PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704067}
7,7 10 072
oceny
7,7 10 1 10072
Far Cry 4
powrót do forum gry Far Cry 4

Jedynka Far cry - swego czasu przełom graficzny + namiastka (wówczas swobody) z jedynym (jak dla mnie) mankamentem - potworami rodem z np. Dooma czy innego Half life czy Crysisa - nie pasowały do tej bajki...Trójeczka - absolutne arcydzieło i przełom w FPPS-ach - gra pochlonęła mnie na jakieś 7, czy 8 miesięcy. Tę bajeczną i magiczną wyspę ze świątyniami i jaskiniami rodem z Indiany Jonesa aż chcialo sie eksplorować i poznać każdy na niej zakątek...W czwórkę na razie się zagłebiam i wczuwam - zawsze grę zaczynam od "oczyszczenia mapy" ze strażnic, zrobienia misji pobocznych, zdobycia wszystkich broni i całości plecaków i oczywiście nabicia na maksa drzewka umiejętności - w wątek główny zagram wie może za jakieś 4 miesiące (w zależności od ilości wolnego czasu dostępnego na grę)...Żeby nie było niedomówień - gierka jest REWELACYJNA, ale brakuje mi jednak MAGII jaką było zwiedzanie TAJEMNICZEJ WYSPY w trójeczce...

użytkownik usunięty
RogerVerbalKint

Właśnie skończyłam gierkę na 100% i sporo jest zabawy z tym żeby pozrywać wszystkie plakaty, wyzbierać maski yalunga i te młynki przekręcić. Postać Pagana równie ciekawa jak Vaas, ale ogólnie gra wypada ciut słabiej od 3, chociażby pod względem fabularnym.

ocenił(a) grę na 8

Małe pytanko - "czyszczę" sobie Kyrat z posterunków, robię misja poboczne, poluję na zwierzaki (mam już prawie kompletny zestaw nosideł na broń mikstury etc.) nie jestem w stanie przedostać się przez Królewski most - czy dobrze myślę że jest to motyw analogiczny do drugiej wyspy w trójeczce i muszę najpierw zmęczyć ileś tam etapów kampanii aby odblokować przejście przez most i dostać się do dalszych obszarów państwa ???

użytkownik usunięty
RogerVerbalKint

Tak, też chciałam wcześniej się tam przedostać to odliczanie się włączyło żebym zawracała. W kampanii jest misja "klucz do północy" i wtedy właśnie musisz odbić most :)

ocenił(a) grę na 8

Oki - wielkie dzięki za odpowiedź - jest więc dokładnie tak jak myślałem - jak znajdę trochę wolnego czasu ruszę kolejne etapy kampanii, tak by potem móc znowu swobodnie zwiedzać dalsze obszary Kyratu - serdecznie pozdrawiam !!!

a ja po misji z paleniem opium nie mam znacznika misji głównej na mapie, ani jednej literki. Kasa wywalona w błoto, dzięki.

RogerVerbalKint

Trójkę przeszedłem trzy razy, gra rewelacyjna, jedna z moich ulubionych jak nie ulubiona. Czwórka również jest super, ma świetny klimat chociaż i tak wolę Rook Island z trójki. Pod względem urozmaicenia świata i eksploracji Kyrat stanowczo wygrywa. Jednak cały czas jestem zły na Ubisoft za to, że potraktowali fabułę w czwartej części lekką ręką, świetny antagonista, a historia gry co najwyżej średnia, szkoda.

ocenił(a) grę na 8
RogerVerbalKint

Ja z kolei wolałbym coś kompletnie nowego czego jeszcze w Ubi nie wymyślili. He, sam za bardzo nie wiem gdzie dokładnie miałaby dziać się akcja najnowszej odsłony ale mam nadzieję, że wymyślą coś nowego. Może pod wodą? XD

ocenił(a) grę na 8
Eleodorn

Może na Mazurach, z kilkoma misjami w Obwodzie Kaliningradzkim? To byłoby coś nowego :>

ocenił(a) grę na 8
RogerVerbalKint

Też ma swój nie zapomniany klimat ... Jest z deka inna ... ale również jest dobra ... (no dobra , trochę słabsza od 3 ) .
A co do pierwszej części ... to potworki były dobre ... i to one pamiętaj rozpoczęły tę serię ... jeśli mamy się czegoś czepiać to brak wątków z nimi w następnych częściach ... 2 jest słaba ... 3 rewelacyjna i 4 też dobra ... Ja osobiście uważam tylko , że od 2 części ta gra powinna się inaczej nazywać ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones