PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616123}

Between Good & Evil

Beyond Good & Evil
8,4 2 739
ocen
8,4 10 1 2739
Beyond Good & Evil
powrót do forum gry Beyond Good & Evil

Gdy usłyszałem tytuł, pomyślałem, że gra poruszy jakiś trudny temat, gdzie zatrze się granica
między dobrem i złem. Przeszedłem. Gra jest rewelacyjna, ale gdzie jest ten 'beyond good & evil'?

Cały świat i wszystkie postacie są wręcz bajkowe. Hipopotamy, świnki, no i jak traktować to
poważnie? A przecież chodzi o zdradę i manipulację. Gra jest 7+, ale ja nie wyobrażam sobie
dziecka 7-letniego, które zainteresuje głębia problemu - będzie zbyt zajęte szukaniem pereł.

Jak dla mnie ta gra jako całość jest absurdalna; znaleziono sposób na przedstawienie trudnego
problemu w niepoważny sposób, tylko po to, aby dzieciaki 7+ napędziły sprzedaż (nie mogę
odpędzić tego wniosku). I z myślą o dzieciakach mamy wyraźny podział na tych dobrych i tych
złych.

Kto zna końcówkę, wie dlaczego Jade wyłamuje się z tego podziału. Mimo to, jak dla mnie taki tytuł
nadany tylko ze względu na ostatnie 5 minut (niech będzie przysłowiowe 5 minut ;) ma się nijak do
zawartości. Nie przekonuje mnie nawet scena po napisach końcowych.

Ciekaw jestem czy to tylko moja opinia.

lord_didger

Wydaje mi się, że to dosyć bezpośrednie nawiązanie do książki Nietzschego, której tytuł w angielskim przekładzie brzmi właśnie "Beyond good and evil".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones