PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611754}

Medieval II: Total War - Królestwa

Medieval II: Total War - Kingdoms
8,3 1 457
ocen
8,3 10 1 1457
Medieval II: Total War Królestwa
powrót do forum gry Medieval II: Total War - Królestwa

Ja najbardziej lubię grać Irlandią i Litwą. Irlandia ma bardzo ciekawe i zróżnicowane wojsko oraz znajduje się na wyspie, a Litwa jeśli nie zaatakuje w pierwszych turach Krzyżaków to zwycięstwo nią jest prawie niemożliwe.

doliwaq

Dla mnie Polska, Bizancjum, państwa krzyżowców, Francja i Hiszpania.

użytkownik usunięty
doliwaq

Irlandia, Anglia (Yeoman archers :D), Szkocja i Bizancjum.

Mediolan-ma niezłe wojsko łatwe pozycje do obrony ,chyba jako jedyny ma możliwości rozbudowania broni palnej do poziomu muszkietów.
Polsko-niezła kawaleria ,słabsza nieco piechota ale Ruś i tak zjechałem.
Anglia -łatwe pozycje obronne żadnych poważnych wrogów lecz mało możliwości podbijania
ciągle trzeba budować statki na transport (szybko się nudzi).

Teraz gram Szkocją podbiłem cały Egipt, Niemcy, Mediolan, Sycylię, Francję , Anglię oraz Azteków , Portugalię , Danie ,Norwegię i Turków.Odparłem najazd Tatarów i Mongołów trochę mi się nudzi więc chyba zacznę odnowa innym krajem.
Wadą gry jest brak Czechosłowacji, Finlandii, Grecji ,Belgi oraz barak możliwości grania Państwem Papieskim w kampanii. morze jestem zbyt wymagający ale takie mam zdanie .Co śmieszniejsze gram w nią 3lata i dopiero wczoraj odkryłem jak mieć zamek lub miasto w bitwie gracza .

Zastanawiam się nad opcją multiplayer jak ktoś chce się zmierzyć to niech pisze :D

szymon230895

podobno krąży po necie jakiś patch w którym można grac państwem papieskim

promil77

hehe, kolego to się nazywa mod nie patch. ;) Mody robią fani (lub fanatycy) TW towrząc własne jednostki, dodajac frakcje itp. Możesz nawet pod MTW2 grać Unią i Konfederacją z czasów wojny secesyjnej, pod RTW prowadzić krucjaty lub armie Napoleona niczym w NTW. Sam stworzyłem moda pod RTW w którym grasz frakcjami z czasów wojny północnej lub siedmioletniej - masz 14 frakcji dokładnie wyglądajacych jak w XVIII wieku - godła, jednostki, interfejs.

ocenił(a) grę na 10
szymon230895

Zgadzam się z tobą, brakuje kilku bardzo ważnych w tym okresie frakcji jak choćby Czech, Aragonii, Związku Wieleckiego, Chorwacji, Serbii i Burgundii, chociaż co do Czechosłowacji, Finlandii, Grecji i Belgii trochę przesadziłeś. Istniały Czechy ale nie Czechosłowacja, na terenie Finlandii istniały pogańskie plemiona, a nie jeden organizm państwowy, Grecja była, ale nazywała się Bizancjum, a Belgia to sztuczny twór mający zespolić dwa różne narody: Flamandów i Walonów, więc jak już to mogłaby być nie Belgia lecz Flamandia.

doliwaq

Polska i Krzyżowcy z sentymentu.

Aczkolwiek chciałem dodać, że oryginał gry jest za łatwy, nawet na very hard. Żeby poczuć 'czelendż' należy instalować nie zawsze płynnie działające mody.

ocenił(a) grę na 10
doliwaq

Walia Norwegia Szkocja

ocenił(a) grę na 9
doliwaq

Szkocja, ze względu na piechotę z toporami :D Taki nieco Krasnoludzko-Vikingowy klimacik :D haha
A tak na serio, to wolę grę w wydaniu z modem THIRD AGE TOTAL WAR, gdzie gramy frakcjami w świecie Śródziemia :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones