PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606961}

Resident Evil 5

Biohazard 5
7,3 5 592
oceny
7,3 10 1 5592
Resident Evil 5
powrót do forum gry Resident Evil 5

absurd

ocenił(a) grę na 6

Możliwe że to najgorsza część, oceniając zombie z kuszami, zombie obstawiających teren na ciężkich karabinach.
Gdybym chciał ponapierdalać do gości z karabinami zagrał bym w call of duty lub gta i wiele innych... i akurat w grze gdzie jest plan rozjebać jakiś tempawych zombie, one dostają karabiny i obstawiają teren... absurd.

ocenił(a) grę na 6
MateuszMTZ

6-stka też jest słabiutka.

Ale obecnie Capcom ma świetną passę.
Odświeżony Resident evil remake HD 2015, Resident evil 0 HD 2016,
Resident evil Revelations 2 2015, Resident evil VII 2017, Resident evil 2 remake 2019.
Odświeżenie Re 4 HD też bardzo udane z 2011 pod Ps3 i 2014 pod Pc wreszcie z obsługą myszki, bo konwersja z 2007 miała tragicznie sterowanie na samej klawiaturze.
Czwórka mimo zmiany koncepcji wiele zyskuje na wersji HD oraz dzięki słabym 5 i 6,
które pokazały, że czwórka wcale taka zła nie była. Jako gra akcji świetna, jako horror średnia.

Re 2 i Re remake HD > Re 1, 4, 7, Remake 2 > Code Veronica, 3, 0, Revelations 1,2 > 5 i 6
Code Veronica być może powinna być wyżej i jestem nieobiektywny, bo też przechodziłem wersje, gdzie sterowanie wiele mi psuło rozgrywkę, bo to było na emulatorze Dreamcast.

ocenił(a) grę na 6
returner

Chętnie zagram w remake 1,2,4 i 3 kiedy będzie już trójka... 7 też zapewne i wezme pod uwage revelations obie częśći w najbliższym czasie, code veronica muszę sprawdzić bo akurat nie znam.

ocenił(a) grę na 6
MateuszMTZ

Osobiście tak oceniłbym całą serię:
Re 1 - 10
Re 2 - 10+
Re 3 - 8,5
Re CV - 8,5
RE 0 HD - 8,5
Re HD (remake 1) - 10+
Re 4 HD - 8,5+
Re 5 - 6,5
Re 6 - 6,5
Re Revelations 2013 - 8
Re Revelations 2 2015 - 8,5
Re 7 - 9
Re 2 remake - 9

Jeśli pominąłeś pierwsze części z lat 1996-2000 (1,2,3, CV) to obecnie można rozpocząć śmiało od odświeżeń.

Chronologicznie:
Re 0 HD (prequel 1 odświeżony w 2016 bardzo spójny z remakiem 1, bo te gry powstały obie w 2002)
Re HD (remake 1 odświeżony w 2015, a pierwotnie gra ukazała się w 2002 tylko na Gamecube)
Re 2 remake
Re 3 remake - Prawdopodobnie niebawem zapowiedzą
Re CV
Re 4 HD

Re Revelations 1 i 2 to spin offy dziejące się między głównymi częściami.
Revelations dzieje się między 4, a 5 częścią. Revelations 2 znów między 5-tką, a 6-tką.
Rozgrywka w nich to takie połączenie pomysłów starych i nowych residentów.


Re 7 też świetna, ale zupełnie inna od reszty części.

ocenił(a) grę na 6
returner

Dzięki za taki dokładny rozpis :)
Wszystko stało się jasne.
Zaczne od 0 HD i po koleji przez kolejne części.
Widać że jesteś fanem i wiesz chyba wszystko w tym temacie

ocenił(a) grę na 6
MateuszMTZ

Residedent evil Revelations 1 i 2, 7, remake 2 bardziej przypominają starsze części niż 4,5,6.
Mają klimat horroru i elementy przygodowe, które były fajne w 1,2,3,CV, 0, remake 1.

Revelations 2 z 2015 ma podobny gameplay jak Evil within 2014
Polecam kiedyś w przyszłości przejść Tobie zarówno Re Revelations 2 i Evil within.
Evil within 1 i 2 tworzył Japończyk, który grzebał wcześniej przy Re remake 1 i Re 4.

Po świetnych wynikach sprzedaży Re 2 remake rzekomo Re 3 remake ma zadebiutować na początku 2020 roku w styczniu. Za grę niestety ma odpowiadać zwnętrzne studio, a nie Capcom.
W czerwcu się okaże ile w tym prawdy. A jeśli tak to nadal nie wiadomo czy Capcom udostępni im do prac swój silnik na którym powstały Re 7 i Re 2 remake.
Capcom tworzył remake dwójki ponad 3 lata, a inne studio ma dostać tylko rok czasu.
Dziwnie to trochę brzmi.

ocenił(a) grę na 6
returner

Trochę tak, może uda się z tą trójką pozytywnie. Chętnie bym zagrał w tak zrobioną trójke jak remake 2.
Evil within 1 akurat grałem, przeszedłem, gra była w porządku

ocenił(a) grę na 6
MateuszMTZ

Mam nadzieję, że nie popsują tego. Mają bazę w postaci Re 2 remake.
Jak wiadomo trójka dzieje się w tym samym czasie do dwójka.
Nawet na moment też odwiedzamy komisariat z dwójki, ale większość gry to lokacje z różnych regionów miasta Racoon city. Ściga nas potężny Tyrant zwany Nemesis, który przypomina MrX z Re 2. Niestety w trójce jest tylko jeden scenariusz, a nie jak w jedynce i dwójce, że dla całej gry trzeba przejść dwoma postaciami.

ocenił(a) grę na 8
MateuszMTZ

W RE 4 pod koniec było to samo ;) Ale fakt, 5 to już gra akcji, która wiele zaciąga z amerykańskich filmów o bohaterach ratujących świat. Chociaż przymykając na to oko to nadal bardzo fajna gra :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones