PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611752}
7,7 2 241
ocen
7,7 10 1 2241
Empire: Total War
powrót do forum gry Empire: Total War

Podchodząc do Empire miałem bardzo duże oczekiwania, zwłaszcza że poprzedni Total War
był grą bardzo udaną. Dodatkowo moje oczekiwania podnieciła wieść o tak oczekiwanych
bitwach morskich i tym że można będzie w końcu zagrać Polską już na początku. Niestety gra
okazała sie zbyt przekombinowana przez co (chyba) twórcom zabrakło czasu na
dopieszczenie takich istotnych kwestii jak wygląd naszych wojsk. I tutaj pierwsza wtopa,
wszyscy, dosłownie wszyscy mają identycznie wyglądających żołnierzy którzy różną się tylko
kolorami koszul. Ba, nawet nie postarano się zbytnio o urozmaicenie w szeregach przez co
znó mamy powrót wojen klonów. Kolejna wtopa to jak dla mnie chyba jakieś jaja, a chodzi mi
o husarie. Z naszej słynnej jazdy zrobiono... lansjerów, tak dokładnie. Zapomnijcie o szarżach
znanych z "Potopu" czy też "Ogneim i Mieczem", gdy husaria wkracza do akcji to tłucze wroga
jakimiś kijkami! Poza tym ich zbroje... Mam jeszcze pewne zastrzeżenia do bitew morskich.
Świetnie że są ale jak dla mnie zbyt przekombinowali z manewrowaniem statkami, przez co
sterowanei kilkoma żaglowcami jest dość skomplikowane. Bitwy lądowe natomiast są zbyt
łatwe, konnicą spychamy wroga na naszych strzelców wspomagając się przy tym altylerią
praktycznie podczas każdej bitwy. Żeby nie było że marudzę powiem iż granie Hindusami było
czystą przyjemnością (ze względu na odmienne i ciekawe jednostki), dodanie nowych map
było bardzo dobrym pomysłem a obsadzanie budynków równierz urozmaica rozgrywkę. No i
nareszcie wszyscy mówią we własnych językach (mam nadzieję że SEGA będzie
kontynuowała tą politykę w kolejnych seriach, bynajmniej w "Shogunie 2" tak zrobili) co
poprawia klimat. Ostatecznie wystawiam 8/10 bo jak wspomniałęm gra Hindusami była bardzo
przyjemna, i gdyby nie wojny klonów oraz niewydarzona husaria oraz małe zróżnicowanie w
armiach dałbym więcej.

pionas666

Popieram , nie przebili Medka a raczej jest to w pewnym sensie krok w tył. No i moim zdaniem największe bolączki empire...Jak wspomniałeś mała różnorodność jednostek i też z racji tego po pewnym czasie totalna powtarzalność bitew a raczej rozwiązań na ich wygranie , no i zdobywanie-obrona miast/fortów gdzie za każdym razem wygląda to prawie tak samo i jest nieciekawe (ostrzał-ostrzał-ostrzał - szturm i papa) - zupełnie inaczej niż w Medku.Po dłuższym czasie grania 8 na 10 bitew rozgrywałem automatycznie bo po prostu mnie nudziły.
Wiem że te minusy są też w pewnym stopniu spowodowane tym że akcja dzieje się w innych czasach i wyglądało to zgoła inaczej niż w średniowieczu jednak... no właśnie.
Czekam na Medievala III który raczej na pewno powstanie , Total War nie jest serią którą można by było przenieść w aktualniejsze czasy niż te z Empire dlatego Total War wpada w pewnego rodzaju koło (Shogun 2).

ocenił(a) grę na 9
mistczNINJA

Koło, kołem. Jak dla mnie dobrze że reaktywują starsze części. Shogun 2 jest chyba najlepszym Total Warem, zarówno technicznie jak i grywalnością przewyższa poprzedniczki. Moim zdaniem zanim wyjdzie Medek 3 nastąpi powrót do Rzymu. Ponoć nowy Shogun był testem silnika, w kolejnej odsłonie mają się pojawić desanty na plaże i inne bajery. Do tego czasu delektuję się Shogunem 2 i nieśmiertelnym Medievalem 2 z modem Polish Kingdom. Pozdro

pionas666

gram w Empire od niedawna (chociaż graniem trudno to nazwać bo jak narazie nie wciągnęła mnie ta odsłona tak jak poprzednie) i jakoś nie mogę się przyzwyczaić do zmian jakie w nim zaszły. Wkurza mnie to że już nie wystarczy bronić jednego miasta tylko jeszcze drugiego, jakichś wiosek, kopalni i innych dziwnych budynków. Do tego jakoś nie widze opcji po zdobyciu miasta wroga żeby je spladrować albo żeby jakaś kasa przychodziła po podboju....nie moge jak narazie zbyt wiele o tym tytule powiedzieć bo nie mogę się przemuc by dłużej w nią pograć.....za dużo zmian i ciężko to ogarnąć. Do tego jakoś tak szata graficzna opisów jednostek jest tak zrobiona że ciężko mi jest coś tam przeczytać o tych jednostkach....no nie wiem...może jestem już ślepy:)

ocenił(a) grę na 7
ziger

A mnie się podoba nakładka na Medieval 2 Total War pod nazwą: THIRD AGE.
Jest to nakładka zmieniające grę w świat Śródziemia J.R.R. Tolkiena :-)
Świetna wstawka dla miłośników gatunku... choć rzecz jasna nie jest dopracowana... brakuje mi rzeczywistych lokacji takich jak Minas Tirith z zachowaniem wiernym tego co widać było chociażby w filmie Petera Jacksona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones