PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=745724}
7,1 523
oceny
7,1 10 1 523
Her Story
powrót do forum gry Her Story

Simon i inne ofiary

ocenił(a) grę na 6

Ja zrozumiałem to tak, że Eve i Hannah istniały naprawdę, były bliźniaczkami i obie były przesłuchiwane (świadczy o tym chociażby tatuaż).
Eve wspomina, że Florence "przypadkowo" spadła ze schodów, później mówi, że ich rodzice zatruli się grzybami, pomimo, że ich ojciec znał się na grzybach i sam nauczył je odróżniać trujące (Hannah ma alibi bo mieszkała wtedy z rodzicami Simona, ale Eve mieszkała na poddaszu no i miała motyw - rodzice ją wyrzucili). Więc wszystkie dowody wskazują na Eve.
Ale zastanawia mnie kto zabił Simona. Jeśli Hannah była bezpłodna i wpadła w szał, gdy dowiedziała się, że ojcem dziecka jej siostry będzie jej mąż, a w dodatku w przebraniu Eve dostała od niego identyczny prezent to miała motyw.
Podejrzewam, że Eve nie dałaby się ponieść emocjom i gdyby chciała zabić Erica to byłby to kolejny "wypadek", ale to prawdopodobnie ona wymyśliła ten plan.
Tylko, że znowu zakończenie sugeruje nam, że to nasza matka, czyli Eve zabiła Simona, albo poszła za to siedzieć, czyli ostatecznie nie wkopała bliźniaczki.

Szkoda mi Eve, jako dziecko siedziała zamknięta w domu, niejako uzależniona od Hanny, później szukała miłości ale to jej siostra się zakochała i zaszła w ciążę, a kiedy próbowała się uniezależnić znalazł ją Simon. Urodziła dziecko, które musi wychowywać się samo bo jej matka znów siedzi zamknięta...

Świetnie się przy tej grze bawiłem, robienie własnych notatek na początku bardzo pomogło w tym intensywnym doświadczeniu, dlatego 9. Jedyny minus jest taki, że dziewczyny miały nawet sny i okres zsynchronizowany, a jedna piła kawę, a druga herbatę ;)

ocenił(a) grę na 7
kacperpl

Ja to odebrałam z kolei tak, że była tylko jedna prawdziwa kobieta, a ta druga to było jej alter ego. Hannah wspominała wciąż o lustrze, o odbiciu w nim itd. No i sam fakt, że właśnie miały zsynchronizowane takie fizjologiczne sprawy jak okres sprawia, że jeszcze bardziej wierzę w tę teorię. Właściwie nie brałam innej myśli do siebie jak to, że Hannah miała rozdwojenie jaźni, ale i tak zaskoczyło mnie to, że graliśmy jako jej córka. Sądziłam, że to po prostu jakiś detektyw, który wraca do sprawy sprzed lat i przegląda jej akta.

ocenił(a) grę na 6
Hinata_3

No tak, ale co z siniakiem, który Eve i Hannah mają na różnych policzkach i tatuażem? Nawet jeśli to make up, to zostaje jeszcze sprawa alibi - są ślady, że ktoś był w Glasgow, no i ślady Eve w hotelu w Oxfordzie, po co miałaby tam za nim wyjeżdżać? Wszystko to wskazuje, że były to bliźniaczki.
Właśnie były identyczne pod względem fizycznym, fizjologicznym, ale kompletnie różniły się podejściem do życia. No i Eve jakby z satysfakcją opowiada, że Hanny nigdy nie złapią, oczywiście można to interpretować na różne sposoby ale bardziej kupy trzyma się ten, że jedna z nich uciekła.

Pracują już nad drugą częścią, ponoć ma być zupełnie niezwiązana z historią Hanny i Eve.

ocenił(a) grę na 7
kacperpl

Patrz, nie przypatrzyłam się siniakom, mimo że odkryłam filmiki z tym związane. Kiepski ze mnie detektyw ;)

ocenił(a) grę na 1
kacperpl

a) Dziewczyny były oczywiście dwie i obie były przesłuchiwane. Nie ma tu co interpretować.
b) "ostatecznie nie wkopała bliźniaczki" - powiedziała detektywom, że to Hannah zabiła Simon'a, a sama pomogła jej to ukryć. (oczywiście nie musimy wierzyć Eve, ale raczej powinniśmy. Prawdziwe pytanie to czy zabiła swoją siostrę.)
c) "rodzice ją wyrzucili" - Trudno wyrzucić kogoś o czyim istnieniu się nie wie.

ocenił(a) grę na 1
Bladejs

Chociaż faktycznie istnieje interpretacja, że była to jedna osoba, która po prostu udawała dwie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones