PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606177}
7,7 3 298
ocen
7,7 10 1 3298
Neverwinter Nights 2
powrót do forum gry Neverwinter Nights 2

I już tłumaczę dlaczego. Jestem fanem cRPG, NWN pierwszą część przeszedłem trzy razy. W NWN 2 jest wiele fajnych elementów - świetna oprawa audiowizualna, bardzo
dobrze pomyślany interfejs, w miarę interesująca fabuła - chociaż nie umywa się do części pierwszej.

Ale to wszystko ginie i jest całkowicie zmarnowane poprzez masakryczne zoptymalizowanie gry!

Po pierwsze - mam komputer łatwo przekraczający rekomendowane wymagania dla NWN 2, a pomimo to czas ładowania kolejnych lokacji wynosi nieraz około dwóch
minut. To jest niedopuszczalne. Nawet kiedy obszar jest załadowany i pozostaje tylko wejść do budynku, pojawia się ekran wczytywania lokacji. W takich ogromnych grach
jak Fallout 3 czy Skyrim wejście do budynku trwało tyle, co trzaśnięcie drzwiami - kto tak spartaczył NWN 2 pod tym względem, nie wiem.

Po drugie - punkty doświadczenia. Szlag mnie trafił, kiedy zauważyłem, że awans na wyższy poziom następuje dokładnie w momencie wyczyszczenia danej lokacji. Co za
głupota! W ten sposób 80% przyjemności z awansu idzie się je....! Resztka iluzji, że gra nie jest absolutnie, kompletnie, całkowicie, betonowo LINIOWA, zostają zniszczone.
Co za szkoda!

I wreszcie po trzecie i najważniejsze - FILMIKI. Ja cież pier...! Połowę tej gry się ogląda, a nie gra. Tak nie można. To tak, jakby reklam było więcej niż filmu. Zrobiłem
eksperyment i między I a II aktem nie klikałem, tylko pozwoliłem wszystkim się wypowiedzieć - od Zeeaire poczynając, na Sandzie kończąc. Efekt? 17 minut wpatrywania się
w monitor. TO JEST PARANOJA! To jest zbrodnia w świecie gier. Co za idiota to wymyślił?

Ogólnie oceniam tak:

Oprawa audiowizualna - 9,
Interfejs - 9,
Fabuła - 7,
Grywalność - 3.

Ocena ogólna 6/10, ale tak jak mówiłem - nie polecam! Zaprzepaszczona szansa na niemal idealną grę. Szkoda!

ocenił(a) grę na 10

Nie mogę się zgodzić.
1. To musi być problem sprzętowy u Ciebie, albo jakaś trefna wersja gry. Nigdy nie odczułem tego problemu.
2. Kompletna głupota. Awans następuje kiedy wbijesz tyle expa by awansować. Zależy to od tego jak dokładnie zwiedzasz lokację, liczbę wykonywanych questów itp.
3. Cutscen jest sporo, ale jak zauważyłeś MOŻNA je pominąć. Rozumiem, że istnienie dodatkowego contentu do którego nikt Cię nie zmusza to wada?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones