PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606777}
8,8 23 650
ocen
8,8 10 1 23650
Gothic II
powrót do forum gry Gothic II

Wiele się naczytałem, że dwójka jest najlepsza ale nie wiem czy grać od pierwszej, drugiej czy od razu przejść do najnowszej części. Doradźcie.

ocenił(a) grę na 9
MartiniKS

Najlepiej zacząć od początku. :) Chociaż Gothic II jest z pewnością nieco przystępniejszy. A jeśli nie grałeś w ogóle w żadną grę Piranha Bytes to polecam pierwszego Risena. Posiada on niemal kropka w kropkę przeniesioną mechanikę z dwóch pierwszych Gothiców, rozgrywka też przebiega w podobny sposób, a do tego gra przystępna, posiada samouczek, więc jest dobra do tego by zacząć przygodę z grami Piranha Bytes. A jeśli już go ukończysz to możesz zabrać się za pierwszego Gothica. Zasady panujące w świecie są zbliżone do tych Risena, więc nie powinieneś czuć się aż tak bardzo zagubiony.

sebogothic

Już zacząłem od pierwszego "Gothica" i gram. Ta gra wciąga masakrycznie. Przypuszczam, że w "Risena" też kiedyś zagram skoro jest wart polecenia. Dzięki za opinię.

ocenił(a) grę na 9
MartiniKS

Fajnie, że nadal są gracze, którzy 15 lat po premierze rozpoczynają swoją przygodę z serią Gothic i bawią się przy tym świetnie. To świadczy o tym, że seria Gothic jest wiecznie żywa. :)

sebogothic

Dokładnie :)

ocenił(a) grę na 10
MartiniKS

Dla mnie tak to wygląda:
Gothic 1 -10/10 (ok 60 questów) 3 gildie

Gothic 1 z modem "Edycja rozszerzona" 10/10. Zamiast 60 questów mamy 160.
Zamiast 3 gildii głównych mamy 4. 1 gildia poboczna. Podwyższony poziom trudności.

Gothic 2 -9/10 ok 120 questów 3 gildie i 1 gildia poboczna

G2 NK - 9,5/10 ok 180 questów. Warto grać zawsze G2 razem z NK.
3 gildie główne i 4 gildie poboczne

G2 NK z modem Returning -9,5/10 Razem ok 300 questów
6 gildii głównych i 7 pobocznych. Podwyższony poziom trudności.

G2 NK z modem Returning 2.0 (nowsza wersja) -9,5/10 Razem ok 380 questów
6 gildii głównych i 7 pobocznych

Po przejściu G1 i G2NK każdą ścieżką poznając wszystkie questy warto grać z
tymi modami, bo jest motywacja, by wracać do tego świata i nadal świetnie się bawić z
wyższym poziomem trudności, większym światem i większą możliwością wyborów.



Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones