jest jakichkolwiek emocji. Lubię jak gry na nie oddziałują ale tu nic, kompletnie. Idę tylko i jeb, jeb i jeb ze strzelby bez żadnego feelingu broni, z tym samym wyrazem twarzy. Strasznie mnie ta gra znużyła i czuję po niej nudny posmak po wyłączeniu. Cieszę się że nie było żadnej ingerencji w dźwięki jakie wydaje wykrywacz ruchu, czy strzały z Pulse Rifle które tak uwielbiam, bo przy ostatnim AvP kilka było zmian takich u Predatora.

ALiEN29

Przydało by się więcej detali na Sulaco oraz poprawa tekstur twarzy postaci gdyż nawet Half-life 2 na starego xboxa wyglądał lepiej, a wyszedł chyba z 7 lat temu. No i etap strzelaniny z najemnikami na Sulaco był bardzo irytujący pod względem technicznym, ale jednak gra ma klimat i bardzo dobrze nawiązuje do filmu. Hadley Hope zrobiło na mnie duże wrażenie. Co do broni to powiem że te filmowe są dobre gdyż całą grę przeszedłem tylko z karabinem oraz shotgunem Hicksa, ale te pozostałe są bardzo słabe i bez klimatu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones