PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608413}

Mobil 1 British Rally Championship

Mobil 1 Rally Championship
7,2 1 038
ocen
7,2 10 1 1038
Mobil 1 Rally Championship
powrót do forum gry Mobil 1 Rally Championship

7/10

ocenił(a) grę na 7

Gra, którą darzę ogromnym sentymentem. Swego czasu grywałem w nią najczęściej ze wszystkich samochodówek. Po kilkunastu latach wciąż pamiętałem charakterystyczne momenty niektórych tras.

Teraz po zmierzeniu się z nią ponownie: wciąż ma swoje duże plusy, ale przyznać muszę jedno... ta gra byłaby nawet jeszcze lepsza gdyby nie sterowanie autem. O ile jazda po asfalcie po jej opanowaniu staje się całkiem przyjemna, o tyle pokonywanie szutru, czy śniegu to istny koszmar. Auto ślizga się dosłownie jak jakaś kłoda umieszczona na lodzie. Niestety znacznie odbiera to grze realizmu, a dodaje tego prymitywizmu starych gier samochodowych...

A szkoda, bo poza tym nie mam właściwie zbyt wielu zastrzeżeń. Trochę trzeba się natrudzić, aby ją odpalić na dzisiejszych kompach a i tak co jakiś czas potrafi zrobić crasha do pulpitu. Ale kiedy już uda nam się ją włączyć, po pokonaniu swoich wątpliwości co do tej, dziś już archaicznej, gry nie trudno poczuć ten świetny klimat, jaki ta gra oferuje. Zawsze uważałem to za jej największy atut. Dziś ktoś mógłby powiedzieć, że trasy są nudne, wtórne i nic się na nich nie dzieje. A dla mnie to tylko dodaje realizmu i raczej zwróciłbym uwagę na to, że autorzy wiernie i pieczołowicie odwzorowali trasy na podstawie rzeczywistych map. Odcinków może nie jest jakoś oszałamiająco dużo, ale kiedy się powie, że niektóre z nich wymagają ponad 20-minutowej jazdy, to już robi wrażenie! Nie spotkałem się jeszcze z tak długimi trasami w samochodowej grze, dla tego tym większe słowa uznania. Lubię takie wyzwania, bo ta gra nie wybacza nawet najmniejszych błędów w kontroli (utrudnionej jeszcze przez sterowanie) pojazdu, dlatego trzeba być skoncentrowanym od początku do samej mety.

Jak na tamten rok ciekawie prezentuje się też system uszkodzeń, doprawdy realistyczny. Co kilka odcinków mamy okazję przenieść się do serwisu i naprawić chociaż część uszkodzeń (w zależności od tego jak wiele ich mamy) bądź pozmieniać pewne podstawowe konfiguracje samochodu. Dopiero w pewnym etapie kariery zaczynamy bardziej doceniać swoje auto i nauczeni błędami naturalnie zaczynamy zdejmować nogę z gazu na tych nieco szybszych odcinkach. To naprawdę ogromna zaleta tej gry. Poziom trudności rośnie, ale rośnie też nasze doświadczenie i coraz lepiej wiemy jak reagować. A że gra do najłatwiejszych nie należy, to trzeba się też trochę natrudzić.

Podsumowując, mimo swojego archaicznego momentami sterowania (do którego i tak idzie się jakoś przyzwyczaić i da się je z czasem całkiem dobrze opanować), gra ma dość plusów żeby chociaż spróbować się nią zainteresować.

Moja ocena: 7/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones