PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625245}

Komar Barbarzyńca

Comar Barbarian
5,2 23
oceny
5,2 10 1 23
Komar Barbarzyńca
powrót do forum gry Komar Barbarzyńca

Pamietaj, że trudne ja kcholera było dla mnie wtedy

użytkownik usunięty
kashmir23

To była rewelacyjna gierka, ale niestety - dzisiaj o niej nic nie słychać, nie ma nawet żadnych "lecplejów", żeby ją sobie przypomnieć. Nie wspominając już o tym, że nie da się posłuchać bardzo dobrej muzyki, która tam leciała. Co za strata! ;((((

Hej!
Kto wie czy nie uda się wskrzesić Comara :). Druga część jest w 95 % zrobiona... i czeka na reaktywację.

użytkownik usunięty
whitet75

Jak to?

Jestem współtwórcą tejże gry. Z powodów finansowych druga część nie została ukończona. Z racji iż trwała długa batalia o prawa autorskie...gra zniknęła w odmętach czasu. Co nie znaczy że poprzestałem na kontynuowaniu nad nią pracy. Gra jest właściwie złożona. Brakuje lektorów i paru drobiazgów. Chcę wydać grę ale pracuję też nad dopracowaniem części pierwszej i przejęciem praw autorskich- ale to długa batalia. Co nie znaczy że się poddam.

użytkownik usunięty
whitet75

Nie spodziewałem się, że istnieje druga część, pierwsza była oszałamiająca pod względem graficznym i dubbingowym i to raczej bez uciekania się do szybko starzejącego się CGI. Ciekawe, jak by wyglądała druga.

Druga część jest kontynuacją pierwszej. Zaszły duże zmiany, grafika jest również ręcznie malowana, animacje i fabuła nawiązują do pierwszej części, Pojawiło się mnóstwo nowych postaci, wiele zagadek i łamigłówek. Oczywiście bohaterowie wiodączy czyli Comar i Ronin dalej muszą walczyć wręcz z masą wrogów. Pojawiają się również postaci z części pierwszej, które głównie służą pomocą w przejściu kolejnych etapów. Muzykę skomponował ten sam dźwiękowiec co w części pierwszej....co by jeszcze dodać? Staram się przywrócić grę do życia ale nie wiem jak to przyjmie się w dobie dzisiejszych gier . Comar jest grą, która zatrzymała się w pewnej epoce, ma swój klimat i jest grą starej daty. Czy ktoś podejmie się jej wydania ? Trudno powiedzieć.

użytkownik usunięty
whitet75

Znalazłem ścieżkę dźwiękową "Comar Barbarian". Coś pięknego (zwłaszcza "plaza" - 18:32):

https://www.youtube.com/watch?v=12FOiehXtd4

Niestety, gra rzeczywiście jest zapomniana, znalazłem parę recenzji w necie, ale wpisując "Comar Barbarian" nie za wiele można się dowiedzieć. Pamiętam też (z 2014) jak czytałem inną reckę tej gry w archiwalnym numerze CD-Action. Kurczę, na YT działa sporo portali poświęconych starym grom, np. arhn.eu, specjaliści od "oldskulu":

https://www.youtube.com/user/arhneu/videos

Może dałoby się zainteresować jakąś stronę przypomnieniem graczom, czym była ta gra? Mój egzemplarz niestety przepadł razem z wieloma innymi starociami już bardzo dawno temu...

A ja właśnie znalazłem na necie i kupiłem wersję pudełkową...bo sam rozdałem znajomym i nie mam dla siebie. Zobaczę jak sprawa się potoczy z prawami autorskimi i patentem bo głównie o to się rozchodzi. Gość dla którego pracowałem nie wywiązał się z umowy i nie zapłacił...więc całą gra jest w moim posiadaniu ( druga część). W ramach rozwiązania sporu proponuję mu rezygnację z praw na poczet niezapłaconych pieniędzy wraz z odsetkami. A trwa to latami...i teraz ponownie zacząłem tym tematem się interesować. szkoda ponad rocznej pracy mojej i innych .

użytkownik usunięty
whitet75

Ostatnio na ten sam kanał wrzucone zostały cut-scenki z gry:
https://www.youtube.com/watch?v=7CRamo3aGK4&index=1&list=PLOxAXDw86awhXF9yFJNk4d fl6rCILrI29

whitet75

Mogę jakoś pomóc we wskrzeszeniu gry ? Właśnie dopiero co męczyłem się żeby odpalić jedynkę na moim kompie i się udało . Nagrałem też kilka min z rozgrywki na swoim kanale . Jeśli jest szansa to bardzo mi zależy żeby ją wykorzystać .

kashmir23

No witam
tak czytam te komentarze i jestem w posiadaniu tej otóż gry
jedyną ciekawostką jest to że wgrało się na Windows 95/98/2000/XP

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones