PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=832180}
8,0 1 363
oceny
8,0 10 1 1363
Call of Duty: Modern Warfare
powrót do forum gry Call of Duty: Modern Warfare

Tylko kampanie bo tylko to mnie w Codach obchodzi.

1. Cod 4: Mw
2. Cod 1 - pierwszy Cod to najlepszy Cod o drugiej wojnie
3. Cod 2 - kiedyś był wyżej ale ostatnio jednak Cod 1 górą. Problemem Coda 2 jest to że wszystkie misje są zbyt podobne do siebie. Brakuje misji szpiegowskich takich jak w jedynce. Chwilami gra jest po prostu nudna. Wysokie miejsce bo bez wątpienia gra przełomowa, tak jak Cod 1 i pierwsze MW.
4. Black Ops
5. Black Ops 2 - nie gorszy jak jedynka, świetny pomysł na reżyserowanie sobie singla. Choć w multi gram minimalnie ten z Black Ops 2 jest najlepszy w historii serii.
6. Advance Warfare - świetne kino akcji któremu żadem Mission Impossible nie dorasta do pięt. Najlepszy FPS 2014 r. Chwilami miałem wrażenie że kampania toczy się w uniwersum Robocopa.
7. MW 3 - najbardziej efektowny Cod w historii
8. MW 2
9. Infinite Warfare - po Titanfall 2 najlepszy FPS 2016 r. Kampania to jeden z najlepszych filmów s-f ostatnich 15 lat z mnóstwem ciekawych pomysłów.
10. Ghost - fajny klimat postapo. Trochę niedoceniana część choć robi wrażenie posklejanych odrzutów etapów do MW 2 i 3. Ale w żadnym wypadku to nie są popłuczyny po Modern Warfare.
11. Black Ops 3 - wręcz anty-cod, nie stawia na efekciarstwo lecz na schizy. Mimo nieudanej reżyserii skutkującej nudą w misjach, zwłaszcza na początku, całość ratuje niezła fabuła ( lepsza niż w całym Blade Runner 2049 ) i klimat.
12. World At War - niezły klimacior.
13. WW2 - mimo wprowadzenia pierwszy raz fabuły do części drugowojennych ta część pokazuje głównie to że temat jest zupełnie wyeksplatowany i warto byłoby znowu na jakiś czas porzucić wojny światowe.
14. Cod 3 - najsłabszy Cod w historii serii. Co nie znaczy że to zła gra. Cod nigdy poniżej pewnego poziomu nie schodzi. I tutaj kampania jest przyjemna. Ale wszystkie inne części są po prostu obiektywnie lepszymi grami.

Black Ops 4 przez brak singla nie wliczam w ogóle. Może i dobra gra sieciowa lecz nie po to Coda kupuję ( szkoda bo pierwszy filmik z misji treningowych jest znakomity, aż chciałoby się pełnoprawnego singla ).

grzegorz_cholewa

A mnie zawsze zastanawia, czemu CoD4 jest zawsze na przodzie. Fabuła prosta. Jak dla mnie Black ops miał znacznie lepszą historie, która do końca trzymała w napięciu i klimacie.

1. Black ops
2. World At War - najlepszy CoD o II wojnie światowej
3. CoD2 - był bardziej stonowany od CoD1, faktycznie czułem, że są to zespoły , w CoD1 jakiś Rosjanin potrafił wytłuc pół armi niemieckiej
4. CoD 1 i dodatek - dodatki mi się bardziej podobały od podstawowej wersji
5. CoD4 MW - fajne ale liniowe i krótkie, dwie świetne misje nie mogą przecież podbić na maksa
6. Black ops 2 - fajna historia ale po połowie robi się liniowa
7. MW2 - było moim zdaniem świetnym kinem akcji
8. AW - tak, świetne kino future
9. IW - bardziej patetycznie się chyba nie dało
10. MW3 - bardzo miałka fabuła, misje robią się nudne w swej wybuchowości
11. WW2 - najgorszy CoD o II wojnie światowej, widać, że był robiony w pośpiechu
12. Ghosts - misje jakby były niewykorzystanymi lokacjami z MW2 i MW3, fabuła marna, brak uczucia postapo
13. Black Ops 3 - przefilozofowany, przesadzony a nie ciekawa fabuła sprawia, że nie chce się rozgryźć zagadki części
W CoD3 nie grałem, podobnie jak w BO4.

Bilet95

Nowe Modern Warfare po ograniu umieściłbym między Infinite Warfare a Ghostem. Dobra gra ale opinie głupkowatych recenzentów są przesadzone. Recenzentów growych jak i całej tej branży w ogóle nie idzie brać na poważnie z takimi recenzjami i stadem zdziecinniałych graczy.

grzegorz_cholewa

Powiem tak jak na pewnym memie odnośnie recenzentów CoD'ów.

Powstało nowe Call of Duty
Każda recenzja po dwóch dniach od premiery:
"to najlepsza kampania od czasów Call of Duty 4".

Bilet95

Po namyśle Ghosta też raczej umieszczę wyżej. Niedoceniona część, która miała świetny klimat i zachowała rozmach z MW 2 i 3. Postacie też bardziej mi się podobały i Rorke to zdecydowanie fajny czarny charakter. Ma więcej charyzmy niż ktokolwiek z nowej części, nawet od Price'a. I misje w Ghoscie były ciekawsze. Fabularnie też bardziej mi się podobało a postapokalipsa w tej części aż prosi się o dalsze wykorzystanie. Aż chętnie ponownie przejdę tą część i raczej wolałbym powstanie Ghosts 2 niż kolejne MW.

grzegorz_cholewa

Dla mnie Ghosts własnie żadnego klimatu nie ma, pewnie przez tą technikę i tak samo płaskie postacie (głównie protagoniści). Rorke miał zadatki na dobrego antagonistę ale nie wykorzystano jago potencjału. Ogólnie, sporo potencjału nie wykorzystano w Ghosts, płaskie postacie, nie ciekawy wątek wojny, nibypostapo a kolejna wojna światowa ale tym razem trwająca 10 lat no i ta patetyczność.

Bilet95

Postacie typowe ale charakterne, każdy podobał mi się bardziej niż w MW 2019 ( poza Pricem ). Rorke idealnie by pasował do ekipy komandosów z Predatora. Widać, że z uniwersum Ghosta mógłby powstać dalej kawał dobrej gry gdyby tylko zdecydowano się wrócić do tej części. I powinno. O ile za Infinite Warfare wybaczam bo to była bardzo dobra kampania tak MW powinni zawiesić na rzecz Ghosts 2.

grzegorz_cholewa

Zero charakteru w nich było.
No niby kto miał jakiś charakter? Charaktery postacie miały w Black ops, a tu każdy taki sam.

Bilet95

https://www.youtube.com/watch?v=yhOV91swzsA&lc=z231wtfqnxextz4tmacdp431jljflu11j ug44yctsflw03c010c.1572544180123112

Recka negatywna nowej kampanii. Jest trochę racji. Wspomniany Rorke czy Tyler z Black Ops 3 mieli więcej charakteru niż ktokolwiek tutaj. Pomijając jeszcze inne rzeczy.

grzegorz_cholewa

No niestety, fabuła to tak naprawdę tylko polityczna propaganda. CoD4 potrzebował tylko jednej cutscenki na zarys sytuacji politycznej, ba, modern warfare 2 wystarczył tylko trzy aby zrobić totalną rozwałkę (głupia bo głupia ale spójna) i cała historia była interesująca i śledziło się ją bez trudu, a tu?
Niby co chwila o tym, a jakoś nie wiadomo po co i na co a do tego backstory.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones