PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611319}
8,0 4 654
oceny
8,0 10 1 4654
Dead Space 2
powrót do forum gry Dead Space 2

Visceral Games już w 2011 roku wysoko postawił poprzeczkę wszystkim przyszłym grom z gatunku survival horror , gdyż Dead Space 2 jest sequel-em niemal doskonałym.
Napięcie, stres i towarzyszący im wszędobylski strach zaczynają się już w pierwszej minucie gry, a z intensywnym finałem trwają do samego końca rozgrywki.
Emocje, emocje i jeszcze raz emocje. Tym rzeczownikiem można opisać odczucia, których można doznać grając w Dead Space 2 . Przy czym owa dawka emocji jest mieszanką iście destruktywną. Niepokój, strach, zaszczucie, stres, poczucie beznadziei, nieustannej walki i nękania to tylko kilka epitetów spośród całego ogroma. Rozdział po rozdziale oczami Isaaca Clarke'a oglądamy jak Stacja Kosmiczna Tytan pogrąża się w coraz większym chaosie. I staje się to ucztą dla zmysłów i wyzwaniem dla naszych nadnerczy.
Oprawa audio-wizualna po raz kolejny staje na wysokim, wzorcowym dla wszystkich horrorów poziomie. Jest brutalna, krwawa, szczegółowa i upiorna. Modele przeciwników są przerażające. Jedne z najbardziej obrzydliwych, odstręczających kreatur w historii gier wideo. Niemal każdy rzuca się na naszego protagonistę z przeszywającym rykiem. Gra na wysokim poziomie trudności nie stanowi wyzwania, jest on dobrze zbalansowany, natomiast do każdego starcia z serią przeciwników trzeba zaangażować niemały procent swego skupienia i refleksu aby wyjść z potyczki bez szwanku.
Fabuła stanowi bezpośrednią kontynuację pierwszej części i podzielona jest na 15 zróżnicowanych rozdziałów, które nie pozwolą graczowi się nudzić. Dzięki rozrzuconym tu i ówdzie plikom audio poznajemy makabryczną historię członków stacji zagłębiając się w coraz większy rejwach.
W grze Dead Space 2 dostajemy więcej wszystkiego. A symboliczny powrót na dekontaminowany statek USG Ishimura - do miejsca w którym wszystko się zaczęło - stanowi dodatkowy plus gry.
Trudno mi orzec czy mogę polecić ten tytuł, gdyż nie jest to produkcja dla każdego. Co wrażliwsze osoby nie będą w stanie przedrzeć się przez istne kosmiczne horrendum. Natomiast dla osób o mocnych nerwach i silnej psychice gra będzie dziełem ikonicznym.
Koszmarna rewelacja.
9/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones