PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606783}
8,7 5 268
ocen
8,7 10 1 5268
Silent Hill
powrót do forum gry Silent Hill

Jakie są wsze ''sugestie'' na temat tworzenia Otherworld? Zawsze wydawało mi się, że gdy Cheryl i Alessa się połączyły, moce Alessy wymykają się spod kontroli i co kilka godzin występuje Otherworld, jako ''efekt uboczny'' cierpienia Alessa przez 7 lat. Lecz: Czy na pewno? Ostatnio zastanawia mnie pewna teoria. Co jeśli ktoś inny tworzy Otheroworld? Chodzi mi o co:
Gdy rytuał przebiegł pomyślnie, (zalążek Boga znajdował się w macicy Alessy) i Bóg miał przyjść na Ziemię, uaktywnia się ''święta ziemia'' po której stąpa Bóg (Otherworld). Ta ziemia jest oparta na najgorszych lękach ''ofiary'', reprezentuje ona jego strach i najgorsze koszmary. To by wyjaśniało Otherworld w Origins, bo nie widzę żadnego sensu jakie by miał Otherwolrd w SH: Origins skoro nieświadomie tworzyła go z własnych lęków przez 7 lat w Alchemia Hospital, skoro jeszcze tam nie trafiła (?)
Mam co do tego kilka zastrzeżeń i punktów, które potwierdzają moją teorię.;
-Silent Hill 1.;
* Dahlia odnosi się do Otherworld jako ''The Darkness'', przypadek? Po za tym nie jest zaskoczona, gdy Otherworld nastąpił po raz pierwszy, jak by o tym wiedziała.
* Bóg daje członkom The Order ochronę podczas gdy są w ''jego mieszkaniu'', a np.; Harremu lub Cybil nie. Jaki by miało sens to, że członkom The Order nic się nie dzieje, skoro ten świat nie ma nic wspólnego z Bogiem i nikt nie daje im ochrony? Przecież potworki dawno by ich załatwiły.
* Skoro Otherworld to czysty przypadek kiedy nastąpi (ja uważam że Alessa próbuje walczyć z tym swoją mocą, co daje efekt że Otherworld występuje co kilka godzin) to dlaczego w Nowhere jest na stałe? Ja uważam, że dzieje się tak dlatego, bo moce Alessy zostały załamane przez Flaours i nikkt już nie ''walczy'' z tą świętą ziemią, więc występuje ciągle. Co wy o tym sądzicie?
* Otherworld występuje ciągle tam gdzie Alessa, a z nią Bóg (przywódca Otherworld) w jej łonie. Np.; W SH Origins, Otherworld jest we wnętrzy Flaours, tam gdzie Alessa. Przypadek?
-Silent Hill 3.;
* Vincent (go też ochrania ''Bóg'' w jego mieszkaniu, bo jest członkiem The Order) w bibliotece daje Heather starą książkę ''Dzieje Innego Świata (Otherwolrd)''. Czyli ten świat jest dobrze znany The Order. Więc jakim cudem podobno pierwszy raz niespodziewanie pojawia się w SH 1, i nie ma żadnego wpływu ani zainteresowania większego ze strony The Order?
* W księdze ''Dzieje Otherworld'' wyraźnie jest mówione, że tylko Pieczęć Metatrona - mająca właściwości ochronne przed złem - może go powstrzymać. Więc jak nieświadoma Alessa (skoro Otherworld pojawił się niespodziewanie i zupełnie nie wiedziała co to jest) mogła wiedzieć że ten świat można powstrzymać Pieczęcią Metatrona? Odpowiedź jest jedna; musiała wcześniej być uczona przez The Order o Otherworld, mieszkaniu Boga. Co wy sądzicie?
* W SH 3, gdy Otherworld następuje, Heather zaczyna boleć głowa. Jak myślicie, dlaczego tak się dzieje? Otóż lęki i wspomnienia z jej poprzedniego wcielenia Bóg wydostaje na powierzchnię, by stworzyć Otherworld. Pamiętacie, jak Heather mówi do Douglasa, że jak próbuje sobie przypomnieć jej dzieciństwo jako Alessa to boli ją głowa? Dlatego że jej dzieciństwo jako Alessa nie było usłane różami, tylko ciągle lęki i płacz. A no właśnie. Widzicie powiązanie?

Gdybym tak dobrze pomyślała, to jeszcze znalazłabym więcej powodów. Co o tym sądzicie? Proszę o odpowiedzi.

SingerAlessa

Ciekawa teoria, ale wymaga dużo mocniejszych argumentów. Przyczepię się do paru szczegółów :)
Uwaga SPOILERY, w większości do SH1

@"Po za tym nie jest zaskoczona, gdy Otherworld nastąpił po raz pierwszy, jak by o tym wiedziała."
Tak było. Dahlia, tak jak Claudia, ma moc jasnowidzenia.

"Dahlia: I've been expecting you. It was fortold by Gyromancy.
Harry: What are you talking about?
Dahlia: I knew you'd come. You want the girl, right?
Harry: The girl!? You're talking about Cheryl!?
Dahlia: I see everything."

@"Bóg daje członkom The Order ochronę podczas gdy są w ''jego mieszkaniu'', a np.; Harremu lub Cybil nie"
1) Zawsze miałam wrażenie, że Kaufmann jest powiązany z The Order, mimo to musi walczyć o życie. Umrze jeśli mu nie pomożemy w Annie's Bar.
2) Cybil nie przebywa w "other world" -- dopóki nie zostanie zainfekowana w Wesołym Miasteczku znajduje się w "Foggy Silent Hill". Z tej dwójki tylko Harry jest wciągany w koszmar Alessy. Posłuchaj ich dialogów - konkretnie tego w sklepie z antykami i tego na łódce. Cybil nie łapie w ogóle o co Harremu chodzi z "other world".
( Cybil o Dahlii: "Darkness devouring the town? Must be on drugs." )


@"Skoro Otherworld to czysty przypadek kiedy nastąpi "
Najpopularniejsza teoria, z którą się spotkałam - to teoria snu.
Silent Hill Koshiki Guidebook Kanzenban:
"Q: Why does the town suddenly become dark?
A: Even in the nightmare world, there is a cycle. It becomes night (?) on a number of occasions as Harry moves about the town. In the same way, there are also many times when aspects of the town and its buildings change completely. For the sake of convenience, this will be referred to as the "right side" and "reverse side" in this book. These changes occur because there is a cycle in the world of Alessa's nightmares which envelops the town. In the same way that a person normally repeats REM sleep and non-REM sleep in regular cycles while he or she is sleeping, when the nightmare world approaches a deeper darkness (sleep), a phenomenon occurs in which light is almost completely taken away and the world shifts into an even deeper nightmare as the cycle shifts again. As for the "right side" and the "reverse side," in short, it isn't that one is reality and one is a dream; the fact is that neither is reality. Incidentally, the reason the "reverse side" takes on such an ominous aspect is that with her burned body, Alessa's endless nightmares were twisted and amplified by thoughts of the malevolent god. Her hatred and terror became nourishment on which the malevolent deity thrived."

Źródło: http://silenthillchronicle.net/shkgb.htm

@"W księdze ''Dzieje Otherworld'' wyraźnie jest mówione, że tylko Pieczęć Metatrona - mająca właściwości ochronne przed złem - może go powstrzymać. "
Absolutnie nie to mówi nam Otherworld Laws.

@"Więc jak nieświadoma Alessa (skoro Otherworld pojawił się niespodziewanie i zupełnie nie wiedziała co to jest) mogła wiedzieć że ten świat można powstrzymać Pieczęcią Metatrona?"
1) Alessa próbuje uaktywnić Pieczęć Metatrona. Żeby zniszczyć Goda.
"Seven years passed before that half-a-girl returned to Silent Hill and made Alessa whole again. Newly strengthened, she vowed to kill God."
2) W SH1 nie dowiadujemy się w końcu na czym polega działanie pieczęci, gdyż Alessa jej nie dokończyła. W SH3 pieczęć okazuje się bezużyteczna dla Heather. Sugerowanie, że Virun Vii Crest może zniszczyć Otherworld to trochę nadużycie. Nie wiemy nic o jej działaniu poza tym, że ma "strong protective and dispelling properties", oraz że nie każdy jest w stanie rzucić to zaklęcie.

P.S. Zwróć uwagę na terminologię - "Otherworld" to nazwa, którą wymyśla Harry w SH1. Po japońsku to "urasekai" ("裏世界") czyli innymi słowy "Opposite world" lub "Inverse world." Co do "Otherworld" w przypadku książki, którą Heather dostaje od Vincenta: tytuł książki to "ikai no housoku" ("異界の 法則") czyli "Law of the spirit world" lub "Law of the underworld" - chodzi tu o krainę umarłych i demonów tego typu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Otherworld
http://en.wikipedia.org/wiki/Celtic_Otherworld
http://www.maryjones.us/jce/otherworld.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Maya_religion#Powers_of_the_Other_World
Otherworld jako nazwa śwata koszmaru w SH i Otherworld w tytule książki to dwa różne pojęcia.
<tłumaczenie moje, luźne, linki to przykładowe wyniki w googlach>

P.P.S. "Boski" awatar.

deathstriker6666

Dzięki za odpowiedź :)

Chyba nie muszę pisać że będą spojlery, wiadomo po tytule dyskusji.

''Tak było. Dahlia, tak jak Claudia, ma moc jasnowidzenia.''

Hmmm .. rzeczywiście, przeoczyłam ten szczegół i wzięłam go jako argument :)

''1) Zawsze miałam wrażenie, że Kaufmann jest powiązany z The Order, mimo to musi walczyć o życie. Umrze jeśli mu nie pomożemy w Annie's Bar.''

Kaufmann. Kaufmann to bardzo ciekawa postać. Jest dyrektorem szpitala i zajmował się handlem narkotyków w mieście. The Order potrzebne było tzw.; ''White Claudia'', środek którego The Order używało do odprawiania swoich obrzędów związanych z kultem. White Claudia potrzebne jest by stworzyć PTV, narkotyk który rozdawany był w Silent Hill przez Dr. Kaufmanna, ale to najmniej istotne. White Claudii używała Dahlia by wzmocnić ból Alessy i zachęcić ją do wezwania Cheryl, by God mógł się narodzić. Dahlia zawiera umowę z Kaufmannem; ona będzie dostarczać mu surowca do tworzenia PTV, a on w zamian będzie musiał na życzenie sporządzać fałszywe raporty medyczne na korzyść kultu. Kaufmann, w nadziei że nadal Dahlia będzie dostarczać mu White Claudii, zgodził się na utrzymywanie Alessy przy życiu, ponieważ on nie wierzy w coś takiego jak ''czary'' i ''czarna magia''. I tyle. Kaufmann nie jest ani kapłanem The Order, ani jego zwierzchnikiem, nikim podobnym. Po prostu pomaga Dahlii rozpowszechnić informacje o owym zgonie Alessy, podczas gdy ta przeżywa męki w podziemiach szpitala. Dlatego nie wydaje mi się, by God musiał go ochraniać w Otherworld lub gdziekolwiek.

''
2) Cybil nie przebywa w "other world" -- dopóki nie zostanie zainfekowana w Wesołym Miasteczku znajduje się w "Foggy Silent Hill". Z tej dwójki tylko Harry jest wciągany w koszmar Alessy. Posłuchaj ich dialogów - konkretnie tego w sklepie z antykami i tego na łódce. Cybil nie łapie w ogóle o co Harremu chodzi z "other world". ''

W sumie to masz rację. Przyznaję się do błędu :)

''Najpopularniejsza teoria, z którą się spotkałam - to teoria snu.''

Ciekawe, ciekawe. Teraz trochę lepiej mi to zrozumieć.

''Absolutnie nie to mówi nam Otherworld Laws.''

No tak, trochę się zapędziłam. Ale my wiemy że The Seal of Metatron ma właściwości ochronne. Potrafi łamać zaklęcia, a mogą go używać tylko osoby o ogromnej sile duchowej i jest bardzo ciężko jej używać, dlatego jest rzadko używana. Właśnie. Potrafi łamać zaklęcia. Czy ta technika która sprawiła że Alessa nosiła w sobie Boga, nie była w jakimś sensie zaklęciem? Choć by zesłanie Lobsel Vith - już samo zaklęcie/rytuał. Alessa chciała umrzeć - zakończyć ten koszmar. Ale nie mogła tego uczynić, gdyż God utrzymywał swoją matkę przy życiu. Musiała więc najpierw pozbyć się pasożyta, złamać zaklęcie kultu. Chciała to zrobić zapewne z pomocą The Seal of Metatron, po czym popełnić samobójstwo. To wiąże się ze zniszczeniem Otherworld, prawda? To miałam niej więcej na myśli :)

''W SH3 pieczęć okazuje się bezużyteczna dla Heather.''

Mi się wydaje, że po prostu Heather nie wiedziała o swoich mocach/nie wyzwoliła ich. Żeby to zrobi, musiałaby dokładnie przypomnieć sobie swoją poprzednią ''siebie'' Alessę. Wraz z tym jak coraz bardziej przypomina sobie ''her true self'', tym bardziej rośnie jej wpływ na Otherworld.

''Zwróć uwagę na terminologię - "Otherworld" to nazwa, którą wymyśla Harry w SH1.

Tak, wiem że Harry nazwał tak Otherworld:

''Harry: At first I thought I was losing my mind. But now I know I'm not. It's not me. This whole town. It's being invaded by the Otherworld. A world of someone's nightmarish delusions come to life.''

No i tu staje się jasne że Harry po prostu wymyślił najprostszą nazwę: ''Inny Świat''.

''Po japońsku to "urasekai" ("裏世界") czyli innymi słowy "Opposite world" lub "Inverse world." Co do "Otherworld" w przypadku książki, którą Heather dostaje od Vincenta: tytuł książki to "ikai no housoku" ("異界の 法則") czyli "Law of the spirit world" lub "Law of the underworld" - chodzi tu o krainę umarłych i demonów''

Fakt, przeoczyłam to że Otherworld nie musi mieć tylko jednego znaczenia, no i to mój błąd. Zgadzam się z Tobą, moje argumenty nie są za mocne. Po tej dyskusji sama mam zastrzeżenia co do mojej teorii na temat Otherworld. Rzeczywiście, trzeba to lepiej przemyśleć. Jeszcze raz dzięki za odzew.

P.S. "Boski" awatar.''

Hehe, mistrzowsko ujęte :)

SingerAlessa

A jak dla mnie to każdy bohater w całej serii Silent Hill ma własny Otherworld, tj. dla każdego wygląda on inaczej i jest związany z tym, czego się dopuścił w przeszłości (miasto doświadcza każdego, kogo przywołuje). W jedynce, choć sterowaliśmy Harrym, to tak naprawdę doświadczana była Alessa, stąd krwiste i rdzawe alternatywne Silent Hill (BTW: Harry był wciągnięty w tę rzeczywistość tylko dlatego, że opiekował się Cheryl, czyli tą dobrą stroną Alessy). A teraz przeskoczmy do następnej części. Otherworld w Silent Hillu 2 w wydaniu Jamesa, to mokre i wilgotne pomieszczenia z przegniłymi ścianami (Apartamenty, Szpital, Hotel Lakeview) oraz nocą (wyjście z Brookhaven Hospital w drodze do muzeum historii Silent Hill). Idziemy do Eddiego. Jego alternatywne Silent Hill, to sterylne lokacje, w których zabija on ludzi, którzy rzekomo się z niego śmieją (rzeźnia etc.). Wreszcie otherworld Angeli, to wiecznie płonące ściany, a to spowodowane jest tym, że zabiła własnego ojca, który ją wykorzystywał seksualnie, ale pomimo tego to nie przyniosło jej ulgi i wciąż była pełna nienawiści. W trójce powraca krwisty design alternatywnego wymiaru, bowiem wydarzenia skupiają się na Heather, która jest reinkarnacją Alessy. Ale cóż, to tylko moja teoria i każdy kto grał w którąkolwiek grę z serii, ma własną interpretację pochodzenia alternatywnego wymiaru Silent Hill.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones