PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608238}

Diablo II: Pan Zniszczenia

Diablo II: Lord of Destruction
8,9 20 550
ocen
8,9 10 1 20550
Diablo II: Pan Zniszczenia
powrót do forum gry Diablo II: Pan Zniszczenia

lubię tą grę z sentymentu, kiedyś się w to sporo nagrałem, ale ta gra niestety nie jest rpg'iem jak widnieje w opisie haha ma tyle wspólnego z rpg co rower z motorem (dwa koła)....

ocenił(a) grę na 6
800dpi

A wiesz co to RPG? jeśli tak to napisz co to.

lorster

role-playing game, czyli przenosząc to na komputer główną cechą porządnego rpega na moje jest fabuła, barwne postacie (możliwość ich przyłączenia i stworzenia drużyny), mnóstwo dialogów, npców, wątków pobocznych, mnogość rozwiązań questów (przykładowo możliwość przejścia jakiegoś questa nie używając rozwiązań siłowych) a dopiero na drugim planie rozwój postaci, cech, itemy etc., bo tylko ta część jest spełniona w diablo a w całej grze głównie chodzi o n.a.p.i.e.r.d.a.l.a.n.i.e wszystkiego w celu uzyskania coraz to lepszych itemów i rozwoju postaci, cała idea rpeg czyli cechy które wymieniłem powyżej schodzą na drugi plan, są maxymalnie uproszczone albo w ogóle nie istnieją, prawdziwy rpg to takie klasyki jak planescape torment, fallout, baldur, arcanum etc...a diablo to zwykły hack and slash (i tu muszę przyznać, że najlepszy jaki kiedykolwiek stworzyli) ale niestety obok rpg nawet nie stał( równie dobrze mógłbym powiedzieć, że sshock czy deus jest rpg'iem-niestety nie ma tylko niektóre cechy ale rpgiem nie jest, nie był i nie będzie) a porównywanie go do PT czy fallouta jest profanacją tego gatunku...

ocenił(a) grę na 6
800dpi

Ja umiem to skrócić
RPG: Gra w której twoja postać stopniowo się rozwija.

lorster

no to mówiłem system shock czy deus ex'a też nazwiesz rpg'iem? tam też stopniowo rozwijasz postać, pewnie nawet nie wiesz co to za gry skoro według ciebie definicja rpe'ga to gra w której twoja postać stopniowo się rozwija.

ocenił(a) grę na 6
800dpi

A grałeś w Deas Island to też jest RPG

ocenił(a) grę na 6
800dpi

Aha coś jeszcze nie nie grałem w te gry ale słyszałem że deus ex jest rpg!
Czy wiesz że castle crasher, mass effect, bastion, divinity, fable, władca pierścieni wojna na północy, torchlight, magicka a nawet mój ulubiony Gothic: TO GRY RPG! Polecam portale typu Gry-online

lorster

zagraj chociażby w PT i/lub któregoś z dwóch pierwszych falloutów, jak skończysz którąś z tych gier wtedy tu wejdź i pogadamy o rpegach, bo na razie rozmowa ta nie ma żadnego sensu skoro nigdy nie grałeś w rpg skąd w takim razie możesz wiedzieć co to jest i z czym to się je...xD...

ocenił(a) grę na 8
800dpi

Grałem w większą ilość cRPG niż połowa tego forum razem wzięta. Hack and slash to nie jest "czyste cRPG" (w zasadzie coś takiego nie istnieje), ponieważ hack and slash to podgatunek cRPG jak action rpg czy dungeon crawler.

ocenił(a) grę na 9
Iselor

No właśnie RPG nawet w wydaniu komputerowym to nie tylko cyferki i tabelki...

ocenił(a) grę na 8
WOLVERINE55

Bez tabelek i cyferek nie ma cRPG:)

ocenił(a) grę na 9
Iselor

Hm a grałeś w takiego Thiefa,tam choć nie było żadnych tabelek itp to niektórzy uznali tą grę za RPG i coś w tym jest ODGRYWANIE ROLI to podstawa w wyżej wymienionym:D.

ocenił(a) grę na 8
WOLVERINE55

Komputerowe cRPG z papierowym wspólną ma głównie nazwę. cRPG to jest setting+tabelki+ekwipunek+fabuła+questy. Tyle.
Co do Thiefa to nie lubię skradanek. Zaś walenie bzdur o odgrywaniu roli w cRPG jako głównym jego składniu wyklucza 80% najlepszych gier z tego gatunku (np. Might and Magic) jako cRPG. Błazenada.

ocenił(a) grę na 9
Iselor

No też prawda....

800dpi

Owszem, deus ex w mniemaniu dewelopera jest rpgiem.

AVVOL

chyba coś źle doczytałeś mam przed sobą oryginalne pudełko (kolekcja klasyki) i wspominają tylko o first-person shooter z elementami komputerowej gry fabularnej tak to nazwali...xD

800dpi

Ja również, na odwrocie WIELKIMI literami: "połączenie akcji i rpg"...xD

AVVOL

no czyli ch..uj a nie klasyczne rpg;), cRPG jest napisane przykładowo na falloucie...

800dpi

Nie istnieje coś takiego, że w RPG grasz na pc. RPG to gra planszowa. cRPG to RPG'i na komputerze lub konsoli.

Komputerowa gra fabularna (ang. computer Role Playing Game, w skrócie cRPG[1]) – gatunek gier komputerowych, pierwotnie tworzonych na komputery osobiste i inne domowe komputery. Pierwsze gry cRPG były inspirowane przez wczesne tradycyjne RPG, w szczególności przez system Dungeons & Dragons i starały się być dla gracza podobnym doświadczeniem.
Chociaż gry fabularne bardzo różnią się od siebie rozgrywką i stylem, istnieją pewne elementy wspólne dla wszystkich przedstawicieli tego gatunku. Prawdopodobnie najbardziej charakterystyczną cechą gier cRPG jest posiadanie przez awatara wyrażonych liczbowo współczynników, rozwijanych w trakcie gry, a które w dużej mierze zastępują umiejętności samego gracza w determinowaniu wyniku podejmowanych akcji. Innym popularnym elementem gier cRPG jest szczegółowy świat gry.
Elementy rozgrywki silnie związane z gatunkiem cRPG, takie jak rozwój statystyk bohatera, zostały zaadaptowane w wielu innych gatunkach gier wideo. Na przykład Grand Theft Auto: San Andreas, gra akcji, używa statystyk do określenia takich cech bohatera jak wytrzymałość, biegłość w posługiwaniu się bronią, prowadzenie samochodów, pojemność płuc, siła mięśni, a także zawiera wiele zadań. W Warcraft III, strategii czasu rzeczywistego, pojawiają się bohaterowie, którzy mogą wykonywać zadania, zdobywać nowy ekwipunek oraz rozwijać nowe umiejętności, wraz ze wzrostem ich poziomu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones