PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=711334}

Resident Evil 7 biohazard

Biohazard 7 resident evil
8,2 5 128
ocen
8,2 10 1 5128
Resident Evil 7 biohazard
powrót do forum gry Resident Evil 7 biohazard

zdecydowanie najlepsza część, inna niż wszystkie, zaryzykowali, i w mojej ocenie będzie sie im to opłacić :) OGIEŃ!!!!!

floster79

No niestety - najlepsze są trzy pierwsze części, z naciskiem na dwójkę. Od czwórki ta seria powinna zmienić nazwę. Siódemka trochę nawiązuje do części pierwszej, ale to wciąż nie jest Resident Evil z prawdziwego zdarzenia.

Egon_Olsen

hym trudno sie z tobą nie zgodzić, 2cz. również uważam za jedna z lepszych, generalnie 7 urzekła mnie tym ze coś tam zaczęli zmieniać, poszli trochę w innym kierunku, uzyskali namacalny wręcz klimat, i w końcu popchali ta serie do przodu, bo ostatnie dwie części to już wałkowanie tego samego tematu, gdybym ja miał oceniać to bym wybrał na pierwszym miejscu jednocześnie 2i7, a później 4,3,5,6 i ta nieszczęśliwa kod weronika ;)

ocenił(a) grę na 9
floster79

Ja uwielbiam Re 1,2,3,Code Veronica, remake, 0.

Od 4 części do 6 seria była inna nastawiona na akcje, nie była już z
gatunku surrival-horror i nie było zagadek więc była równia pochyła w dół.
Oczywiście 4 wyraź nie lepsza od 5 i 6. Ale te części były rozczarowaniem.

Podobały się mi też Silent hill 1,2,3, Blair witch-Rustin parr 2000, Alone in the dark 4 2001 oraz
Alan wake 2010. Czuję, że Resident evil 7 też się spodoba, bo nowy Re wrócił na właściwe tory.

ocenił(a) grę na 8
returner

RE5 to była świetna gra, które sprzedała się bardzo dobrze.
Natomiast RE6 miała nierówny poziom. Kampania Leona była genialna, ale inne słabsze.

ocenił(a) grę na 9
floster79

echh....miło jest usłyszeć że dobrze było nie grać w poprzednie części i móc zachwycać się siódemką :P , ale zaciekawiliście mnie tą dwójką

ROBERTHUNT

no 2 była jak na tamte czasy nieziemska :)

ocenił(a) grę na 9
floster79

czyli pewnie teraz pikseloza wybije mi oczy :) ale ok jak skończe 7 to obadam....

ROBERTHUNT

ja grałem na ps to jak na tamte czasy było ok. ale generalnie to tam nie jest ważne, istotna jest grywalność w tej części, choć tak jak piszesz teraz to może wyglądać trochę śmiesznie hehe

ocenił(a) grę na 9
floster79

Obecnie powstaje oficjalny remake Resident evil 2. Premiera w 2018.
Jeśli będzie tak dobrym remakiem jak remake 1 z 2002,
który dopiero w 2015 był wydany na Pc w HD to jest na co czekać.
Najlepsze części Residenta to 1,2, remake 1.
Ostatni Resident 7 z 2017 też był udany. Powrót do korzeni. Horror.
Zresztą już Resident revelations 2 z 2015 był tym na co czekali fani.
Resident revelations 2 to taki mix starych i nowych residentów,
który styl ma podobny do Evil within 2014.
Jak wiadomo twórca Evil within maczał palce przy Re 1, Re 1 remake i Re 4.
Gra miała wiele wspólnego z serią Resident evil.
Natomiast grając w Resident evil 7 ma się wrażenie, że styl tej części jest w
sporej części skopiowany z gry Outlast z 2013. Ciężko być oryginalnym.
Resident evil 7 i Outlast 2 to gry z 2017, które nawet styl graficzny mają
bliźniaczo podobny. Z tym, że Resident 7 tylko w pierwszej połowie gry jest udanym horrorem, a od połowy gry gdzieś czar pryska.
Outlast 1 i 2 potrafią straszyć do końca gry.
Polecam te gry jak przypadł tobie do gustu Re 7.
W obu częściach bohater ma kamerę i nagrywa.
Bez podświetlenia w wielu lokacjach nic nie widać.
Ciekawostką jest, że w tej serii nie idzie zabijać. Należy unikać i chować się
przed zagrożeniem co jeszcze bardziej potęguje grozę.

ocenił(a) grę na 9
returner

RE7 to nie jest powrót do korzeni serii.
Jak dla mnie postanowiono pójść w ślady najlepszych survivali w historii i zrobiono grę w uniwersum RE, która jednak klimatycznie i fabularnie jest znacznie bliższa SH.

ocenił(a) grę na 9
Dealric

Pierwsze gry z serii to były survival horror
(zwłaszcza mowa o 1,2, remake 1),
a części 4,5,6 to gry akcji.
Więc jak najbardziej RE revelations 1,2 i Re 7 to są gry dla fanów, którzy byli od początku z serią i przypadło im do gustu, gdy te gry były horrorami, a nie strzelankami jak 4,5,6 część.



ocenił(a) grę na 8
returner

Dodałbym tylko, że RE5 to było połączenie horroru z grą akcji.
W RE4 nie grałem, a RE6 to w przypadku misji Leona był również częściowo horror połączony z akcją.

ROBERTHUNT

Jeśli jeszcze nie grałeś w dwójkę, to za miesiąc wychodzi nieziemsko odje*any remake.

ocenił(a) grę na 9
ZiD0

Faktycznie , dzięki za info !!! :) , mam tylko nadzieje że tego nie spartolą , bo z tym odświeżaniem kultowych gier to różnie bywa ;)

ocenił(a) grę na 9
Egon_Olsen

4 była jeszcze spoko - brak możliwości biegania i strzelania, trudni przeciwnicy i dobra atmosfera. Problem stanowi 5, która zmieniła to w durny shooter z zombie w tle. Tu mamy reboot - umbrela jeszcze nie siedzi w zombie (ma się pojawić w dlc, eh) ale wyraźnie czuć horror. Mało amunicji, sporo skradania itp. Zgodzę się jednak, że gra zbyt mocno stara się być "silent hilllem" W końcu zombie i wirusy są mniej straszne niż niewiadoma.

ocenił(a) grę na 8
kiogu1

RE5 to była świetna gra. Ostateczne starcie z Weskerem było genialne.

Egon_Olsen

Wedlug mnie najlepsza jest1. Pozniej wlasnie ta - 7, ( swietnie wyszla im ta czesc) i Code Veronica razem z 2. 4 jeszcze do zaakceptowania. Reszta to pomyje.

Zreszta jestem fanem Silent Hill. wiec zawsze doszukuje sie w RE mniej lub bardziej podobnych klimatow.

ocenił(a) grę na 9
Aretus

RE 1,2, remake 1 moim zdaniem to najlepsze części.
Dalej 7, 0, 3, Code veronica.
Dopiero za nimi 4 i Revelations 2.
Dalej Revelations 1. A na końcu 6, a za nią 5.

floster79

Tomasz Klich Yt

ocenił(a) grę na 8
floster79

Nie pisz bzdur. RE7 to nie jest żadna najlepsza część. RE Revelations 2 była zdecydowanie lepsza.
Miałeś dwa wątki dziejące się w półrocznym odstępie czasu i bardzo satysfakcjonujące zakończenie do wyboru. Dla fanów dramatu (bad end) lub typowe gdzie wszystko kończy się dobrze (happy end).
W RE7 jest tylko jedno zakończenie i w dodatku słabe.
Rozegranie wątku Eveline beznadziejne.

pawel_nowakk

ty mi nie mów co mam pisać, stwórz se swój temat i tam wylewaj swoje żale, nic ci do tego która dla mnie część jest najlepsza, a która najsłabsza, dorośnij w końcu

ocenił(a) grę na 8
floster79

A ty grałeś w inne części? Jeśli tak, to w które?

pawel_nowakk

1-7, plus kod weronika, pierwsze 3 ok. ale 4-6 to juz jeden i ten sam schemat, w 7 zrobili cos innego dla tego dla mnie najlepsza czesc, choc i tak 2 dlugo mi nic nie zastępowało

ocenił(a) grę na 8
floster79

Pamiętam że RE5 było świetne, a RE6 miało nierówny poziom, to znaczy nie wszystkie kampanie były bardzo dobre.
RE7 miało wyjątkowo prostą i jednowątkową fabułę.

pawel_nowakk

pod tym względem masz racje, ale nie przejadała ci sie trochę ta seria ? non stop to samo ? a w 7 to poszlo w całkiem innym kierunku, cos innego jak na ta serie ?

floster79

a z innej beczki grales moze juz w horizona / jak tak , to jak ci sie podobał ? dla mnie miazga ;)

ocenił(a) grę na 8
floster79

Horizon 2014?

pawel_nowakk

horizon zero dawn ?

ocenił(a) grę na 8
floster79

Przecież ja gram na PC, a to jest na PS4.

ocenił(a) grę na 8
floster79

To że nie było bohaterów znanych z poprzednich RE mogę uznać za plus.
Wreszcie coś całkiem nowego i nastawionego na czysty horror.
Chociaż doskonałe Revelations 2 też było w pełni horrorem.

pawel_nowakk

otóż to ;)

ocenił(a) grę na 9
pawel_nowakk

RE 5 jest uznawana za najgorszą część serii.

returner

mi sie niepodobała 6cz. i kod weronika

ocenił(a) grę na 9
floster79

Wiadomo 5 i 6 to były najmniej udane części tej serii.
Co do Code Veronica to zdania są podzielone,
bo z jednej strony gra jest w stylu starych dobrych residentów jak
1,2,3, 0 i remake 1, ale też trochę się różni, bo to był pierwszy RE z 3d.
Ja osobiście tą grę przechodziłem tylko raz i do tego na emulatorze,
dlatego było mi trudniej ją przejść niż nawet 1 i remake 1 przez
ograniczenia tego emulatora. Inne części wyszły na Pc i
większość starszych części przechodziłem po 2-3 razy.

Resident evil 1 1996 - 10
Resident evil 2 1998 - 10
Resident evil 3 1999 - 8,5
Resident evil Code Veronica 2000 - 8,5
Resident evil 1 remake 2002 - 10 (2015 na PC w HD)
Resident evil 0 2002 - 8,5 (2016 na PC w HD)
Resident evil 4 2005 - 8,5
Resident evil 5 2009 - 7
Resident evil 6 2012 - 7,5
Resident evil Revelations 2012 - 7,5 do 8,0
Resident evil Revelations 2 2015 - 8,5 (styl Evil within)
Resident evil 7 - 9 (styl Outlast 1,2)

Ktoś kto zagrał w Evil within 2014 czuł się jak ryba w wodzie grając w Resident revelations 2 2015.
I podobnie było z Resident evil 7, jeśli wzięli się za nią fani Outlast 1,2.
Zastanawiam się nad dodatkiem do Outlast 1 czy warto sprawdzić.

returner

evil within rewalka, juz za niedlugo 2cz., co do outcasta to niestety sie zawiodłem, nie tym ze nie było klimatu, bo tego akurat bylo w nadmiarze , ale kurde to ze sie nie szlo niczym bronic, to dla mnie porażka, i to ze wszędzie były baterie do kamery, wiem wiem to tylko gra, to tak to mialo właśnie wyglądać, zgodzę sie, niestety mi taka forma nie podeszła niestety

ocenił(a) grę na 9
floster79

Mi to podeszło w Outlast, bo to było dość oryginalne.
Klimat był. Specjalnie trudne i długie też nie były.
RE 7 kopiował z tej gry i wyszło na plus.
Zwłaszcza, że pierwsza połowa gry to był głównie horror i unikanie wroga w stylu Outlast, a druga połowa gry bardziej sieczka i była wyraźnie gorsza niż to co było w pierwszej połowie.

returner

no tak tylko ze w R7 sie szlo bronic, atakować, a w outkastach tylko sie chować lub uciekać, nawet jak na grę to mało realne, żeby nie szlo sie czymś rzucić itp.

ocenił(a) grę na 8
returner

I te twoje idiotyczne oceny gier z serii RE. Nie masz pojęcia o ocenianiu. Przyznaj baranie że jesteś fanem pierwszych części i tyle. Nie pisz bzdur, że te nowe części były gorsze.

ocenił(a) grę na 8
returner

@returner - ty jesteś wyjątkowo głupim człowiekiem. Piszesz takie dyrdymały, że brak słów. RE5 to bardzo wysoko oceniania gra, której sprzedaż była sukcesem.

ocenił(a) grę na 9
pawel_nowakk

Ułomie twoje zdanie nikogo nie obchodzi. Nawet nie masz ukończonych studiów tylko pewnie zawodówkę.
Nawet nie grałeś w najlepsze survival horrory tylko w same nowe gry.
I przyznawałeś wysokie oceny przeciętniakom jak RE 5 9/10 czy
10/10 czemuś takiemu jak Resident revelations 2.
To, że coś się dobrze sprzedaje nie znaczy, że ma dobre oceny.
Na każdym portalu Re 5 i 6 to najniżej oceniane części.
To tak jakby dawać 10/10 Obcemu 4, Prometeuszowi,
a nie widzieć nigdy Obcego 1 i 2.
Nowe części Residenta są gorsze i to jest fakt imbecylu,
który zawsze udowadnia, że ma IQ w okolicach 50.
Każdy fan serii to przyznaje.

ocenił(a) grę na 8
returner

@returner - ty jesteś wyjątkowo upośledzonym głąbem. Takim, któremu nawet leczenie nie pomoże.
Weź zrób przysługę dla innych i nie wypisuj tych swoich bredni o RE ty chory imbecylu.
RE5 to była świetna gra, a Revelations 2 to arcydzieło.
Natomiast RE6 było już słabsze, ale kampania Leona nadal rewelacyjna.
Faktem jest to że jesteś upośledzonym debilem. Żal mi twoich rodziców, że zrobili takie gówno jak ty.

ocenił(a) grę na 7
returner

https://www.youtube.com/watch?v=n5yQk7y20oY

ocenił(a) grę na 1
floster79

Jak przelaczyc widok z pierwszej osoby na widok za trzeciej osoby w tej grze?

ocenił(a) grę na 10
GTA1

Nie można :) Nacisk na FPP dla większego klimaty :)

tomcruise

Wiekszy klimat ? Lol, dzisiejsze pseudo horrorowe gowna z klimatem nie maja nic do czynienia i widoki fpp czy nawet vr im w tym nie pomoze ... Do takich klasykow jak Sireny, Silenty, Obscure, Kuon to moga sie jedynie niesmialo usmiechac zza rogu i zazdroscic im pozycji i legendarnosci pod kazdym wzgledem.

ocenił(a) grę na 8
tomcruise

Dokładnie, bardzo dobra gra

ocenił(a) grę na 10
arieljarosz

Ojj tak! Czekam na więcej.

floster79

Jak dla mnie rewelacja a w nie w jeden horror gralem, a jesli chodzi o kino to ogladam horrory od dziecka , dobra gra ( a zaczalem od RE 1 gralem z bratem na zmiane bo sam sie balem :D)

lokhy

tak wyszlo ze mialem wtedy 10 lat

floster79

Nigdy nie grałem w żadnego Residenta, ale za to grałem w Outlasty i właśnie takie coś lubię. Gęsty klimat, fajna historia, poczucie osaczenia.
Kupiłem dzisiaj na Steamie, bo jest promocja i chciałem tylko spróbować jak się w to gra, a tymczasem wciągnęło mnie na prawie dwie godziny. 
Podoba mi się oszczędność w muzyce. Zamiast nachalnego instrumentarium grozy jest cisza i lekki ambient.  

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones