PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=686518}
6,9 4 045
ocen
6,9 10 1 4045
Star Wars Battlefront
powrót do forum gry Star Wars Battlefront

Jak w temacie.
Jakie są wasze pierwsze odczucia. Jak podoba się wam Multi na Hoth i Sullust? A może bardziej przemawiają do was misje w singlu?

Powiem tak. Sam mam bardzo mieszane uczucia. Na pewno nie dostałem tego na co oczekiwałem. (to, że nie będzie to prawdziwy duchowy spadkobierca Battlefronta 1 i 2 już przełknąłem dawno). Niestety i tak nie czuję takiej radości jaką miałem grając w tamte tytułu. Rozgrywka mnie nie porywa, choć faktycznie jest bardzo dynamiczna i widowiskowa... jednak po całym dniu jaki spędziłem nad nią nagle wszystko stało się bardzo wtórne... STRASZNIE WTÓRNE (wspomnę że grałem zarówno w Battlefronta 1 i 2 oraz Battlefielda 2, 3 i 4 tysiące godzin).

Bardzo boli mnie balans gry. Szczególnie jest to widoczne na Hoth, gdzie olbrzymią rolę odgrywają "power-upy", które są losowe... właśnie. Na polu bitwy rządzi bardziej szczęśnie aniżeli prawdziwy skill czy zgranie. Ktoś kto ogarnia może dostać kilka razy pod rząd jakieś wieżyczki czy granaty, a najpotrzebniejszy nalot gościu który użyje go od razu na jakimś mało znaczącym punkcie. Aspekt "power-upów", odgrywa zbyt ważną rolę, by element losowości odgrywał tak kluczową rolę. (Dla przykładu powiem, że po obejrzeniu filmów od gościa BFUpdate, sam również zacząłem biegać po mapie tylko w celu znalezienia nalotów orbitalnych, nie wdawałem się w wymiany ognia... tylko biegałem. Gra była banalna 3 dobre użycia Nalotów i AT-AT już prawie nie istniały. ale fun z gry zniknął.

Co do grafiki... jest przepiękna, efekty powalają, a sam silnik jest wydajny i dobrze zoptymalizowany. Ale... same mapy są strasznie wtórne, mało w nich obiektów (jak choćby w BF:BC/BF3/BF4). Praktycznie brak niszczenia otoczenia, które zawsze dawało tyle zabawy.
Ogólnie jestem strasznie zawiedzony. Moje oczekiwania były wielkie. Choć bawiłem się dobrze przez te kilkanaście godzin... to jednak było to tylko "dobrze".

Czekam na wasze opinie.
Pozdro

Koch96

Wizualnie bez zarzutów, ale zbyt schematyczna zdecydowanie i monotonna.
No i zbyt chaotyczna, bardzo łatwo zdechnąć z przypadku

ocenił(a) grę na 9
Koch96

Narazie gra mi się podoba , jednak jest troche nudna po czasie ze względu na to, ze w beta nic nie ma. Tylko jest jedna mapa survival na poziomie normal i 2 Multi. Nie gram jednak caly dzień , tak 2x30 min. Zobaczymy jak będzie w pełnej wersji. Narazie gra dla mnie na plus.

użytkownik usunięty
Koch96

40 gigabajtowa nuda. Raczej nie zdecyduję się na kupno, ale wypunktuję chętnie.

ocenił(a) grę na 7
Koch96

Mam wazne pytanie. Jak w tych testach sie dojdzie do maksymalnego 5 poziomu to juz nie mozna wiecej grac???

Ade_Er

Możesz bez problemu grać dalej do końca BETY. Nabijać kasę i odblokowywać za nie bronie i karty

Koch96

Jest to nic innego jak ewolucja battlefielda.
Muzyka super, grafika też na bardzo wysokim poziomie. Gra się miło, ale po kilku sesjach zaczyna wkradać się nuda i monotonnia. Ciągle jedno i to samo. Kiepsko zbalansowana rozgrywka. Będąc żołnierzem imperium wygrywasz za kazdym razem, a rebelianci nie mają żadnych szans. Nawet w pełnej wersji gry nie będzie zbyt wiele map, co skutkować będzie ciągłym wrzucaniem nas w te same lokacje. Po miesiącu gra wyląduje na półkę i ponad 200 zł pójdzie w błoto.
Brak singla całkowicie mnie odrzuca od zakupu tej produkcji. Jest jakaś tam namiastka historii, coopa i trybu survival, ale jest to za mało.
Brak możliwości rozwoju postaci i upgradowanie zestawu jaki posiadamy, również przekłada się na nude.
Gra jest przeznaczona dla największych fanów SW i Battlefronta. Dla reszty osób jest to zwykła strzelanka.
Ja osobiście bawiłem się dość dobrze, ale gra nie jest warta swojej kasy. Gdyby wrzucili singla na jakieś 10 godzin... Wtedy była by zupełnie inna rozmowa, a tak samym multi nic nie zdziałają.
Czekam na przygodówkę w świecie SW... Coś na styl Star Wars 1313. Gry, która została skasowana, a miała szansę zostać wielkim hitem. Wszystkiego dowiemy się zapewne w przyszłym roku na targach E3.

ocenił(a) grę na 9
Valmont_3

Tu masz rację, że dla fanów SW ta gra jest niesamowita, dla innych normalna gra. I tak jest z większością gier, np. Batman, nie każdy będzie chciał zagrac w Arkham Knighta, bo nie każdy lubi te klimaty. Jednak w Battlefront z 2004 też praktycznie nie było kampanii, a gram nawet do dzisiaj.
Mimo tego zakupię tą grę, a potem może sprzedam :)

Koch96

Grałem 3 godziny i więcej nie zagram - nuda. Na początku dobrze się grało, ale potem rozgrywka staje się całkowicie monotonna,

Koch96

Denerwujące jest to, że na Hoth prawie ciągle wygrywa Imperium. Twórcy powinni wyrównać szanse na tej mapie.

kuba125

Wszystko zależy od tego, jak dobrze drużyna ze sobą współpracuje. Dość ciężko to ogarnąć przy dwudziestu, nieznanych osobach, ale rozegrałam już kilkanaście bitew na Hoth i jest, mniej więcej, 50/50 szans, jeżeli ludzie tworzą zespół, a nie biegają w kółko, bez sensu. Gorzej na Sullust, gdzie zdecydowanie częściej wygrywają Rebelianci, bo... ciężej ich dostrzec niż Szturmowców.

Kaileena_Farah

Zgoda, ale sama przyznaj że na w miarę ogarniętych graczy dość ciężko trafić. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w pełnej wersji gry, ale na razie mam mieszane uczucia.

Koch96

jedynie szkoda ze pojazdy nie sa po mapie polozone tylko trzeba zbierac te poweruppy :(.

Szkoda ze miasta jakiegos nie dali tylko ta glupia mapa Hot !.

lavrenzo84

Ogólnie na mapach jest mało obiektów. Nawet nie wiem czy w wersji finalnej będą jakieś konkretne budynki czy zostaną tylko niezniszczalne zabudowania wewnętrzne jak na Hoth. Ogólnie wszystkiego jest mniej (tak, tak wiem, to nie Battlefield). Ale jakieś głupie karty i power-upy bardzo, BARDZO słabo zastępują luźny wybór klas, broni i ekwipunku.

Koch96

no niestety taka jest prawda.Kazdy oczekiwal ze to bedzie klon Battlefielda a tu figa!.Nie dosc ze to wogole nie klon to poszli jeszcze dalej i przekroczyli granice nie potrzebnie.
Wiele zeczy moglbym zniesc w Battlefroncie bo sa naprawde fajne ale nie pojazdow splyconych i map pustych.

ocenił(a) grę na 9
lavrenzo84

Kolego, nie mów, że oczekiwałeś na to, że będzie to drugi BF w świecie Star Wars. Większość ludzi miała nadzieje, że własnie NIE będzie to Battlefield... A teraz nagle "ooo, to nie battlefield, to nie zagram". (akurat nie piszę o tobie)
W starym Battlefroncie nie ma żadnych upgrade'ów, power-upów czy robienia klas, kampania była dupna, ale wielu ludzi właśnie skupiało się na grze z botami, tak, z botami, które były bardziej inteligentne niż większość graczy. Mimo tego grałem kiedyś po kilka godzin w te same mapki lub na zmianę po 3.
Rhen Var, Geonosis, Bespin... i tak w kółko.
Jednak wymagania są takie - trzeba chociaż trochę mieć w sobie "mocy", żeby w to grać. Jest to gra przeznaczona w większości dla fanów świata Lucasa. Niestety...
Ja natomiast będę grał i grał, czy to w survival czy w multi, z botami czy bez, po prostu dla mnie jest to gra w świecie SW, której dawno nie było, jest czymś świetnym, tym bardziej przed premierą Przebudzenia Mocy :)

kapsel97

Zle mnie troche zrozumiales.Zgadzam sie z toba ze jest to gra zrobiona dla fanow.Ale czy dla fanow 1 i 2 czesci Battlefronta ?.Hmmm klucilbym sie.
Powiem tak.
Nie jest to ani Battlefield ani Battlefront jakiego znamy z przeszlosci.Niechce jeszcze oceniac ale
wydaje mi sie ze nie mozliwosc przejmowania pojazdow i brak map w miescie moga dosc zepsuc ogolny wizerunek.

Mnie sie beta podobala bardzo ale mimo wszystko boje sie o te 2 aspekty ktore poprostu splyca gre.

ocenił(a) grę na 9
lavrenzo84

DICE chciało zrobić grę na swój sposób, nie chcieli Battlefielda, tylko Battlefronta, aby gracze mieli wielką przyjemność z grania. Jednak muszą trochę grę urozmaicić. Może w pełnej wersji będą jakieś miasta.
Liczę na Mos Eisleys na Tatooine, albo Rozgrywkę na krążowniku Imperium.
Mam też taką nadzieję, że dodadzą jakieś mapy z Przebudzenia mocy lub Wojen Klonów, może będzie w przyszłości takie DLC :)

kapsel97

czy wiesz moze czy DLC beda darmowe ?.Oby tak!.

Wiesz wlasnie szkoda ze nie ma ras z wojny klonow.Wlasnie klonami najmilej mi sie gralo pamietam w starym battlefroncie.Szkoda tez ze tej muzyki nie ma z nowych (Starych gwiezdnych wojen) gwiezdnych wojen.Episode1,2,3.
Tylko na to czekam i wtedy kupie gre.Lepszy poprostu dla mnie klimat z episodu 1,2,3.

ocenił(a) grę na 9
lavrenzo84

Na razie nie wiadomo, ale raczej nie. Tylko z Przebudzenia mają na 100% być , ale z klonów nie wiem.
Jak byłem niecałe 2 tygodnie temu na Łódzkim festiwalu komiksów i gier to spytałem się Jacka Drewnowskiego (tak, osobiście i czekałem na to 7 lat, poczytaj o nim na wiki) i powiedział (na temat komiksów), że Marvel będzie osadzał wydarzenia od czasów po Zemście Sithów do Nowym filmów, które wyjdą, jednak mają być tylko wspominki, powiedział mi, że mają być niby Droideki walczące z bohaterami starej trylogii, czyli po prostu nawiązania.
Jednak co do samej gry to za dużo nie wiadomo, tylko, że ma być 6 lokacji, z tego 13 map. A jako dodatek to pre-ordera "Bitwa o Jakku". )

kapsel97

Co to sie dzieje na tym swiecie dzisiaj.Zamiast progres panuje regres zarowno jesli chodzi o filmy jak i gry.

Kiedys Battlefrony mialy tyle map ze glowa bolala i kazdy mogl sobie wybrac cos dla siebie a dzisiaj.....?A dzisiaj to daja ci byle co i byle jak a za reszte i najlepsze trzeba jeszcze doplacic w DLC.
Blizzard jest w tym krolem.Za kazda kampanie trzeba dodatkowo placic co za hora sprawa.Blizzard zreszta juz u mnie dzisiaj nie istnieje.To juz nie ta sama firma co dawniej.

ocenił(a) grę na 9
lavrenzo84

Dokładnie, tam DLC to nawet po 60 zł chodzą. A co do map...
To można było ich mieć nawet ze 100, każdy mógł tworzyć do Battlefronta, na stronach było ich od cholery. Ostatnio chciałem sobie wrócić do Zero editora (edytor dla Battlefronta), ale niestety, aktualnie komputery nie włączą tego programu, może, że masz windowsa XP, ale tak to lipa :(

kapsel97

Powiem wprost.Beta nowego Battlefronta podobala mi sie ale oczekiwalem czegos znacznie wiecej.Uwazam ze gra byla by idealna jako free to play game a nie za 80$.Bez jaj.
Dzisiaj gry free to play maja wiecej atrakcji niz to co pokazalo DICE.

Nowy Battlefront to napewno nie ta sama liga co Battlefield i nie ta sama liga co stare Battlefronty.Jedynie grafika wgniata w fotel i udzwiekowienie ale to za malo zeby placic 80$.
Hmm musze poczekac jeszcze z pol roku albo i rok co sie bedzie dzialo z ta gra.Bo beta niestety mimo ze jest miodna to nie daje duzej nadzieji na cos wiekrzego i na dlugi czas.

ocenił(a) grę na 9
lavrenzo84

Na razie musimy poczekać na pełną wersję, ta beta jest jak demo, czyli prawie nic tam nie ma. Mam nadzieje, że tryb walk bohaterami czy Survival, który ma mieć 15 fal, będzie naprawdę wciągał. W Call of Duty Modern Warfare 3 czy Black Ops, gdzie nie było końca fal w trybie survival, nudził się po 2 h gry. Uważam, że w tej sytuacji będzie bardziej urozmaicony, np. pojedynek sam na dwóch czy trzech AT-ST :) To byłoby wyzwanie :)

Koch96

Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Nie jestem wielkim fanem SW, może dlatego gra nie przypadła mi do gustu. Jedyny plus to piękna grafika, sama rozgrywka jest nużąca. Raczej nie kupię :)

ocenił(a) grę na 7
Koch96

Brak:
-SP
-Zbyt mało bohaterów
-Bohaterowie powinni mieć do wyboru różne stroje/wyglądy oprócz Boby i Vadera, tak jak w filmach itd.
-Brak mapy w kosmosie, zadania w stylu zniszcz Gwiazdę Śmierci, lub zniszcz floty imperialne byłoby czymś świetnym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones