PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611395}
8,0 9 309
ocen
8,0 10 1 9309
Max Payne 3
powrót do forum gry Max Payne 3

Cześć. Czy mógłbym poznać Wasze zdanie na temat FABUŁY gry Max Payne 3?
Dziś skończyłem grać, przejście gry zajęło mi tydzień, czyli jak na obecne czasy gra jest dosyć długa. Ja jestem niedzielnym graczem, także grałem średnio 2 godziny na dzień.
No ale wracając do meritum... Skończyłem grę i ostatnie fabularne wzburzenia wydały mi się nie do końca jasne. Możecie napisać mi co WY sądzicie o fabule? O co chodziło? Kto był dobry a kto zły? I dlaczego? Spoilery!

Ja od gdzieś tak 60-70% gry przestałem widzieć jakąkolwiek sensowną motywację dla Maxa.

Troszczył się o kobietę jaką miał ochraniać, ogólnie troszczył się o rodzinę.
Uprowadzono raz członków rodziny jaką miał ochraniać (sam początek gry). Max szybko ich odbił. Potem uprowadzono po raz drugi (kobietę). Chodziło o okup. Max zaniósł im okup ale na miejscu zjawili się jacyś najemnicy i zabrali pieniądze. Zatem Max postanowił odbić kobietę na własną rękę. Podczas takiej próby spotkał siostrę kobiety i jej chyba kuzyna, którzy jeszcze raz - bez wiedzy Maxa - zanosili, kolejne pieniądze. No a przecież ten jej kuzyn był podobno spiskowcem? No to po co zanosił im pieniądze? Wtem zjawia się zmilitaryzowana policja i zabiera ludzi na handel. Już nie pamiętam co się działo później (trudno się odnaleźć gdy tak zawiłą fabułę dodatkowo rozrzuca się na tydzień czasu), ale dowiedzieliśmy się, że rodzina jest wciąż atakowana by zabić Maxa. Zabić w odwecie za to, że podczas stadionowej strzelaniny zabił dużo ich najemników. Ale to może być kłamstwo (pamiętny moment z nie wystrzeleniem pocisku z bazooki w helikopter gdy odlatywali ze stadionu). Później dowiadujemy się, że ktoś robił jakiś interes w Panamie i nie wiadomo tak naprawdę o co chodziło. Co to za interes knuł niby kuzyn Branco? Następnie Max rzuca się do zabijania policjantów nie wiedząc zupełnie czemu. Za namową jednego gliny po prostu rusza do budynku i wszystkich zabija. Tam dowiaduje się, że policja handlowała organami (ściągała biedaków z fawel i tam ich cięła). Od tego momentu gra zrobiła się już całkiem pozbawiona sensu. Potem jeden z rodziny Branco okazuje się jakimś zdrajcą jeszcze.

O co więc chodziło z uprowadzeniem kobiety?
I o kim byli ludzie, którzy zjawili się na stadionie i wykradli pieniądze?
Po co kuzyn oddawał drugi raz na własną rękę kasę porywaczom skoro był spiskowcem?
I jaka niby miała być rola Maxa jako "kozła ofiarnego" dla tego kto niby nim manipulował z rodziny Branco (chyba miał Victor na imię)?

Rany. Ja już nie wiedziałem co się dzieje pod koniec gry. To o co chodziło?
O porwanie kobiety?
O przejęcie kasy dla siebie?
O przemyt narkotyków na statkach?
O handel ludzkimi organami?

Te zebrane do kupy rzeczy nie mają sensu. Za przykład niech tutaj posłuży porwanie kobiety. Kto to niby zaplanował? Jeśli sam członek rodziny (Victor) to kim byli Ci co zjawili się na stadionie by ukraść pieniądze? Do tego jakiś wątek z przemytem i wątek z kradzieżą organów. No i jeżeli chcieli wrobić w to Maxa to w co KONKRETNIE niby chcieli go od początku wrobić?

To się kupy nie trzyma.

ocenił(a) grę na 9
BUNCH

hmmm...
No więc tak, żonę Rodrigo Branco porwal gang uliczny zwany "Commando Sombra" po prostu chcieli wyludzic od goscia pieniadze , Max i Passos byli ochraniarzami i zgodzili sie zaniesc kase na stadion, wtedy kiedy Commando Sombra odbierali pieniadze, zjawili sie jacys obcy ludzie oficjalnie byl to zwykly gang "Cracha Petro" a nie oficjalnie byla to paramilitarna jednostka oplacana przez wplywowych gosci do trzymania porzadku, zabijania, torturowania nieporzadanych ludzi itp. mieli za zadanie przechwycic okup, pozabijali kilka czlonkow gangu CS i zabrali kase ale maxowi i passosowi udalo sie uciec przy okazji calego zamieszania dowiedzieli sie gdzie jest przetrzymywana zona Branco
Jak dobrze wiesz znowu nie udalo im sie odbic zony, gang uciekl razem z nia lodzia
Pozniej Max wpadl do firmy Branco ktora zaatakowala wlasnie ta organizacja paramilitarna, jak sie okazalo chcieli dopasc Maxa bo powybijal im czlonkow, Max odkrywa ze Rodrigo Branco zostal zabity mimo ze byl ukryty w schronie, byla tez podlozona bomba ktora wybuchla
Max wiedzial ze bedzie sciagany dopoki go nie zabija, wtedy postanowil rzucic picie bo "woli umrzec trzezwy zeby widziec kto go zabil" i wtedy ogolil glowe jako symbol wewnetrznej zmiany, przy okazji chcial odkryc dlaczego Rodrigo zostal zabity oraz majac poczucie ze wszystko spieprzyl poniewaz ludzie ktorych mial chronic albo zostaja porywani albo umieraja mial nadzieje ze chociaz jeszcze uda mu sie uratowac Fabiane
Udal sie na wzgorze do faweli terenu gangu CS gdzie podobno byla przetrzymywana zona, w barze spotkal policjanta( Wilson Da Silva) ktory tez pojawil sie w pierwszym nieudanym zamachu na rodzine Branco( pierwsza misja)
Otoz policjant ten prowadzil potajemnie przed wszystkimi sledztwo przeciwko Victorowi Branco( brat Rodriga, polityk) i jego prawej rece Armadowi Beckerowi ( szef specjalnie wyszkolonej jednostki policyjnej zwanej UFA ktora "podobno" miala pilnowac porzadku i walczyc z gangami i pojawiac sie tam gdzie zwykli policjanci nie daja sobie rady, mogli tez strzelac bez ostrzezenia, jako ciekawostka jednostka ta jest wzorowana na podstawie prawdziwej : http://pl.wikipedia.org/wiki/Batalh%C3%A3o_de_Opera%C3%A7%C3%B5es_Policiais_Espe ciais )
Wywiazala sie bujka w barze z miejscowym gangiem, Max w koncu dotarl na wzgorze Commando Sombra wpadl do chatki i zobaczyl ze przetrzymywani sa takze Marco najmlodszy brat( ktory potajemnie mial romans z Fabiana - nie bylo to powiedziane wprost ale mozna to wyczytac po jego wypowiedziach "kocham sie w niewlasciwej kobiecie" oraz to jak Max zauwazyl ze Fabiana wiecej czasu spedza z Marcelo niz z mezem) oraz byla tez siostra Fabiany Giovanna (milosc Passosa z ktorym byla w ciazy) otoz okazalo sie ze sami chcieli dac okup ale zostali porwani, szef CS Serrano zabil Fabiane na oczach Maxa wtedy rozlegly sie wybuchy
UFA robilo najazd na fawele zabijajac handlarzy narkotykow, oraz co Max zauwazyl porywali ludzi i gdzies ich wywozili, zauwazyl tez ze
robili potajemnie interesy z Cracha Petro oraz to do nich prewozili porwanych ludzi, Max znalazl Giovanne i Marcela scisnietego oponami ktorego prawa reka szefa Cracha Petro podpalil (jest to prawdziwa metoda egzekucji wsrod niektorych gangow w Brazyli ) - pozniej sie okazalo ze zabili Marcelo tylko po to zeby Ufa miala wymowke na najazdy do favel, Max zabil goscia i uratowal Giovanne po wspolnych perypetiach Giovanna poleciala razem z Passosem, Max sie wkurzyl ze Passos odlecial bez niego ale pojawil sie Silva ktory zabral go samochodem
Wtedy wyjawil Maxowi ze za wszystkim stoi Victor i Becker ktorzy wspolnie handlowali ludzkimi organami, Victor oplacal tym wlasna kampanie wyborcza ( nie byl tak bogaty jak Rodrigo ktory mial najwiecej kasy i niechetnie sie ta kasa z bracmi dzielil) max dowiedzial sie tez ze to Victor dal cynk ludziom z Cracha Petro poprzez UFA zeby przejeli forse na okup na stadionie
Victor tez zaplacil Passosowi zeby sciagnal Maxa specjalnie z NY, oczywiscie Passos o przekretach Victora nic nie wiedzial
A chcial Maxa sciagnac tylko po to zeby zrobic z niego kozla ofiarnego, poniewaz Max mial bardzo zla reputacje( po dwoch pierwszych czesciach nic dziwnego he, he ;) i bardzo latwo byloby zrzucic na niego wszelkie winy ( a po smierci Rodrigo i Marcela Victor by przejal majatek rodziny)
De Silva wiedzial ze mimo dowodow mial zwiazane rece z powodu korupcji w policji i Victor mimo wszystko i tak by sie wybronil a on sam pewnie zostalby zwolniony a pozniej pewnie zabity, jego ostatnia nadzieja byl Max, podwiozl Maxa do zniszczonego hotelu gdzie byli widziani przewozeni jacys ludzie przez Cracha Preto
Max odkryl w hotelu ze tak naprawde tym porwanym ludziom wycinali organy pozniej sprzedawali na czarnym rynku ( procenty z zarobkow szly na oplacenie kampanii Victora oraz do Beckera) spotkal tam tez porwanego szefa Commando Sombra darowal mu zycie i pozwolil mu zemscic sie na chirurgu, Max uwolnil ocalalych i podlozyl C4 na kolumny, wysadzajac budynek mial potyczke z szefem Cracha Petro ktorego zabil Passos ktory przybyl zeby uratowac Maxa
Max pozegnal Passosa ktory odlecial z Brazylii z Giovanna i udal sie do glownej siedziby UFA w celu dorwania Beckera(Da Silva obiecal Maxowi ze 22.00 przyszykuje cos specjalnego, nie wiem co to bylo ale jakims cudem wiezniowie wydostali sie z cel)
Max odkryl ze to prawa reka Beckera zabila Rodrigo, mial latwy dostep bo wszystko wiedzial o kodach do schronu, czesc oddzialu UFA tez niby "ochraniala" Rodrigo) a pozniej to wiesz Max scigal Victora i Beckera az w koncu ich dorwal..ufff
sorry za bledy ale pisane w pospiechu

Oswaldd

Cześć Oswaldd. Bardzo Ci dziekuję za tak bogaty tekst. Naprawdę. Serdeczne dzięki. Z Twoją pomocą mogłem lepiej sobie to wszystko poukładać w głowie. Dzięki za linki także (akurat oglądałem kiedyś film sensacyjny o BOPE).

Z tego co piszesz wynika więc, że ściągnął Maxa Victor bo w razie czego to na niego można by zrzucić winę.
Żonę porwał naprawdę gang, Victor nie miał z tym nic wspólnego. Ale wiedział gdzie przekażą kasę więc polecił swojej skorumpowanej, zmilitaryzowanej policji (tak? Czy jakiemuś gangowi?) przejęcie tej kasy. Po prostu by się wzbogacić sam.
Więc miał w tyłku swoich członków rodziny. Nie dbał o to. Ale gdy Max zaangażował się w odbicie tej kobiety to przypadkiem trafił na jego inny spisek - sprzedawanie ludzi i handel organami. Tak też po tym skorumpowanym oddziale policji trafił do Victora. Z pomocą jednego funkcjonariusza. No to okej. Ale w takim razie...

No a sprawa przemytu i roli Passosa i Marcelo w przemycie (Statek, Panama)?

ocenił(a) grę na 9
BUNCH

na statku w Panamie byla ukryta forsa z handlu ludzkimi organami, statek byl wlasnoscia jakiejs nieswiadomej bogatej kobity ktora Marcelo wykorzystywal do przemytu, wlasnie Marcelo razem z Passosem w zmowie z Victorem przemycali ta forse do brokera, ale obaj nie mieli zielonego pojecia o tym ze jest to forsa z handlu organami, na statek napadli piraci ktorzy wczesniej dowiedzieli sie ze na statku bedzie ukryta kupa forsy
Z porwaniem zony Rodrigo Victor nie mial nic wspolnego, byla to sprawka gangu z faweli commando sombra ktorzy chcieli porwac kogokolwiek z rodziny( mogl to byc nawet Victor)
Victor planowal jedynie zabojstwo wlasnego brata, przejecie jego pieniedzy i wygranie wyborow, przy okazji za wszelkie "kontrowersje" w jego rodzinie planowal obarczyc Maxa ktory z tak zla reputacja bardzo latwo stalby sie kozlem ofiarnym
Becker( szefunio UFA) mial tez w tym wlasny interes poniewaz jak Victor dostalby sie do wladzy to moglyby wzrosnac fundusze na jego jednostke policyjna, oraz spokojnie moglby pilnowac interesu handlowania organami
Na stadionie przejal forse oddzial paramilitarny Cracha Petro( ten sam ktory pilnowal biznesu w hotelu z porwanymi ludzmi oraz ktorzy napadli na firme Branco w celu zabicia Maxa, przy okazji stwarzajac okolicznosci do zabojstwa Rodrigo poprzez prawa reke Beckera, zapomnialem jak sie gosc nazywal) otoz ten oddzial dzialal na wlasna reke ale wspolpracowali z UFE ktorego szefem byl Becker dzialajacy z Victorem, wszyscy razem mieli wspolny interes oraz duzy zysk w handlu organami
I tak wlasnie o okupie Victor powiedzial Beckerowi ktory to z kolei kazal przekazac swoim ludziom z UFA ta informacje Cracha Petro, okup poszedl na dofinansowanie ich wspolnego "biznesu"
Mam nadzieje ze rozjasnilem pare spraw, jak masz watpliwosci to pytaj smialo ;)

ocenił(a) grę na 9
Oswaldd

O jeszcze zapomnialem dodac, Serrano boss CS zabil Fabiane na oczach Maxa bo byl wsciekly za to ze zgineli jego ludzie na stadionie, myslal ze to byla zasadzka zastawiona przez Rodrigo, Maxa i Passosa
dlatego tez porwal Giovanne i Marcela mimo ze przyniesli forse

ocenił(a) grę na 9
Oswaldd

plus jeszcze oczywiscie za najazd Passosa z Maxem na ich kryjowke

Oswaldd

Dzięki wielkie, bardzo wielkie. Wiele rzeczy stało się jasne.

Tak przy okazji to irytowało mnie to, że dalej w grze to trzeba było ze dwa razy trafić przeciwnika w głowę by w ogóle padł na ziemię. I to takiego bez kasku.

ocenił(a) grę na 9
BUNCH

nie zwrocilem uwagi, u mnie jakos padali po jednym strzale w glowe, moze grales na hardzie?

Oswaldd

Nie, na Easy. A i tak było bardzo trudno.

ocenił(a) grę na 9
BUNCH

to pewnie grales na konsoli, na PC jest az za latwo

Oswaldd

Grałem na PCcie :]
Wszyscy wokół mówią że to trudna gra, więc się zgadza.
Abstrahując... prędkość poruszania myszą po ekranie jest tragicznie wolna nawet na maksymalnych ustawieniach jej prędkości.

ocenił(a) grę na 9
BUNCH

a jakie masz bebechy w piecyku? moze sprzet nie wyrabial?
ja mam GTX 560, AMD Phenom II X4 940, 4 G ramu
system operacyjny xp i Max smigal jak blyskawica na maksymalnych ustawieniach bez antyaliasingu, 1920X1080
Owszem za pierwszym razem, poruszanie myszką po ekranie bylo wolne ale zmienilem w opcjach czulosc myszki i bylo ok, gralo mi sie az za latwo na normal ;] teraz biore sie za hard, ale jezeli tobie wolno myszka chodzila to wcale sie nie dziwie ze bylo ciezko, ale to nie jest rqaczej wina Maxa skoro u mnie jest ok

Oswaldd

Co ma wspólnego sprzęt z faktem, że ktoś skopał sterowanie myszą w grze?
Ustawiłem na maksymalną prędkość a i tak aby np przesunąć mysz o 180 stopni to chyba z trzy razy musiałem suwać po podkładce myszkę, ją odrywając. Beznadziejne to było.

ocenił(a) grę na 9
BUNCH

no to czemu u mnie sterowanie myszą bylo w porzadku?

ocenił(a) grę na 9
BUNCH

aaaa już chyba wiem, zacząłem grać w maxa tydzień po premierze na PC a był już wtedy update którego od razu zainstalowałem, to by wszystko wyjaśniało dlaczego dobrze chodziło ;)

Oswaldd

Nie wierzę, że takie coś mogli skopać. Nie wierzę. To się w głowie nie mieści.

ocenił(a) grę na 9
BUNCH

No zgadzam się, myszka u mnie również chodziła bardzo wolno, dopiero gdy ustawiłem jej czułość na max ;) i wymaxowałem prędkość wskaźnika w panelu sterowania to dało się grać, jednak i tak zbyt wolno jak dla mnie.

ocenił(a) grę na 9
waldeck

Tak samo miałem w Duke Nukem Forever zresztą.

Oswaldd

Chyba nie na XBoxie, gdzie poziom Hardcore pod względem AI przeciwników przypomina Normal na PC.

Oswaldd

"prawa reke Beckera, zapomnialem jak sie gosc nazywal"

Bachmeyer.

Oswaldd

UFE, nie UFA.

W hotelu Imperial Palace oprócz wycinania ludzkich organów przerabiano także ludzi na klej.

Oswaldd

Wielkie dzięki Oswaldd za to bardzo dobre streszczenie fabuły,bo tak samo jak BUNCH,pogubiłem się w jej sensie gdzieś przy 70% gry.Do tego to,że nie znam portugalskiego nie ułatwiało mi rozumienia rozmów i haseł tych "złych",co tylko dodatkowo komplikowało wszystko związane z motywami ich działań.

ocenił(a) grę na 9
Skaffim

nie ma sprawy, fajnie że mogłem pomóc

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones