PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606066}

Dragon Age: Początek

Dragon Age: Origins
8,2 14 919
ocen
8,2 10 1 14919
Dragon Age: Początek
powrót do forum gry Dragon Age: Początek

Loghain a Makbet

ocenił(a) grę na 9

Czy tylko ja zauważyłem wiele odniesień historii Loghaina do dramatu Szekspira? Książkę czytałem już jakiś czas temu, ale że mi się podobała to sporo pamiętam.

- Makbet był szlachetnie urodzonym, szanowanym dowódcą wojsk, znanym ze swoich umiejętności bojowych, bliski krewny króla Duncana. Loghain był głównym dowódcą armii króla Cailana, znanym ze swoich umiejętności bojowych.

- Makbet zabija króla Duncana, winę zrzuca na strażników, których wcześniej (chyba) ubabrał krwią, aby samemu zostać królem. Loghain odwraca się w czasie bitwy od króla Cailana, tym samym powodując jego śmierć, aby przejąć włądzęw Fereldenie, winę zrzuca na Szarych Strażników.

- Makbet nasyła na Banka i Makdufa rzezimieszków, aby ci z zasadzki ich zabili, ponieważ uważał że mu zagrażają. Loghain posyła skrytobójców na naszego bohatera bo uważa, że mu zagraża.

- Syn króla Duncana - Malkolm jest prawowitym następcą tronu, jednak mówi, że nie chce zostać królem. Alistair natomiast przy każdej rozmowie powtarza, że jest fatalnym kandydatem na króla i nie chce nim zostać.

Być może jest tego więcej, a być może to lekka nadinterpretacja z mojej strony, ale myślę, że twórcy dość mocno zainspirowani byli tragedią Szekspira podczas tworzenia wątku z Loghainem.

ocenił(a) grę na 10
Chuchu

Loghain jest synem drwala albo cieśli.Jest to zapisane w 1 książce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones