PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726301}
7,2 2 215
ocen
7,2 10 1 2215
Outlast 2
powrót do forum gry Outlast 2

chwyta za serce

ocenił(a) grę na 9

Jest to tytuł który posiada tę zdolność, że potrafi chwycić za serce. Piszę teraz o artystycznej stronie gry - historii, muzyce, także o odwzorowaniu graficznym. Gracz zostaje stopniowo wprowadzany nie w jedną, ale w dwie odrębne historie. Jedna jest przerażająca i zarazem dojmująco smutna, druga może nieco mniej przerażająca ale równie smutna i tragiczna. Emocji jest co niemiara, ale trzeba śledzić uważnie akcję, nie śpieszyć się z grą, bo z historią zapoznajemy się głównie za pomocą dokumentów które trzeba odnajdywać. Jeśli będziemy się rwać do przodu na złamanie karku to ciężko będzie zrozumieć jej sens. Szczególnie że w grze są jeden czy dwa dokumenty które stawiają wszystko na głowie - ale żeby je znaleźć trzeba po prostu eksplorować środowisko.
Sama rozgrywka nie dostarcza nawet 1/10 emocji które może dać wdrożenie i zrozumienie fabuły. Ogólnie rozgrywkowo gra lekko kuleje, wcale nie jest jakoś niezwykle trudna ani straszna, grając pierwszy raz jak jeszcze nie wiadomo gdzie iść to trzeba się trochę poskradać, ale za drugim razem w większości wystarczy przebiec z pnkt A do B potem C i tak dalej. W dodatku w grze istnieje bug na nieskończoną energię baterii - gdy gra zapisuje, a robi to praktycznie co kilka minut wystarczy wyjść do menu i wczytać ponownie - i bateryjka się regeneruje. Dzięki temu praktycznie przez całą grę miałem max ilość baterii, 6 albo osiem.
Za to klimat jest idealny, pierwszorzędny. Groza, rozpacz, niepewność, niewyobrażalny apokaliptyczny terror, niezrozumiałe okrucieństwo, poczucie osamotnienia - wszystko tu jest. W grze dzieją się dwie równoległe historie, i każda buduje swój własny klimat i napięcie. Muzyka to kolejny majstersztyk, muzykę z tej gry bez niczego można nazwać po prostu sztuką. Nie wiem jak to jest, muzyka tzw. popkultury to coraz więcej, coraz gorszego chłamu, ale ilekroć biorę jakąś grę do ręki - ( np grałem ostatnio w bloodborne) to muzyka zawsze reprezentuje najwyższy poziom i miło się słucha nawet poza grą.
Graficy odwalili świetny kawał roboty. W tej grze można zrobić skrina praktycznie gdziekolwiek i mieć niezłą tapetę na komputer. Tutaj zaspojleruję leciutko - jedna z kilku rzeczy które mocno zaburzyły mój spokój zdarzyła się już pod koniec gry - kiedy jesteśmy już przy wejściu do kopalni, zaczyna padać krwawy deszcz - a przy wejściu rząd okaleczonych zwłok - i nie zwróciłbym pewnie na nie uwagi, bo zwłok było w grze co niemiara - gdyby nie jedne z nich - ręce potwornie wygięte do tyłu łańcuchami, wydłubane oczy, prawie oderwana od szczęki głowa, wyprute wnętrzności, nieludzki, okaleczony grymas. Mocno zapadło mi to w pamięć, a nie uważam się za jakiegoś wrażliwca.
Kolejny majstersztyk to zakończenie, wystarczy że napisać - historia Blake'a została zakończona w piękny i niezwykle smutny sposób. Polecam tę grę wszystkim, i polecam do tej gry cierpliwość, bo najlepsze co ta gra oferuje to sama historia. Mam nadzieję że doczekamy się jakiegoś dlc.

ocenił(a) grę na 7
vladtrapez

Było sporo dobrych gier w tym gatunku.
Choćby ze starszych gier Resident evil 1 i 2 oraz remake 1, Silent hill 2, Alone in the dark 4,
System shock 2, a z nowszych Outlast 1,2, Resident evil 7.
Z najlepszych survival horrorów polecam obowiązkowo wszystkie te poniżej. Blisko 30 gier.

Ze starszych z widokiem z trzeciej osoby:
Resident evil 1 1996 - 10
Resident evil 2 1998 - 10
Resident evil 3 1999 - 8,5
Resident evil Code Veronica 2000 - 8,5
Resident evil 1 remake 2002 - 10 (wydana dopiero w 2015 na PC w HD)
Resident evil 0 2002 - 8,5 (wydana dopiero w 2016 na PC w HD)
Silent hill 1 1999 - 9
Silent hill 2 2001 - 10
Silent hill 3 2003 - 8,5
Blair Witch Rustin Parr 2000 - 9
Alone in the dark 4 2001 - 10

Ze starszych z widokiem z pierwszej osoby:
Blood 1 1997 - 8,5
Alien vs Predator 1 1999- 8,5
System Shock 2 1999 - 10
Clive Barker's Undying 2001 - 9


Z nowszych gier z widokiem z trzeciej osoby:
Dead Space 2008 - 8
Alan wake 2010 - 8
Evil within 2014 - 8,5
Resident evil Revelations 2012 - 8
Resident evil Revelations 2 2015 - 8,5
Evil within 2 2017- pewniak (premiera 13 października)
Resident evil 2 remake 2018 (pewniak)

Z nowszych gier z widokiem z pierwszej osoby:
Amnesia 2010 - 8,5
Outlast 2013 - 9
Obcy izolacja 2014- 8,5
Resident evil 7 2017 - 9
Outlast 2 2017 - 9

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones