PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611752}
7,7 2 243
oceny
7,7 10 1 2243
Empire: Total War
powrót do forum gry Empire: Total War

Natomiast nigdy nie wybaczę twórcom że nie przyłożyli się do wiernego odwzorowania polskich jednostek jak to zostało zrobione w Napoleon Total War. Piechota liniowa i Husaria to jakaś kpina, w szczególności to drugie. Jestem przewrażliwiony na punkcie takich szczegółów bo interesuje się bardzo historią militarną. Pobrałem mod na polskie jednostki w którym zostały wykonane idealnie tak jak wyglądały w tamtych czasach. Mamy wszelkiego rodzaju lansjerów w rogatywkach, mamy kosynierów, strzelców takich jacy uczestniczyli w Insurekcji kościuszkowskiej i przedewszystkim nie ma Husarii. Gra od razu robi się bardziej historyczna :)

ocenił(a) grę na 10
Sularz1234

Cześć

Sularz1234

To dziwne, skoro w czasie wojen napoleońskich husaria była już przestarzała.

Ja mam wręcz wrażenie, że umieszczenie husarii w "Empire" jest ukłonem w kierunku polskich graczy, bo wiadomo, że mamy hopla na punkcie tego rodzaju wojsk. Świadczyć może o tym fakt, że ta kawaleria pojawia się w grze w okresie, w którym historycznie nie odgrywała już żadnej roli. Do tego gra chyba po prostu nie posiada modelu kawalerii z lancą/kopią, więc husarzy wyposażono w nadziaki, którymi uderzają jak szablą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones