PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615795}

Amnesia: Mroczny obłęd

Amnesia: The Dark Descent
8,0 4 720
ocen
8,0 10 1 4720
Amnesia: Mroczny obłęd
powrót do forum gry Amnesia: Mroczny obłęd

Widzicie należę do tych graczy którym nie wystarczy sama gra i dodatkowe historie,lubię dowiadywać się o fabule i tworzeniu najwięcej jak tylko mogę.Szczególnie pomogła mi tym strona Amnesia wiki ,dzięki której można dowiedzieć się o grze naprawdę wiele ciekawych rzeczy.(Amnesia wiki niestety jest wyłacznie po angielsku,tak więc jak nie znasz tego języka to nie masz tam czego szukać)
Oto niektóre z ciekawostek o których się dowiedziałem:
*Początkowo w grze miała istnieć możliwość walki z potworami tak jak w pierwszej Penumbrze,Daniel miał się posługiwać prymitywnymi pistoletami z pierwszej połowy XIX wieku,a także być uzbrojony w kuszę i bełty.Miały być także dostępne prymitywne bomby własnej roboty.
*Przeciwnikami miały być również pająki(znów jak w pierwszej Penumbrze).Z tego co wiem,nadal mogą dziabnąć bohatera w ostatecznej wersji gry ,jak się za bardzo do nich zbliżysz.
*Kaernk(stwór wodny)Nie ma w grze własnego wyglądu,ale według pierwszych szkiców miał być drapieżną rybą taką jak pirania.
*Brute(Ten stwór z rozwaloną głową i mieczem zamiast ręki)miał mieć w grze także swoją mocniejszą wersję.Wyglądała ona jak Napakowany zombie pozbawiony głowy i szyi(zamiast tego miała być dziura nieudolnie zrośnięta przez skórę),miała mieć obie ręce i uzbrojona w siekierę.
*Na podstawie jednego ze szkiców myślę,że Daniel oprócz lampy oliwnej miał także używać pochodni.
*W grze miało być specjalne miejsce które miało być tak zwaną"bezpieczną przystanią" od potworów i cienia,gdzie gracz mógłby się uspokoić po przeżytych wrażeniach,tworzyć swoje bomby i broń,a również miało tam funkcjonować coś na kształt sklepu.
*Grunt(ten z rozwartą paszczą)Miał początkowo wyglądać jak zombie-żołnierz napoleoński.
*W wersji alpha gry zamiast znanych nam potworów byli zarażeni ludzie z Penumbra:Czarna Plaga.
*W grze miały się pojawić talary:monety trzymane w workach które po uzbieraniu odpowiedniej ilości odblokowywały wcześniej zamknięte na amen skrzynie z różnymi ciekawymi artefaktami .Talarów ostatecznie w grze nie ma ale wciąż są dostępne w plikach gry.(goście od Custom story je wykorzystują)
*Oprócz Laudaunum miały się też pojawić tzn.napoje pocztalności mające sztucznie poprawić poczytalność.Tak samo jak z Talarami w grze ich nie ma ale są dostępne w plikach gry.

A wy znacie jakieś inne ciekawostki z Amnezji?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones