PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663447}
8,4 89
ocen
8,4 10 1 89
Steins Gate
powrót do forum gry Steins;Gate

Bezdyskusyjny hit

ocenił(a) grę na 10

Steins;Gate jest zdecydowanie największym dziełem kultury multimedialnej. Mimo, że interakcja z grą jest minimalna, otrzymujemy zupełnie inny typ rozrywki. Dostajemy do rąk ponad 50 godzinną opowieść, dopracowaną i dopieszczoną przez twórców do granic możliwości. Nic nie jest przypadkowe. Każdy wątek pchnie fabułę do przodu i elementy z pozoru błahe wracają do nas w niespodziewanym momencie. I to wszystko przy nieliniowym przebiegu gry, a nawet kilku zakończeniach. Fabularnie - poziom wyżej od wszystkiego na co kiedykolwiek zdobyły się gry komputerowe. Muzyka również kradnie szczyt podium doznań akustycznych. Oprawa wizualna oszczędna, ale każda grafika jest wykonana starannie, a kreska jest jakością wyróżniającą Steins;Gate.

Polecam wszystkim zanurzyć się w te 50 godzin świata, który pozwoli się wam odkryć i wciągnie w wir wydarzeń, na które na pewno nie będziecie obojętni. Poznajcie grupę głównych bohaterów, zżyjcie się z ich niepowtarzalnymi charakterami, straćcie ważne dla was rzeczy i przekroczcie Bramę Steina.

Atanamir

Pozwól, że zapytam w jakim stopniu anime zgodne jest z grą? Oglądałem kiedyś anime school days, też na podstawie gry, zrobiło na mnie duże wrażenie, więc i w grę zagrałem. Niestety okazało się, że fabuły gry pokrywa się prawie w 100% z tą z anime. Wolałbym się upewnić jak to wygląda w przypadku Steins;Gate żeby uniknąć rozczarowania.

ocenił(a) grę na 10
Nilred

Jeżeli chodzi o ścieżkę true ending, to serial fabularnie jest w 100% zgodny. Natomiast Gra dodaje 5 alternatywnych zakończeń. Jak dla mnie warto zagrać po obejrzeniu serialu, bo każde z nich jest dość interesujące.

ocenił(a) grę na 10
Atanamir

Kurcze po obejrzeniu anime stwierdzam, że umrę jak nie zagram i tu moje pytanie gdzie kupiłeś grę? No chyba, że kupiłeś cyfrowo to wtedy trochę słabo, bo nie lubię kupować cyfrowych wersji.

ocenił(a) grę na 10
Makoko

Kupowanie japońskich Visual Novelek nie jest tanim biznesem. Wersję oryginalną można kupić na http://www.suruga-ya.jp/ za dość sensowną cenę ale a) Nie opłaca się opłacać wysyłki za jeden produkt b) trzeba znać japoński
Jest już wersja anglojęzyczna, http://www.rightstufanime.com/SteinsGate-DVD-Rom-Game-Windows-Best-Edition ale jej koszt jest mocno wygórowany. Za to za przesyłkę zapłacisz mniej.

ocenił(a) grę na 10
Atanamir

Raczej celuje w wersje anglojęzyczną, a i cena z przesyłką w sumie nie jest jakaś mocno tragiczna, bo razem z przesyłką wyjdzie około 135 złoty, czyli w sumie trochę więcej niż za nową grę na PC w Polsce, nie jest źle. W każdym bądź razie dzięki za linki, chyba wkrótce trzeba będzie zakupić, bo odkąd obejrzałem serial, gra ma umnie status "must have" :D

Atanamir

"Steins;Gate jest zdecydowanie największym dziełem kultury multimedialnej. Mimo, że interakcja z grą jest minimalna, otrzymujemy zupełnie inny typ rozrywki. Dostajemy do rąk ponad 50 godzinną opowieść, dopracowaną i dopieszczoną przez twórców do granic możliwości."
Wybacz, ale się nie zgodzę, ponieważ przeczytałem naprawdę wiele powieści wizualnych. Owszem, S;G jest świetne, to jest niezaprzeczalne, ale chyba naprawdę musiałeś mało czytać, skoro uważasz to za coś najlepszego w kulturze multimedialnej.
PS:
https://vndb.org/v1377
Steins;Gate czerpało z tego garściami :) I nie tylko S;G.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones