PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608418}

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste niebo

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky
7,6 3 166
ocen
7,6 10 1 3166
S.T.A.L.K.E.R.: Czyste niebo
powrót do forum gry S.T.A.L.K.E.R.: Czyste niebo

Zwykły szwindel

użytkownik usunięty

Większość lokacji to te same co w Cieniu Czarnobyla i mnie żadne tłumaczenia nie obchodzą. Nie znam drugiej tak wtórnej gry. Początek na bagnach nuda, potem nuda, bo to już było. Gra nie warta grania. Dopiero w 2/3 się robi ciekawie w Czerwonym Lesie, potem zaraz od Limańska robi się znowuż frustrująco. Koniec rozczarowujący. Darujcie sobie. A jak jesteście przekorni (albo głupi :)) no to wymieniam zalety i wady:

+ kapitalne zachowanie przeciwników. ciągle się przemieszczają, napierają
+ gra jest trudna. ciężko o te pier** bandaże, a są konieczne, czasem też kończy się amunicja
+ frakcje, wojny frakcji. nie pamiętam jak to było w cz. 1, ale mam wrażenie, że tutaj jest niebezpieczniej. całą grę toczą się walki o tereny

- jednak za często słychać wołanie o pomoc, bo ktoś atakuje
- nie można spać. to te same lokacje, więc chcę chociaż klimatycznie nocą połazić, ale nie da się, trzeba by przeczekiwać
- gaszę latarkę, a przeciwnicy i tak mnie widzą
- MUTANCI W PDA!!! qrde nawet ich cel podróży :D
- BUGI takie, że trzeba wyłazić do windowsa albo czasem są problemy z save'em
- skrypty. idziesz po pda / włazisz na wysokość, nieważne, w każdym razie zadanie zakończone. i nagle słyszysz nalot przeciwników. parę razy tak jest, ograne to
- gram na drugim poziomie trudności i miejscami jest wściekle trudno
- a zapis ZA DŁUGO SIĘ WCZYTUJE

Moim zdaniem twórcy cwaniaczki wymyślili bubla do lokacji z pierwszych części. Nawet muzyczka w menu ta sama. ODRADZAM, grajcie w 1 i 3

użytkownik usunięty

Aha i jeszcze jedno. Fabuła jest taka, że jesteśmy chłopcem na posyłki dla tych, co wiedzą gdzie szukać Striełoka. Nic ciekawego.

ocenił(a) grę na 9

Wolę tą część od jedynki chodźby dlatego że w końcu można ulepszać i naprawiać sprzęt oraz dzięki wojnom frakcji zawsze się coś dzieje. Z perspektywy czasu dlatego wolę wracać do czystego nieba a nie zewu czarnobyla.

Co do minusów:
- Jeżeli chcesz być niezauważonym to warto poza zgaszeniem latarki iść skradając się. Należy założyć że wróg też ma PDA. Dobrze że dodano noktowizor - trochę pomaga przy zgaszonej latarce.
- Co do bugów - zależy od wersji - ja spatchowałem do 1.15 bodaj i save'y u mnie działają bez problemu a gra nie wywala do windy. Gdy miałem jedną z pierwszych wersji to rzeczywiście gra była niestabilna.
- Przez skrypty gra jest bardziej przewidywalna - to fakt, ale mi się podoba to, że przeciwnicy się nie respią w nieskończoność jak w jedynce. Pamiętam, że będąc w magazynach wojskowych miałem problem z wyjściem bo NPC pojawiali się znikąd i ich liczba nie malała.
- To że jest wściekle trudno to minus, ale na plus jest zachowanie przeciwników - trochę w tym niekonsekwencji, bo trudność gry bezpośrednio z tego wynika.
- Bagna się nie podobają - mi też. Ale Limańsk mistrzowsko zaprojektowany. Te osiedla, klatki w blokach, place zabaw wyglądają zupełnie jak u nas. Co do lokacji jest powtarzalność, ale są niuanse które urozmaicają. Na przykład w Instytucie Agroprom wejdziesz pod ziemię, ale możesz zbadać inną część kanałów niż w jedynce. Umiejętnie grając można względnie szybko dojść do etapu, gdzie Kordon i inne lokacje fabularnie ma się za sobą. Więcej jest Czerwonego Lasu czy Limańska.

Myślę, że warty jest podkreślenia handel w tej grze. Każdy handlarz chce cię oszwabić. Ceny są znacznie mniej sprawiedliwe niż w jedynce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones