PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606177}
7,7 3 298
ocen
7,7 10 1 3298
Neverwinter Nights 2
powrót do forum gry Neverwinter Nights 2

Grać! Dzięki niemu przekonałam się, że RPG w 3d jest lepsze niż izometryczne, bo jest co podziwiać z bliska - budynki, czary, przeciwnicy (smoki, golemy czy demony) robią większe wrażenie.

PLUSY:
- muzyka
- fabuła (rozkręca się powoli, ale wciąga i jest przejmująca)
- towarzysze, choć paladyn znowu jest specem od przynudzania
- dialogi
- j.w. ładne widoczki, architektura, dopracowany wystrój
- zamek i zarządzanie nim
- humor (drużyna, która wyruszała na nasze "questy" :D)

MINUSY
- znajdujemy za dużo dobrych przedmiotów, bo potrzeba sporo złota dla zamku (craftingu w ogóle nie ruszałam, bo po co)
- losowe przedmioty w skrzyniach, w sarkofagu można znaleźć "skarb" typu 15 sztuk złota! (przez co nie zaglądałam wszędzie)
- zakończenie!
- postacie mi się zacinały / przerywały atak / zostawały w tyle
- drobne, ale częste błędy typu przenikanie kamerą przez ściany, postacie wychodzą poza kadr w trakcie filmu
- gra zwalnia gorzej niż dużo nowsze tytuły

Czekam na Neverwinter Nights 3. :)

ocenił(a) grę na 9

Witaj.
Ja osobiście nie czekam na NWN3 bo nawet jeżeli się pojawi to nie spodziewam się niczego odwołującego się do klasyki D&D i CRPG na poważnie ale chciałbym się mylić.

Co do dwójeczki, gram właśnie na najnowszej wersji z trzema rozszerzeniami i trochę mnie irytują nie tylko pozamykane sarkofagi w których znajduje " zwykłe bełty" ale też silni przeciwnicy którzy bardzo często pozostawiają po sobie tylko same śmieci. Moim zdaniem powinno to działać na tej zasadzie - zabijasz przeciwnika, możesz wziąć jego broń, pancerz i jakąś losową rzecz typu miksturka, złoto. Poza tym za mało jest skrzyń szafek, domostw do których można wejść na mapie.

Co do zawieszania się członków drużyny, taki urok SI w tej grze, jest bardzo niedopracowana. Skrypty taktyczne totalnie uproszczone. Warto wspomagać się na włączonym SI klawiszem "V" wydając komendy atakuj, chroń, zostań itd.
O ile działa to na członków druzyny to na przywołańców nie zawsze.

Co do tworzenia przedmitów,, sam nie wiem jak to rozgryźć, takie inwestowanie umiejstności w tworzenie zwykłych broni i pancerzy jest kompletnie nieopłacalne, lepsze zbroje można już na samym początku kupić w sklepie albo znaleźć. Alchemia wydaje mi się perspektywiczna, albo tworzenie magicznych przedmitów, ale jak będzie zobaczę bo jestem dopiero w dzielnicy handlowej Neverwinter.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones