PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611100}
8,3 347
ocen
8,3 10 1 347
Might and Magic VI: The Mandate of Heaven
powrót do forum gry Might and Magic VI: The Mandate of Heaven

Mistrzostwo

ocenił(a) grę na 10

Wg mnie najlepszy obok Tormenta cRPG. Dzisiaj tworzą tylko dopracowane graficznie
gnioty, bez klimatu.

ocenił(a) grę na 8
Iselor

Na tej gierce uczyłem się angielskiego i chyba nawet jakieś sesje prowadziłem na podstawie poszczególnych questów.

ocenił(a) grę na 10
pan_dziejaszek

Na szczęście dla wielu fanów dobrego rpg od dawna Might & Magic VI ma spolszczenie napisów,
a części VII i VIII jak wiadomo miały już pełną polską lokalizację napisy+dubbing PL.

Stąd kiedyś wielu rezygnowało z grania w znakomite Might & Magic VI.
Z całej serii najwyżej cenię 6 i 7 część.

Do szóstki prócz spolszczenia warto wgrać lepsze tekstury o połowę dokładniejsze - MM6 Upscaled Textures

ocenił(a) grę na 10
Iselor

całkowicie zgadzam się z Twoim zdaniem. Wg mnie to drugie najlepsze cRPG w jakie grałem. chyba wyprzedza nawet BG 2 :) ajj zagrałbym w remake :D

ocenił(a) grę na 10
gjc44

A ja nawet ostatnio kończę (trzeci raz w życiu) MM6 i po raz kolejny jest to fantastyczna sprawa :) ale obawiam się, że remake byłby gorszy... Próbowali wielu grom robić remake'i i jakoś się nie przyjmowały (np. kolonizacja którą też uwielbiam). pozdrawiam fanów MM6 :)

ocenił(a) grę na 10
tkoomzaaskz

Might and Magic VI oraz Might and Magic VII to elita rasowych rpg :)
Warto dograć do wersji cyfrowych GOG spolszczenie, bo działa.
Oficjalne z 7 oraz porządne fanowskie do 6. Osobiście też wgrywam możliwość zmiany sterowania,
by mieć WSAD zamiast strzałek, bo nie da się grać wygodnie  strzałkami kierunkowymi  i myszką.

Niestety remaki więcej psują niż udoskonalają więc wraca się do pierwotnych wesji na modach graficznych lub remasterów dużo chętniej po raz 10 niż 2 raz po remake.

Ale remake Resident evil 1 2002 Gamecube przebił Resident evil 1 1996 jakimś cudem, bo byli całkowicie wierni. W innych przypadkach zawsze więcej psują.

Mój Top 10 cRPG niezagrożony to:
Final Fantasy 7 1997 + mody graficzne +  spolszczenie
Planescape Torment 1999 ( warto mieć remaster)
BG 2 2000 + Tron Baala( warto mieć remaster)
Fallout 2 1998
KOTOR 2003 + mody graficzne
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2004 + Unofficial Patch v9.7 + spolszczenie
System Shock 2 1999 + mody graficzne + spolszczenie
Deus Ex 2000 + mod graficzny Revision + spolszczenie
TES-Morrowind 2000 + Overhaul 3.0 paczka modów graficznych
G2NK + ogromny mod Returning 2.0 + Dx11 + Alternative Balance + spolszczenie

Ale za nimi dałbym z pewnością Wizardry 8, Might and Magic VI oraz VII,
NN2 + Maska zdrajcy, Divinity Original SIn II, Persona 5, KCD, Wieśka 3 itd.

Ostatnio zawiodły mnie mocno remaki Resident evil 3, Final Fantasy 7, Mafia 1,
ale słyszałem, że Demon's Souls remake jest udany, bo bardzo wierny z wersją z 2009 i nic nie wycięli co było dobre. Czekam też na remake System Shock 1 2021 klasyka z 1994.

Jeśli chodzi o remaki, które chciałbym zobaczyć to chyba jedynie
Wizardry 8, Might and Magic VI, Might and Magic VII, KOTOR 1,
ale sądzę, że bardzo wiele zmieniliby w nich i zrobili bardziej casualowe.
Might and Magic X z 2014 jest w starym stylu i dla obecnego pokolenia,
którzy nie grali w 6 i 7 część ta produkcja jest niegrywalna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones