PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620533}
8,4 22 627
ocen
8,4 10 1 22627
Far Cry 3
powrót do forum gry Far Cry 3

Muszę przyznać, że kiedy doszła mnie wieść o powrocie do scenerii z pierwowzoru, naiwnie nastawiłem się na nawrócenie twórców, którzy zgodnie z moimi pobożnymi życzeniami mieliby - po zobaczeniu smutnego majestatu dwójki - w znacznie szerszym zakresie zaczerpnąć z fenomenalnej jedynki. Niestety, na tropikach się kończy. Tropiki tropikom zresztą nierówne, bo 8 lat temu szybko raj zamieniał się w bardzo przytłaczające piekło: tutaj niby piekło też jest, ale kolorowe i wesołe.

Seria nie zwalczyła raka spod znaku Assassin's Creed, który toczy współczesną branżę gier komputerowych, czyli nastawieniu na maksymalnie efektowną "rozgrywkę" (w cudzysłowie, bo przecież w tych "epickich" momentach możemy założyć ręce za głowę i patrzeć na filmik) o troszkę większym niż zerowy poziomie trudności (dokładnie na tyle większym, żeby dało się w ogóle zginąć - czekam już na strzelankę, w której nie będzie takiej opcji). Gra jest po prostu banalna (w porównaniu z jedynką to nawet nie gra, a, ja wiem, interaktywny film).

Zarys fabularny w miarę. Nie podoba mi się natomiast dorabianie hippisowsko-szamańskiej ideologii, jakichś tatuaży, ścieżek i innych pseudomistycyzmów - nie ten gatunek, nie ta seria. Do wywalenia wszystkie momenty z halucynacjami - koszmarne spowolnienie rozgrywki.

Niemożność przewinięcia cut-scenek: skandal, żenada, zwłaszcza że ani ciekawe, ani krótkie. Jeden sensowny powód dla braku takiej opcji?

No i inne. Są oczywiście plusy, nawet liczne, ale drobne. Trzon jest po prostu zły.

ocenił(a) grę na 5
Piktor

podpisuję sie pod kazdym slowem. 5/10

użytkownik usunięty
Piktor

Ja dalem 8. Za duzo?

ocenił(a) grę na 8
Piktor

Ja uważam, że gra jest bardzo dobra w przeciwieństwie do Far Cry 2 gdzie była nudna jak flaki z olejem. Dałem jej 5 głównie z szacunku dla tej serii. Bardzo się cieszę, że Ubisoft mądrze wykorzystał te 4 lata pracy i stworzył godnego następce Far Cry 1. Jak dla mnie 8 z małym plusem ;] Już nie mogę się doczekać Far Cry 4 ;]

ocenił(a) grę na 7
ReapeR4EveR

True True .... sad but true.. Niestety aby wyszedł dobry far cry musiał by zabrać się za niego CryTek takie moje zdanie

użytkownik usunięty
f67

jak na razie Crytek tworzy bardzo słabe crysisy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones