PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681318}
8,1 17 664
oceny
8,1 10 1 17664
Assassin's Creed IV: Black Flag
powrót do forum gry Assassin's Creed IV: Black Flag

Gra zaczęła się jak stary dobry Assassin do momentu opanowania statku czyli gdzieś tak przy 5% progresu. :// Nie to żebym nie wiedział, że będzie trzeba pływać, dokonywać abordażu i ulepszać swój własny statek. Po prostu mi nie daje radości pływanie stateczkiem. Nie trawie bitew morskich i wszystkich pierdół z tym związanych. No ku.wa płynę moją łajbą i omijam na morzu trąby powietrzne. Litości. Z czym do ludzi?! Też nie rozumiem po kiego wała epizod we współczesności w siedzibie Abstergo. Tylko po to chyba aby przejść się po kuluarach i przy okazji dowiedzieć się, że panowie z Abstergo wdrażają również projekt AC Liberation z kobietą w roli głównej. Wypas.

Widzę nikt jeszcze nie nadmienił o optymalizacji tejże gry. Niestety AC4 dąsa się na dosyć mocnych maszynach. Pojawią się wyraźne spadki płynności i frustrujące ściny. Niektórym ta gra tnie się jak slajdy. Znajomy gra w AC4 na low (Tak jak ja) a Crysisa 3 odpala w wysokich ustawianiach i gra śmiga płynnie. :D

Są momenty, że jest na czym zawiesić oko nawet na najniższych ustawieniach graficznych.

Warto wspomnieć o słabym AI przeciwników ale to raczej żadne novum dla tej serii. Potyczka bronią białą nie stanowi żadnego wyzwania. Tłuczesz jednego a reszta z grupy czeka w kolejce. hehe

W sumie nigdy nie wykonuje pobocznych misji a tutaj jest tego od groma. Dla mnie to zwykłe zapchaj dziury co by dopełnić całość. Co to za przyjemność nurkować od dzwonu do dzwonu i zbierać kosztowności ze skrzyń wśród rafy koralowej?!

Tak samo poziom misji jest nierówny. Niektóre są banalne a niektóre już nie bardzo. :)

Zapowiadało się bardzo dobrze... tylko te statki i optymalizacja. :///

ocenił(a) grę na 5
STAMiNA

statki by mogly byc, ciekawsze to niz te nudnawe walki na mieczyki, 3 rodzaje przeciwnkow w roznych ubrankach i tak w kolko, tylko ze zamiast jednego statku mozny bylo to rozwinac, zakupy nowych wiekszych. A tak plywasz ta lajba niewiele wieksza niz ta co na polow ryb wyrusza i atakujesz "smoki". Pokonujac 3-4 w walce absurd za absurdem. Wychodzenie z animusa tez jest nudne to takie przypominanie w grze ze grasz w gre...

ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

,,Nie trawie bitew morskich i wszystkich pierdół z tym związanych'' przeciez było wiadomo, że trzeba bedzie pływac statkiem. A tak jak pisałes wiedziałes ze bd abordaze.
Z misjami pobocznymi tez mogłbys sie domyslec skoro byc moze grałes w poprzednie czesci. i juz na samym poczatku było mowione, ze bd tego w pip.
Co do optymalizacji, mi gra chodziła ok. choc przyznam czasami sie zacinała, ale wtedy przynajmniej była okazja zeby miesem porzucac.
Mi sie osobiscie dobrze grało. Fajnie rozbudowali ten swiat, i całkiem niezle im poszło pomimo kilku błedow, ktorych widocznie nie moga zmienic, bo dla niektórych wtedy ta byłaby ciut za trudna (nie pisze w tym momencie o sobie) bo mnei tez wkurzało momentami jak tylko jeden mnie atakował.

ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

Z większością się zgodzę, chodź przejmowanie fortów było dość ciekawym urozmaiceniem od czasu do czasu. Łapanie harpunem rybek też dawało radę. Najciekawsze były jednak misje podwodne, czyli nurkowanie z dzwonem, szkoda, że było ich tak mało i były tak słabo rozbudowane. Misje poza animusem przechodziłem, bo musiałem, brak rewelacji. Black Flag dobrze wspominam, ale tylko przez sentyment do serii, osobowość Edwarda, różnorodność charakteru bohaterów drugiego planu, genialna muzyka i nowa, ładna oprawa graficzna. Czasem widok wyłaniającej się z mgły jakieś zielonej wyspy, otoczonej karaibskim błękitem, przyprawiał o szybsze bicie serca.(oceniam na podstawie maksymalnych detali)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones