PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611088}

II wojna światowa

Hearts of Iron
7,6 498
ocen
7,6 10 1 498
II wojna światowa
powrót do forum gry II wojna światowa

Gra przyjemna i pomocna

ocenił(a) grę na 10

dzięki niej znam położenie każdego ważniejszego miasta na mapie Europy i znam się na II wojnie światowej oraz na doktrynach, broniach, czołgach, samolotach itp. Gra, choć trudna do opanowania na początku, bardzo wciąga. Kiedy już nauczysz się dobrze grać i poznasz numery "eventów", możesz bez trudy nie tylko odeprzeć Niemców we wrześniu 39' ale także podbić II Rzeszę, a nawet ZSRR.

doliwaq

"ale także podbić II Rzeszę, a nawet ZSRR."- are you fuking kidding me??? PODBIĆ ZSRR!!!????
Przecież w Hoi 2 zajmuje to lata, a co dopiero w jedynce.

Lwie_Serce

Panowie historycy...to była III Rzesza :)

psychol_2

hah

ocenił(a) grę na 10
Lwie_Serce

W jedynce dokonałem tego w '42 (grając Niemcami). Trzeba wiedzieć co i jak. Dodam tylko, że światowa dominacja udała mi się tylko raz przed końcem scenariusza (Droga do wojny) potem używałem 'trainera', który przedłużał czas gry w nieskończoność.

ocenił(a) grę na 6
Warborn

ja podbilem rosje w 1,5 roku... :]

ocenił(a) grę na 10
mati8482

No tak, ale u mnie równocześnie zajęta była cała Europa, do Portugalii włącznie ;) Ta gra jest po prostu zbyt łatwa jak już ogarniemy zasady jej działania.

ocenił(a) grę na 10
Warborn

bez przesady jak sie zwiększy agresywnosc i poziom to mozna sie pomeczyc
rozumiem ze wszyscy co mowia o podbijaniu świata czyli eropa+zsrr grali niemcami
jak jest zbyt łatwo to grajcie włochami i dokanjcie tego samego...... lub Polską
albo rumunią jak dalej załatwo

ocenił(a) grę na 10
mojlebpelenfilmow

Wiadomo, można i Iranem.
Do ogólnie pojętej potęgi udało mi się dotrzeć USA, szkopami, ruskimi, Polską, faszystowską Brazylią (a co) i Finlandią. Najwięcej problemów było z tą ostatnią, ale da się. Miałem też niezłe wyniki Włochami, W. Brytanią, a nawet Turcją.
Kto kim by nie grał - gra daje cholernie dużo przyjemności i "łamania zębów" w pewnych sytuacjach. Jednak jest kilka schematów, po wyuczeniu których znacznie ułatwiamy sobie rozgrywkę. Odpowiednie blokowanie dróg morskich i fortyfikacje potrafią zatrzymać znacznie większe armie, spadochroniarze są w stanie zająć pół kraju w 2-3 dni, itp.
(a, i pisząc "światowa dominacja" miałem na myśli WSZYSTKO, nie tylko Europę+ZSSR).

ocenił(a) grę na 10
Warborn

pokaż screeny
Finlandią ? nie wierze.. podbiles ZSRR ? niemcy ?

a USA, szkpoy itd to co dokonałes bo nie napisałes

A pisałes ze niemcami swiatowa dominacja- rozumiem ze nie szedłes zgodnie ze scenariuszem tak ?
czyli sam rozpoczynałes wojny.
Grałeś we własna wojne światową nie w II tywlko ,,Warborn Wojna Światowa"

A mozesz zdradzic jak tego dokonałeś ? ja znam jeden sposob ale go sam nie testowałem

P.S oczywiście żadne czity czy trainery nie wchodza w gre.

ocenił(a) grę na 10
mojlebpelenfilmow

"pokaż screeny"
tylko cofnę się w czasie do premiery gry, odzyskam starego peceta, dyski i już wrzucam na forum. Daj mi 10 minut.

"Finlandią ? nie wierze.. podbiles ZSRR ? niemcy ?"
Nie takie rzeczy da się zrobić w tej grze. Np. Polską możesz wziąć sojusz ze szkopami i zgarnąć pół Rosji, Bałkany (bez kontroli wojsk niemieckich).

"a USA, szkpoy itd to co dokonałes bo nie napisałes"
"Do ogólnie pojętej potęgi udało mi się dotrzeć USA (...)" - mówiąc krótko zniszczenie głównych zainteresowanych (zależnie od strony konfliktu) plus znaczna większość mniejszych lub neutralnych państw. Powiem tylko, że grając USA miałem całą Europę, bez sojuszy.

Co do reszty: a nie wolno? Po to jest wolna wola żeby z niej korzystać. Tak czy inaczej, niektóre ataki tylko szkodzą, bo np. Alianci szybciej wypowiadają ci wojnę.

Jak tego dokonałem, zależy od państwa. Przede wszystkim odpowiednie rozplanowanie technologii i produkcji wojsk, atakujesz tylko to co ci potrzebne (np. bliski wschód albo Kolumbię = ogromne złoża ropy).


ocenił(a) grę na 10
Warborn

Wiem ze Polską da sie podbic Niemcy bez niczyjej pomocy itd.

To jak z tą Finlandią ? podbiłeś to ZSRR i NIemcy ?

Zniszczenie głównych zainteresownych czyli podbiłeś Niemcy grając USA ? az tyle ?

ocenił(a) grę na 10
mojlebpelenfilmow

"To jak z tą Finlandią ? podbiłeś to ZSRR i NIemcy ?"
Tak.

"Zniszczenie głównych zainteresownych czyli podbiłeś Niemcy grając USA ? az tyle ?"
Niemcy, Rosję, Włochy, Japonię, Mongolię, Chiny, wszystkie inne z "faszystów" i "komunistów", południową Amerykę, część Afryki, Hiszpanię, Portugalię, Węgry, Rumunię i kilka innych.

ocenił(a) grę na 10
Warborn

Jeśli piszesz prawde ze podbiłeś finlandią zsrr i niemcy
to niezle... niewiem jakiego myka wykonałeś ze ci się to udało
jak dobrze pamiętam to finlandią podbic szwecje albo norwegie to sukces, a zsrr...niemcy...

USA to myśle ze jest do zrobionia bez problemów, zwłaszcza w dwójce.

ocenił(a) grę na 10
Warborn

To szacunek (mam nadzieję, że nie używałeś trainerów, kodów, edytora i nie grzebałeś w plikach gry).

Nie pamiętam dokładnie, ale Finlandia to w sumie bardzo słaby kraj, mało PP, PL do tego problemy z zasobami i wojna z ruskimi w 39. Chyba stosowałeś politykę małych kroczków, zajmując na początku republiki bananowe, a potem coraz większe. Z tym, że znowu w tedy alianci mogą wypowiedzieć wojnę a do tego niezadowolenie w narodzie... dużo zabawy ;)

ocenił(a) grę na 10
Warborn

Sam zaczynałem wieloma krajami, ale raczej nie kończyłem. Najlepiej szło mi Turcją i Łotwa pamiętam. Obydwoma państwami dobrze się kolonie podbija.

Warborn

Może podpowiesz jak dobrze grać Hiszpanią? Tak żeby móc coś podbić w basenie morza śródziemnego.

ocenił(a) grę na 10
Warborn

co to za trainer co przedłuża gre w nieskończoność ?

ocenił(a) grę na 10
fokus1112

No Time Limit Patch. Wygoogluj sobie, mi to nie do końca chciało działać (lubi wysypać grę), ale może nie będziesz miał problemów.

ocenił(a) grę na 10
Warborn

dzięki sprawdze sb :)

ocenił(a) grę na 10
fokus1112

Zamiast instalować zawirusowane trainery prościej otworzyć save gry choćby notatnikiem (polecam notepad++) i znaleźć linijkę z datą w grze :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones