PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608413}

Mobil 1 British Rally Championship

Mobil 1 Rally Championship
7,2 1 038
ocen
7,2 10 1 1038
Mobil 1 Rally Championship
powrót do forum gry Mobil 1 Rally Championship

dobra

ocenił(a) grę na 9

Rozlegle trasy, dobra fizyka. Osobiście bardziej mi przypadła do gustu niz Colin.

ocenił(a) grę na 8
gontar83

Również bardzo ją lubię. Jej jedynym minusem nie dość nierealne zachowanie samochodu, które zachowuje się trochę jak pudełko suwane po lodzie. Z drugiej strony realizm uszkodzeń, długość odcinków specjalnych, odzwierciedlenie tras, cała otoczka rajdowa stoi na b wysokim poziomie (jak na czasy stworzenia gry). Darzę ją naprawdę dużym sentymentem i nawet mam ochotę sobie w nią zagrać, po tylu latach. Gdyby ktoś chciał w nią zagrać to mogę udostępnić instalkę pełnej wersji z oryginalnej płyty Komputer Świat Gry. Wystarczy napisać odpowiedź na ten post albo zostawić mi komentarz na blogu.

ocenił(a) grę na 8
aqu32

No właśnie, gdyby nie ta dziwna fizyka jazdy byłby to dla mnie prawie ideał symulacji rajdowej. Potem można było ściągnąć patch, który dodawał plik ".cfg" z możliwością zmiany fizyki jazdy. Przy dobraniu odpowiednich parametrów było już lepiej ale i tak w niektórych momentach dało się nadal odczuć trochę tą sztuczność w zachowaniu pojazdu.

ocenił(a) grę na 9
Michanjo

Świetna gra, szkoda, że na viście już nie da się jej odpalić.

ocenił(a) grę na 7
Michanjo

Moim zdaniem w tamtych latach powstało najwięcej dobrych gier rajdowych.
Rally Championship 1996 -8
Colin McRae Rally 1998 - 8,5
Mobil 1 Rally Championship 1999 - 7,5
Colin McRae Rally 2.0 2000 - 10/10
Rally Trophy 2001 - 8/10
Colin McRae Rally 3 2002 - 8/10
Colin McRae Rally 04 2003 - 8/10
Colin McRae Rally 2005 2004 - 7,5/10
Richard Burns Rally 2004 - 10/10

Przy każdej z tych gier spędziło się masę czasu :)
Każda miała coś w sobie choć prym wiodła seria Colin McRae Rally.
Najlepsze z tych 9 gier rajdowych były zdecydowanie dwie:
Colin McRae Rally 2.0 i Richard Burns Rally. Perfekcyjne.

Szkoda, że później powstawały tak przeciętne gry tego typu.
Nawet Dirt, Dirt 2 i Dirt 3 było rozczarowaniem i było dla mnie raczej gorsze od tych 9 wyżej wymienionych.
Dopiero Dirt Rally 2015 sprostał zadaniu.

Podobna sytuacja była z grami wyścigowymi serią Need For Speed.
Pierwsze części udane 1,2,3,4,5,6, w miarę Underground 1/2 i znów świetny Most Wanted.
Najlepsze z tych dla mnie były 1,3,5, Most Wanted. A najlepszą grą serii 3 część.
Później NFS rozmienił się na drobne. Chyba jedyna część z lat 2006-2017, która się mi podobała to
NFS - HOT Pursuit 2010 zrobiona w stylu NFS 3 1998.

ocenił(a) grę na 10
aqu32

Widzę, że nadal się logujesz. Oferta jeszcze aktualna, bo bym skorzystał? Mój problem opisałem niżej. Sam posiadam oryginalną polską wersję. Nie wiem czy można nazwać to "pudełkową", bo to tylko 18x13 cm etui, a w nim jedynie CD.
Pozdrawiam

ocenił(a) grę na 8
600795621

Jak znajdę płytę to udostępnię instalkę. Dawno nie grałem, ale płyta gdzieś musi leżeć.

ocenił(a) grę na 10
gontar83

Super gra, przypomina mi dzieciństwo :D

ocenił(a) grę na 8
gontar83

zgadzam się, colin dużo słabszy, no i przedewszystkim boska Martyna w tle :)

ocenił(a) grę na 9
gontar83

Wspaniała gra, grafika nawet dzisiaj nie wygląda bardzo źle i te długie trasy. Ja do dzisiaj lubię sobie czasem zagrać pomimo upływu lat.

ocenił(a) grę na 10
ElektronicznyMorderca

Jakiej platformy używasz? Nie potrafię uruchomić poprawnie nawet na XP, ekran jest taki "prześwietlony" na niebiesko. Może zainstalowałbym nawet Windows 98 dla tego celu, na którym kiedyś w tę grę grywałem.
Mam oryginalną wersję jakby co, leżała sobie długi czas i chciałem do niej wrócić najpierw jakiś czas temu i teraz ponownie. Z tyłu opakowania jest napisane w wymaganiach "Windows 95 lub 98". Próbowałem nawet do nich dzwonić jakiś czas temu, ale nie byli w stanie nic pomóc :)

Pozdrawiam

ocenił(a) grę na 8
600795621

A próbowałeś ustawiać "tryb zgodności" ? U mnie na XP gra chodziła bez najmniejszych problemów. Być może masz jakiś dziwny sterownik graficzny lub model karty - niektóre z nich mogłyby mieć problemy z odpaleniem tak starej gry.

ocenił(a) grę na 10
aqu32

Tak, próbowałem ustawiać tryb zgodności z Win98 we właściwościach po kliknięciu prawym klawiszem na ikonę. Może jeszcze pogrzebię i popróbuję w wolnej chwili. Kartę graficzną mam dość starą, GeForce GT 630, sterowniki świeże i DirectX 9.0c był dla WinXP.

ocenił(a) grę na 9
600795621

Dziwna sprawa bo u mnie ta gra od zawsze działała bez problemu na XP a na nowszych systemach nie próbowałem. Może to faktycznie kwestia sterowników. Mógłbyś sprecyzować ''ekran prześwietlony na niebiesko'' znaczy że gra się uruchamia do menu i nie działa czy w ogóle nie odpala ? Ja o ile dobrze pamiętam miałem taki problem że gdy instalowałem grę ale nie na domyślnym katalogu na dysku c tylko gdy wskazałem inną lokalizację instalacji to gra z jakiejś przyczyny nie działała poprawnie albo nawet się nie uruchamiała chociaż mogłem coś pokręcić bo już nie pamiętam dobrze tej sytuacji.

ocenił(a) grę na 7
600795621

Ta gra działa bez problemu nawet na Win 10 64-bit.

ocenił(a) grę na 7
ElektronicznyMorderca

Z wszystkich najlepszych gier rajdowych z lat 1996-2004 ta miała najdłuższe odcinki.
Gra ma polskiego pilota, którego nie da się zapomnieć.
Z polskim pilotem tylko mam:
Mobil 1 Rally Championship 1999
Colin McRae Rally 2.0 2000 (Hołowczyc)
Rally Trophy 2001 (Gulczas)
Colin McRae Rally 04 2004
Colin McRae Rally 05 2004

Przy reszcie mam angielskiego. Nawet w tak znanych jak Colin McRae Rally 3 2002,
Richard Burns Rally 2004 oraz Dirt Rally 2015 nie posiadam polskich.
Widziałem tylko próbki na youtube z Dirt Rally 2015.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones