PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611752}
7,7 2 241
ocen
7,7 10 1 2241
Empire: Total War
powrót do forum gry Empire: Total War

Chyba każdy osobnik w tym kraju chociaż minimalnie obeznany z historią wie jak i w co
wyposażona była husaria. O ile wygląd jest w miarę ok (ale zdaje mi się że lamparcie skóry
nosili tylko oficerowie a tutaj mają je wszyscy) to uzbrojenie woła o pomstę do nieba. Zamiast
uzbrojonych w kopie i szable jeźdźców mamy... lansjerów a twócy nawet nie postarali się o
wyróżnienie dowódcy jak w innych oddziałach (oficer ma tylko szable a ten obok niego rapier
bodajrze). Ale to się nie tyczy tylko husarii bo twórcy zamiast stawiać na zróżnicowanie żołnierzy
zrobili znowu grę metodą kopiuj wklej i tym sposobem wojska europejskie różnią się tylko
kolorami koszul (w przypadku Polaków wygląda to beznadziejnie, nie dano pancernych ani
strzelców wyborowych którzy brali udział w Insurekcji Kościuszkowskiej a nasi wojacy wyglądają
jak za przeproszeniem pedałki z ówczesnej europy a nie szlachta). Słabiutko jak na Total War,
widać że ktoś się spieszył. Daje 8/10 bo jednak grało mi się dobrze... ale Hindusami bo mieli
ciekawsze jednostki. Pozdro

ocenił(a) grę na 8
pionas666

Gościu, problem jest taki że w XVIII wieku tak na serio polska NIE MIAŁA armii, husaria naprawdę dobra by była na samym początku wieku ale twórcy tak ją nam dali że bez "cheatów" można ją mieć dopiero po 100 turach. Wojska europejskie może wygląda tak samo ale tak właściwie było, poważnymi różnicamy były by guziki, mundury ale z odległości (czyli z widoku kamery w grze) to prócz innego munduru czy bagnetu wojska były wręcz takie same. Ja szczerze marze by w końcu dali europe wschodnią w XVII kiedy to polska NAPRAWDE była potęgą a nie prezentem dla Rosji, Prus i Austrii w XVIII.

ocenił(a) grę na 9
Lwie_Serce

Co do mundurów to się z tobą nie zgodzę. Były podobne ale nie identyczne. Popatrz chociażby na obrazy, ryciny czy współczesne grafiki a sie przekonasz. To tak jakby powiedzieć że dzisiejsze mundury wyglądają tak samo. Poza tym swego czasu robiłem figurki żołnierzyków i... no widać diametralne różnice. Pozdro

P.S Ale nie powiesz że wgniecenie w ziemię zaborców naszymi wojskami nie jest satysfakcjonujące.

ocenił(a) grę na 8
pionas666

"P.S Ale nie powiesz że wgniecenie w ziemię zaborców naszymi wojskami nie jest satysfakcjonujące. "-szczerze to nie licząc prus ( nie wschodnich bowiem nigdy nie było czegoś takiego jak prusy zachodnie) i śląsku mam gdzieś wojne z niemcami, gra mnie rozczarowała że celami polski jest Berlin, Wiedeń, A GDZIE MOSKWA!!!!!!!!??????? Jeśli rozbijanie niemców mi sprawia przyjemność to marsz na moskwe to dla mnie cudo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones