PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615160}
7,6 217
ocen
7,6 10 1 217
Guilty Gear X2 Reload
powrót do forum gry Guilty Gear X2 #Reload

Recenzja

ocenił(a) grę na 8

Na pewno są na tym forum ludzie, którzy serię Guilty Gear znają na wylot. Ja jednak pokrótce
napiszę co nieco o Guilty Gear X2 Reload, które w swoim czasie pojawiło się jako pełniak w
CDA:)
Gra pomimo że pojawiła się już w XXI wieku nawiązuje do klasyki lat 90-tych, przynajmniej
podejściem do oprawy:) Mamy tutaj bowiem do czynienia z 2D. Ładnym 2D, biorąc pod uwagę
wiek gry. Z całą pewnością jednak nie jest to gra dla każdego fana bijatyk. Czemu? Grafika jest
utrzymana w mangowym stylu, więc jeśli ktoś ma wymioty na widok mangi to gry niech lepiej
nie rusza. Pozostali będą zadowoleni:) Nie mogę nic specjalnego powiedzieć o dźwiękach i
muzyce. Ot, są w porządku, ale muzyka w pamięć mi nie zapadła.
Tryby gry są raczej standardowe. Arcade, trening, story, gdzie poznajemy historię bohaterów,
survival oraz mission (czyli walka na określonych zasadach). Czyli jest ok:) Gorzej niestety ze
sterowaniem, które jest wg mnie średnie, delikatnie mówiąc (czemu w menu nie mogę
kierować kursorami i zatwierdzać enterem?!). Na szczęście da się sterować padem.
Tryb story ukazuje w miarę ciekawe historyjki naszych herosów w świecie ludzi i mutantów o
nadludzkich mocach. Herosów w liczbie 20, z których większość stanowią młodzieńcy i
nastoletnie pannice w iście mangowym stylu choć trafią się też „unikaty” typu wampir z
Transylwanii:D
Podsumowanie? Guilty Gear X2 Reload to fajne mordobicie. Jeśli lubisz ten gatunek – daj grze
szansę bo naprawdę warto! Zwłaszcza że gra była pełniakiem w CDA:)

Iselor

Ej ej ej, to co napisałeś brzmi, jakbyś narzekał na fighterów, że to zgraja stereotypów :/ "Herosów w liczbie 20, z których większość stanowią młodzieńcy i nastoletnie pannice w iście mangowym stylu choć trafią się też „unikaty” typu wampir z Transylwanii"

Ja tę serię kocham za właśnie niekonwencjonalne podejście do tworzenia postaci! Nie spotkałem się nigdzie z drugim rosterem tak wypełnionym po brzegi oryginalnością.

Jasne, mamy parę standardowych wyborów, pokroju Ky'a Kiske (typowy dobry laluś) czy Sola Badguya (typowy badass trochę a la Volverine), ale mamy też całe zatrzęsienie świrów!

Co z Zappą, którego ciało zwisa bezwiednie podczas walki, i wszystkie jego akcje kontrolowane są przez demony i duchy zamieszkałe w jego głowie, Faustem, szalonym trzymetrowym doktorem z torbą na głowie, który pochodzi z innego wymiaru, I-No, moralnie zgniłą zajadłą gitarzystką, słodkim chłopcem Bridget, który w swoim arsenale trzyma napakowanego ostrzami pluszowego misia, albo Eddiem, demonem, który pasożytuje na zwłokach ślepego zabójcy? Wymieniać mogę bardzo długo :p

W porównaniu do innych bijatyk, GG zostało stworzone z niesamowitą wyobraźnią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones