PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606783}
8,7 5 264
oceny
8,7 10 1 5264
Silent Hill
powrót do forum gry Silent Hill

O co tak na prawdę chodzi ? Dlaczego jest tam ( szpital ) uwięziona ? Dlaczego gdy Harry ją odepchnął zalała się krwią i zmarła? Może to ktoś wyjaśnić? :) Z góry dzięki, bardzo smutna scena dlatego chcę się dokładnie dowiedzieć o co chodzi.

ocenił(a) grę na 10
0Tomaszek0

Nie umarła, pojawia się jeszcze w zakończeniu i tam "popełnia samobójstwo" zatrzymując przy okazji Kaufmana. I nie jest uwięziona - mogłaby przecież uciec razem z Harrym. Po prostu cały czas zajmowała się Alessą. Koszmar wydostał się na zewnątrz dopiero przed chwilą - dopiero gdy Harry z Cheryl pojawił się w mieście.

http://www.youtube.com/watch?v=led7_hOjcMg

Wszystko dokładnie jest opisane w jej pamiętniku oraz sama o tym mówi: Czuje się winna za to, że pozwoliła Alessie przez 7 lat żyć w koszmarze. Ta krew to jest to jej poczucie winy. Jest też fragmencik z Lisą w 3 części:

http://www.youtube.com/watch?v=bedTUo6on9U

SadoMisio

Dzięki wielkie za wytłumaczenie, widziałem filmik gdzie pisało: Lisa's death scene, więc myślałem, że ona umarła, zobaczyłem ten pierwszy film i mam jeszcze jedno pytanie, kim jest ten ,,noworodek''? I dlaczego Lisa zatrzymuje Kaufmana? Z góry dzięki. Pozdrawiam.

ocenił(a) grę na 10
0Tomaszek0

Ponieważ Cheryl przestałą istnieć (połączyła się znów w jedną Alessę) ta robi na końcu dokładnie to samo co 7 lat wcześniej dzieli się i daje nowe dziecko Harremu - to dziecko, które potem będzie zwane Heather i które będzie bohaterką 3 części.

co do drugiego nigdy nad tym się nie zastanawiałem, są dwie możliwości: świadoma i nieświadoma. Albo świadomie postanawia go ukarać za wszystko, albo też po prostu jak wcześniej w scenie z Harrym w szale rzuca się na pierwszą spotkaną osobę, żeby się przytulić i poczuć bezpiecznie.

SadoMisio

Jeszcze raz dzięki za sprostowanie, pozdrawiam. :)

SadoMisio

Mnie wydaje się to po prostu tak, że Lisa jako część koszmaru Alessy przez jakiś czas zachowała świadomość (takie swoje "ja") i dopiero z chwilą, kiedy w pełni dopuściła do siebie myśl, że jest tak naprawdę taka sama jak pozostały "zainfekowany" personel, dopiero wtedy się zmieniła, lub umarła (zależy od tego, kto jak interpretuje tą scenę). Dopóki trzymała się myślami tego, że jest zwykłą osobą taką jak Harry, to faktycznie taką była. Z chwilą, kiedy przestała tak myśleć, stała się taka jak pozostali. Nie ma to nic wspólnego z tym, że Harry ją odepchnął lub odrzucił, bynajmniej tak to rozumiem.

A co do finału w zakończeniu GOOD+, pojawia się ona już jako "zainfekowana", wciąga Kaufmana w otchłań, bo uczestniczył w tym, co zrobili Alessie. Była tak jakby narzędziem jej zemsty.

ocenił(a) grę na 10
drill90

To tylko świadczy o tym ,że muszę sobie odświeżyć jedynkę po latach ;)

Faktycznie, Lisa nie żyje już od dawna tak na prawdę i "żyje" tylko jako wspomnienia Alessy.

mój błąd.

SadoMisio

http://silenthill.wikia.com/wiki/Lisa_Garland
Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości to tutaj jest dużo info o Lisie :)

ocenił(a) grę na 10
drill90

Właśnie przeglądam to forum i dowiedziałem się że jest więcej niż jedno zakończenie :O
U mnie Alessa zaatakowała Harego piorunami, po czym wypaliłem do niej z 10 razy z obrzyna po czym umarła mówiąc "Dziękuję... Tatusiu" (czy coś w tym stylu), a Harry opadł na podłogę płacząc :/
Co trzeba zrobić dla happy endu? A poza tym przecież Cybil wykończył jakiś "wirus", skąd ona tam się wzięła?

Gandalf777

Aby uzyskać najlepsze zakończenie, musisz ocalić Cybil na karuzeli (zdaje się, że musisz użyć na niej tego płynu z rozwalonej butelki, którą odnajdziesz w szpitalu Alchemilla) i pogadać z Kaufmanem w motelu (i odnaleźć ukrytą w motocyklu kolejną porcję tego samego płynu, co w szpitalu). Wtedy uzyskasz najlepsze zakończenie.

ocenił(a) grę na 10
drill90

Szkoda mi jej :(.Taka piękna była.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones