PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611088}

II wojna światowa

Hearts of Iron
7,6 497
ocen
7,6 10 1 497
II wojna światowa
powrót do forum gry II wojna światowa

Gram w to gdzieś od 2004 - z mniejszymi lub większymi przerwami - i nadal bawię się dobrze! Jak dla mnie najlepszy RTS wojenny, w jaki grałem. Na początku trochę skomplikowany, ale jak się wszystko ogarnie można szaleć na wszystkie możliwe sposoby. Gra genialna w swojej prostocie. Ogromne drzewko technologii z setkami zależności, łatwość zarządzania państwem, łatwe zarządzanie jednostkami i prowadzenie ich do boju. Do tego całkowita wolność w podejmowaniu strategicznych decyzji, wydarzenia historyczne itd. itp. etc. ... Oczywiście nie jest idealnie, ale to gra z 2002 roku. Grałem w dwójkę - nie przypadła mi do gustu, (zbyt skomplikowana, nieczytelna) choć to może kwestia przyzwyczajeń z jedynki.

Z miłą chęcią zagrał bym w odświeżoną wersję, przede wszystkim dopasowaną do dzisiejszych rozdzielczości, a z dwójki pożyczył dyplomację i ten cały mechanizm handlu z państwami.

Acha, jak na dobrą grę przystało jest edytor (choć taki jakby zbanowany), ale jeśli ktoś ruszy głową, bardzo szybko dokopie się do plików gry, gdzie można zrobić praktycznie wszystko - od stworzenia własnego dowódcy aż po stworzenie własnego państwa ;)

ocenił(a) grę na 10
NellQ

Hehe jak bym czytał własne słowa. Podpisuję się pod tym obiema rękami. Gra ma w sobie to "coś". Niesamowita grywalność, która bije inne gierki z "wypasioną grafiką" na głowę...

ocenił(a) grę na 9
NellQ

Pamiętam jak w tej grze graliśmy z kolegami w 4 od 36 roku. Spędziliśmy nad nią chyba miesiąc swojego życia :). Przyjaciel grający Niemcami niespodziewanie zajął w 37 USA. Ja ZSRR rozwijałem kraj a przyjaciele z Aliantów próbowali zatrzymać szlejące Niemcy. Skończyło się tak że "Hitler" wynalazł broń atomową w 43 roku i nagle Warszawa, Moskwa i Londyn stały się zbiorowymi grobami a cały świat pod panowaniem osi :(

ocenił(a) grę na 10
NellQ

O tak, jest 2014 rok, właściwie się kończy, a ja wciąż gram w tą grę. I sprawia mi przyjemność! Mało robią już takich gier. Dwójka mi się osobiście podobała, jest trochę bardziej skomplikowana, ale ma świetnie rozwiniętą dyplomację, politykę, handel, więcej państw, przywódców, generałów no i można tworzyć własny sojusz. Najlepsze uczucie, utworzyć Sojusz Międzymorza i pokonać zarówno Niemcy jak i ZSRR :) A potem rozbiór Niemiec pomiędzy Polskę, Czechy, Węgry, Izrael, Albanię i Francję, a w ZSRR wyzwalanie kolejnych narodów...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones