PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611512}
7,2 1 009
ocen
7,2 10 1 1009
Soldier of Fortune 2: Double Helix
powrót do forum gry Soldier of Fortune 2: Double Helix

9/10

ocenił(a) grę na 9

Dla mnie trochę niedoceniany tytuł, bo to jeden z najlepszych FPS'ów w jakie grałem (jeśli chodzi o te starsze tytuły). Lepszy od nudnawej jedynki. Więcej się dzieje, akcja stoi na wysokim poziomie. Gra nie pozwala się nudzić ani na sekundę.

Podobała mi się różnorodność lokacji i to, jak zaprojektowano poziomy. Najbardziej podobały mi się chyba levele w dżungli, ale reszta również niczego sobie. Nie było tu praktycznie ani jednej lokacji, która byłaby wrzucona na siłę. Graficznie jak na ten 2002 rok, to moim zdaniem prezentuje się bez zarzutu. Nie odnotowałem też żadnych bugów ani większych niedociągnięć.

Fabuła jest wciągająca i choć nie trzeba być starym wyjadaczem żeby przeczuć, jak to się wszystko skończy, to ja po prostu lubię grać w takie klimaty - terroryzm, tajna broń biologiczna, wirusy, korupcje... tak, to jest moja bajka! I myślę, że historia w dwójce jest dużo ciekawsza od tej w pierwszej części SoF.

Na normalnym poziomie trudności gra nie należy do najtrudniejszych, ale na najwyższym trzeba już lepiej i ostrożniej rozplanować swoją walkę. A stężenie przeciwników jest dość duże i czasem nie ma chwili na wytchnienie. Poziom trudności faktycznie rośnie z misji na misję. Różnorodność uzbrojenia jest moim zdaniem odpowiednia, ale wiadomo, że od pewnego momentu broń wielofunkcyjna OICW jest niezastąpiona.

Autorzy dalej zostali przy brutalnych efektach gore niczego nie cenzorując, więc to też można uznać za plus. Podobały mi się też cutsceny i warstwa muzyczna.

SoF2 to, powtarzam, moim zdaniem lepsza część od jedynki i jeden z najlepszych FPS'ów z tamtych lat, dlatego polecam!

Moja ocena: 9/10.

ocenił(a) grę na 8
Shady_Yo

To są moim zdaniem najlepsze gry FPS:
System Shock 2 1999 + paczka 29 modów
Half Life 1998 - remaster Black mesa
Half Life 2 2004 - Cinematic mod + Reshade
S.T.A.L.K.E.R - Cień Czarnobyla 2007 z kompilacją - Mod Complete 2009 lub Radiophobia
S.T.A.L.K.E.R - Zew Perypeci 2009 z modem COP Remake v.2 lub Misery 2.2
COD- Modern Warfare 2007 - remaster 2016
Bioshock 2007 - remaster 2016
Unreal 1998- HD Texture Mod +2 inne mody
Crysis 2007- HD textures + BlackFire's Mod + ReShade

I właśnie ciężko byłoby mi wybrać ostatnią pozycję do ścisłego Top 10. Dylemat olbrzymi co wstawić Doom 1993, Quake 1996, Duke Nukem 3d 1996, Blood 1997 czy Clive Barker's Undying 2001 czy może jakiegoś shootera wojennego z II WŚ czy jeszcze jednego dopisać ambitniejszego shootera w stylu System Shock 2 lub Half Life np: Prey 2017 :)

Soldier of Fortune 1 i 2 nie są złe. Przeszedłem obie gry w roku, które wyszły.
W Top 50 wrzuciłbym je, ale do Top 30 nie dostałyby się pewnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones