PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611752}
7,7 2 241
ocen
7,7 10 1 2241
Empire: Total War
powrót do forum gry Empire: Total War

Bardzo dobrze mi się grało w TW:E i przyszło mi do głowy jakie można inne poruszyć wątki historyczno-geograficzne.

Przede wszystkim to:
-Azja południowo-wschodnia oraz wschodnia okresu kolonialnego. Możliwość grania Chinami, Japonią, Tajlandia/państwo Khmerów, ale też państwa kolonialne: Anglia, Francja, Holandia.

- Afryka też okresu kolonialnego. Kraje kolonialne i plemienne.


A jakie są wasze propozycje?

ocenił(a) grę na 9
Jaq87

-Teoretycznie obydwie wojny światowe są dobrymi arenami do walk, ale tylko teoretycznie gdyż mechanika rozgrywki serii Total War(walki potężnych oddziałów minimum 20 w ekipie) nie nadaje się do stworzenia gry w tych realiach, chyba żeby twórcy zrobili... jak to się mówi... no taki jakby odrost serii z nieco przekombinowanymi walkami (coś a'la powiedzmy World in Conflict).
-Zimna Wojna (problem podobny do powyższego)
-XIX wieczne USA, czyli Wojna Secesyjna, wojna z Meksykiem. Podobne założenia rozgrywki jak w "Shogun 2, Fall of the Samurai".
-Porządna część w XVIII europie (ale sądząc po polityce Segi możemy się spodziewać "Empire Total War 2" na 90%, ale nie wcześniej jak po premierze Rome 2 i prawdopodobnie Medievala 3)
-Przełom XVI i XVII wieku. No wiecie, Potop, Husaria i te klimaty jeśli chodzi o Polskę.

Nic więcej mi do głowy nie przychodzi, no może jakieś pojedyncze konflikty nadające się co najwyżej na dodatki.

pionas666

Ja bym chętnie się skusił na Medieval III, ale właśnie nie podoba mi się pewna wtórność fabularna. Wolałbym właśnie odsłonę w stylu Empire terenów, które nie zostały wzięte pod uwagę. Ciekawym rozwiązaniem mogłaby być Australia i Oceania, ale miałoby to jeden mankament: mało zróżnicowane frakcje, bo w Australii działali przede wszystkim Anglicy i Holendrzy, a poza nimi Aborygeni, Polinezyjczycy czy Maorysi... biednie.

ocenił(a) grę na 9
Jaq87

Ja osobiście uważam ze dobrze gdy Sega reanimuje poprzednie części dodając sporo nowych dupereli i walki morskie. Jednak niech nie przesadzają z powtarzaniem tytułów bo zaczną wychodzić odgrzewane kotlety. Co do Medievala 3 nie miałbym nic przeciwko powrotowi do średniowiecznej Europy gdyby twórcy zaserwowali dodatkowe tereny np. Azja czy Ameryka nawet w formie dodatków, byle by te uzupełniały główną kampanie a nie tworzyły oddzielne twory jak w przypadku "Kingdoms" cobyło moim zdaniem błędem (zamiast jednego wielkiego dodatku powiększającego oryginalną mapę i dodającego nowe nacje otrzymaliśmy właściwie cztery osobne gry). Co do wojen kolonialnych... nie mam nic przeciwko ale wówczas niech będzie to gra w stylu Empire gdzie mamy swoja metropolię w europie i kolonie na pozostałych kontynentach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones